Drytooling PZS tabor

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
Tyke
Prispevkov: 4
Pridružen: 02 Apr 2022, 15:40

Mogoče je malo off topic, ker niso bili ravno herojski vzponi, smo bili praktično vsi topi*ke 🙃, vseeno si pa tabor zasluži omembo. 😁

14. in 15. oktobra so Miha in Maja Habjan, Guna, Vili in drugi pod okriljem PZS organizirali drytooling tabor v Zasavju. Prišlo nas je okoli 18 iz različnih ferajnov iz vseh koncev SLO. Se je našel pa tudi en Američan, ki je prišel na tabor, bi se skoraj lahko reklo da je mednarodni tabor. 😀 Po ferajnih pa: 3x ČAO, 2x AAO, 1x Ljubljana Matica (čeprav sva na spisku bila 2, drugega ni bilo videti), ostali ferajni po 1.

Prvi dan smo se zbrali v Znojilah, med poslušanjem osnov drytoolinga, so se postavljali top rope v smereh težavnosti D4 do D8+ dolžine pa do nekje 15 m.

Slika

Sledilo je ogrevanje, obuvanje derez in razdelitev po navezah (prosto po Prešernu) in nato plezanje po smereh. 

Moji soplezalki in sotrpinki Urši (AO Kranj) je šlo v štartu precej bolje, kot meni, v prvi smeri Psihodrom (D4+) je praktično brez težav dosegla vrh, mene so luknjice malo zafrknile ene 2 m pod vrhom, tako da je bila smer močnejša kot jaz. Druga smer Polarni pes (D5) se tudi ni strinjala s tem, da pošlatam štant, Urša tudi s to smerjo ni imela problemov. V smeri Ervin Klepec (4D+) sva oba pošlatala štant. Urši še kar ni bilo dovolj, je splezala še Nekoč so bili (D5+), moje roke so bile pa tok našutane že, da so raje držale sendvič kot pa cepine. 😅😂

Po kratki pavzi sva z Majo (ČAO) splezala še Šolsko (4D) prav tako do vrha, nato pa z Uršo (AO Kranj) še enkrat Psihodrom (D4+), Polarni pes (D5), Šolsko (4D) tokrat oba vse smeri uspešno, sledil je še moj poizkus v Nekoč so bili (D5+), splezan okoli polovice, Urša je poizkisila v Razu znojilske babe (D7+), malo čez polovico je skoraj obupala, a jo je vseeno zlezla. 💪

Slika
Slika

Miha, Vili in ostali so spotoma delili nasvete kako se lotiti zadeve, na vsake toliko so tudi demonstrirali kako naj se lotimo določenega oprimka.

Nekaj navez se je lotilo tudi smeri (tudi top rope) za vogalom, ki so težavnosti od D7 do D8, glede na navijanje predvidevam, da jih je bilo par uspešnih.

Slika

Zvečer smo imeli še predavanja in filmčke o drytoolingu, Filip nam je pa predstavil kondicijski trening, da nas ne bo preveč šutalo med držanjem cepinov, da bomo lahko lezli tudi D13, ko bomo znali še kaj več, kot pa samo držati cepine.

V nedeljo je bil prvotni plan plezanje v Zagorju, a zaradi konkretnega dežja nas Vili povabi v Trbovlje na njihov ferajn na stenco, kjer smo nabirali izkušnje s cepini in brez derez na umetni stenci.

Po oceni Mihata in Vilija še nismo bili dovolj našutani, tako da sta nas matrala še s štirkanjem in devetkanjem. Pustimo to, da viset na dveh cepinih in dajanje leve ali desne noge preko ene ali druge roke poskrbi za spoznavanje omejitev kolčnega in kolenskega sklepa, hkrati pa smeh in navijanje vseh prisotnih. 😅

Vsi konkretno našutani, z novimi nastavitvami kolčnega in kolenskega sklepa počasi odidemo proti domu.

Za zaključek pa... Tabor super, družba super, en kup novih informacij, idej, izkušenj in poznanstev. Za vse tiste, ki že izpolnjujete pogoje za prijavo na tabore... Prijavite se, vrjemite, da se zelo splača.  😄 Za vse tiste pa, ki pogojev še ne izpolnjujete... Potrudite se, da imate izpolnjene pogoje, da se boste lahko prijavili. 😉

Seznam mojih smeri (vse top rope):
  1. Psihodrom (D4), 12 m - 1x poizkus, 1x uspešno
  2. Polarni pes (D5), 12 m - 1x poizkus, 1x uspešno
  3. Ervin Klepec (4D+), 10 m - 1x uspešno
  4. Šolska (4D), 8 m - 2x uspešno
  5. Nekoč so bili (D5+), 12 m - 1x poizkus
PS: Malo zbadljivk je bilo iz znanega Matica-Akademci rivalstva, but no one was harmed, je bilo vseeno cel kup smeha in zabave, ne glede na ferajnovsko pripadnost.
Odgovori