Vrta?a in Palec

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
Fant s kladivom
Prispevkov: 86
Pridružen: 04 Feb 2005, 17:55
Ime in priimek: Ljubljna, Gasper Podobnik

Da ?aka po pripetljajih v Wisiakovi grapi naslednji dan ni ?la frikat, sem kriv jaz. Sem jo ?e kmalu po kavi v Kamni?ki Bistrici poklical in ji predlagal izlet na Vrta?o. Se ni mogla upret.
Zjutraj sva pobrala ?e Galca in smo se zapeljali na Ljubelj. Med hojo proti Zelenici smo prehiteli ?e trop Samovih te?ajcev, ki so jo ma?irali v isto smer.
Centralna grapa je ?e imela stopinje, a so bile ?e malo zapihane in zamrznjene. Skalni skok je bil lepo zalit in se ga je dalo udobno obiti po levi in desni. Na vr?nem grebenu pa je bila ?e lepo nadelana potka do vrha.
Po sestopu in drsanju po zadnji plati nazaj na severno stran, me je ?aka ob pogledu na son?ni Palec vpra?ala le: " A sem ?e po?re?na?" Pa smo jo ?e mahali proti novem vrhu. Stopinje v snegu so bile lepo narejene, saj so jih sonce in mraz ?e lepo utrdili. Parkrat je bilo potrebno prijeti za skalo in popraskati po njej z derezami in ?e smo bili na vrhu.
Z vrha smo opazovali skupino te?ajcev, ki je rila na Vrta?o. :ctf2:
Slike pa sledijo.
Dejan
Prispevkov: 137
Pridružen: 09 Feb 2005, 13:07
Ime in priimek: dejangrigillo

?e prej pa nekaj fotk s Samovega izleta. Nekatere je prispevala Sonja...
Uporabniški avatar
Galc
Prispevkov: 52
Pridružen: 18 Maj 2005, 15:44
Ime in priimek: Gregor Gale, Menges

No, se moj prispevek.

Prispevka ni. Ni kaj povedat, bilo je fino. Zaka in Gasper sta se odrezala kot odlicna spremljevalca, jaz pa sem bil samo malo zraven :wink: . Z drajtulingom in balvaniranjem sem v izlet vnesel se nekaj svojega sportnega duha. Da pa bi bil dan se bolj popolen, smo skupaj s Samotom in ostalimi vecer prijetno zakljucili ob pivu, pivu,... in pici.

Aja, nekaj mojih slikic izleta pa v galeriji:
http://www.planinskodrustvo-ljmatica.si ... p?album=74
Sportnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 15 Maj 2006, 21:03
Ime in priimek: Toma? ?vagan, Trzin

Mi lahko kdo prosim pove, kje natan?neje je izhodi??e in kako se potem pride do centralne ali osrednja grape v Palcu? Tisti konec mi je popolnoma neznan.. :???: ?e pa morda kdo pozna razmere, pa ?e toliko bolje!

Hvala za odgovore!
Odgovori