Brez diskusije:GREMO na Kredarco

Če iščeš soplezalca, popotnika, idr...
Odgovori
MerryPOPINS

Tovari?ice in Tovari?i .... pozdravljeni.

Obele?imo prazni?ni dan z zgodnjim zborom na Grudi (ob 4ih- jest bi ?e prej!) :evil:

Iz zanesljivih virov smo dobili priporo?ilo za vzpon ?ez Krmo. Itak veste, da nima pojma o hribih (a ne, Fant s Kladivom!). Vsekakor pa moramo ?tartat zgodi. Vremenski obeti pa so tudi zaenkrat ugodni in ne bo prehudega vetra. An m?ken pa mora bit mras ( na 2500 bo jutri -10; danes je blo v LJ -9). :P

Ne gre se po Kramarici na stor?i? . Po dogovoru z ?ako popravu prestra?. admin. :o
Uporabniški avatar
MarryPOPINS
Prispevkov: 218
Pridružen: 07 Feb 2005, 11:48
Ime in priimek: ?aklina Zahirovic, Vodice

Hvala za opozorilo in popravek. Se ?e u?im.

Torej ?ez Krmo.
Ja .... lepo se imejte, ne!
Fant s kladivom
Prispevkov: 86
Pridružen: 04 Feb 2005, 17:55
Ime in priimek: Ljubljna, Gasper Podobnik

Brez diskusije gremo torej na Kredarico. Le ta odhod ob 4h je divji. Ce pridemo ponoci gor ne bo tako lepega razgleda. Gruda je proti primorski ne proti gorenski. Jaz predlagam zbor 4:45 na Agipu v Vodicah in ob 5:00 tocno odhod. Torej ob 6:00 zacnemo hodit. Kaj mislite o tem?

Lp, Fant s kladivom

P.S. Rana ura slovenskih fantov grob
Fant s kladivom
Prispevkov: 86
Pridružen: 04 Feb 2005, 17:55
Ime in priimek: Ljubljna, Gasper Podobnik

Brez diskusije gremo torej na Kredarico. Le ta odhod ob 4h je divji. Ce pridemo ponoci gor ne bo tako lepega razgleda. Gruda je proti primorski ne proti gorenski. Jaz predlagam zbor 4:45 na Agipu v Vodicah in ob 5:00 tocno odhod. Torej ob 6:00 zacnemo hodit. Kaj mislite o tem?

Lp, Fant s kladivom

P.S. Rana ura slovenskih fantov grob
Uporabniški avatar
WildRose
Prispevkov: 389
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:22
Ime in priimek: Saša Bobič

grem tud jst z vami :razz:
zanima me le ?e bi ?ou kdo s smu?kam gor (in predvsem dol, seveda)?? pa ?e tole: mojmu avtu odpoveduje akumulator in v hladnih jutranjih urah ne?e niti zaka?ljat - ?e dons ne kupim novega, bi me lahko kdo pobral na poti do agipa?
Kako naj pogledam resnici v oči, ko pa prasica vedno miži!
sirota jerica

tud jaz se pridru?uem...sam pizda, da naute ?li hit...sej veste da meni sapica ne dopu??a pretirane naglice...

pol ob 4:45 na Ad?ipu v Vodicah...OK.

kaj pa na? tovari? za fiskulturo - Unkle Sam?

lp...

PS : mal mormo zorganizirat kam bo ?la kak?na tema...tole je ?ist razpu??eno..
MatejP
Prispevkov: 86
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:10
Ime in priimek: Matej Perkus, SG

Zal ne morem z vami, ker mi glezenj ne pusti (zvin) :(

lahko pa vam priporocam, da krenete dovolj zgodaj,
ker potem se parkirisce napolni (cesta je verjetno spluzena,
do studenca, ce nimate informacij, vzamite s sabo se lopato,
da se izkoplje plac za avto)
Pa ce si prevec pozen, je potem v primeru sonca "veselo" na Kalvariji.

lp, Matej

PS: ce vas bo vec in imate namene na Kredarice,
kaj pojest, se prej najavite pri vremenarjih.
Uporabniški avatar
gregapega
Prispevkov: 70
Pridružen: 04 Feb 2005, 10:46
Ime in priimek: Ljubljana

?e bo? slu?ajn brez prevoza in ti ni nerodn vmoji ki?ti :shock: me lahk pokli?e?, 041 810 042, ampak ne po 1 uri zjutraj, ker bom ?e spal!
Ne prezgodaj in ne prepozno, ne prehitr in ne prepo?a?.
Miro
Prispevkov: 9
Pridružen: 04 Feb 2005, 15:08
Ime in priimek: Ljubljana, Miro Cunjak

Kok sm vam (spet) en mal fou?. Ograja za nara??aj in ostank hleva me ?aka na kulture dan. Bom kr doma ob barvi in penzlu ?vical.
K?no fotko za sline cedit ne pozabte prpopat, ko se vrnete.

lpm
Fant s kladivom
Prispevkov: 86
Pridružen: 04 Feb 2005, 17:55
Ime in priimek: Ljubljna, Gasper Podobnik

Pa ce si prevec pozen, je potem v primeru sonca "veselo" na Kalvariji.
Kaj si pa s tem "veselo" mislil?

Hvala za napotke in hitro okrevaj!

Ciao 8)
MatejP
Prispevkov: 86
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:10
Ime in priimek: Matej Perkus, SG

danes je ze prepozno
"veselo" -> vroce, pa ravno del, ko se najbolj vlece
ce je pa se primerni letni cas, je pa se sneg juzni

In kako je bilo ?
Uporabniški avatar
gregapega
Prispevkov: 70
Pridružen: 04 Feb 2005, 10:46
Ime in priimek: Ljubljana

Dan je bil tak, da bi te?ko bil lep?i - poleg sonca in neba brez obla?kov tudi pri vrhu le malo vetra. Upam pa, da bo kdo drug napisal kaj ve?, ali pa da bodo fotke govorile zase.

?e ma pa kdo kako fotko naj mi jo pa po?lje na mail - bomo poizkusil nekako objavit za?asno, dokler ni galerije.

Cesta in parkplac sta pa zdaj nekako spucana, le ledena - Mateju v odg. (Matej,hvala za infote)

lp g
Zadnjič spremenil gregapega, dne 09 Feb 2005, 16:22, skupaj popravljeno 1 krat.
Ne prezgodaj in ne prepozno, ne prehitr in ne prepo?a?.
Fant s kladivom
Prispevkov: 86
Pridružen: 04 Feb 2005, 17:55
Ime in priimek: Ljubljna, Gasper Podobnik

Matej, imel si prav. Bilo je zelo vroce! :x

Res smo startali ob 4:58 iz Agip-a. Smo nasli tudi Krmo. Po opravljenih pripravah in potrebah smo zaceli hodit 6:50. Mesanih obcutkov, strah pred mrazom, tehnicno zahtevnostjo ture, fizicno zahtevnostjo ture in sneznimi rezmerami, smo se pognali v "breg" :ctf: . Tako se nismo ustavili do pastirske koce, ko so zakrulili zelodcki. Kmalu po prvi pavzi nas je obsijalo prvo jutranje sonce in zaceli so se pravi bregi. Tako smo se veckrat ustavili, si slekli dodatno oblacilo, saj nismo mogli verjeti, da je tako toplo. (napoved - 20 stopinj C). Kmalu smo, napol nagi, zavzeli zmern tempo in le se prepevanje Zdravljice v cast Presernu, nas je ustavilo. In ze smo bili na Kredarici. Sestop je bil najprej hiter, zaradi potreb, nato pocasnejsi s slikanji in ustavljanji, potem pa spet hiter po senci.

Bil je cudovit dan z idealnimi razmerami in super druzbo. Hvala Presernu, za frej dan v tednu in moznostjo za tako lep izlet!

Gdor ni bil, je zamudil! [smilie=hi ya!.gif]
Uporabniški avatar
WildRose
Prispevkov: 389
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:22
Ime in priimek: Saša Bobič

Pridru?ujem se vtisom o ?udoviti turi, pre?udovitem dnevu z idealnimi razmerami na Kredarici.
Dodala bi le ?e to, da sem zaradi treme pred prehitrimi pe?aki in dolgo ?asovnico doma pustila smu?ke in tako verjetno spustila priliko za smu?anje s Kredarce v 1A razmerah :( par centimetrov pr?i?a na utrjeni podlagi, son?ek, brez vetra, prismu?at se da do parkiri??a. Na koncu se je izkazalo, da smo za pot, kljub kar nekaj postankom, potrebovali le ?tiri ure. Pa drugi?!
Za morebitne ponavljalce pa ?e ena informacija: na Triglavu skoraj ni snega, po besedah obiskovalcev so klini in jeklenice zunaj, tako da vzpon nanj ne predstavlja kak?nih ve?jih te?av. Mi smo zaradi tovari?eve prepovedi le ?alostno pogledovali proti vrhu in vzdihovali.
Posnela sem tudi nekaj slikc, ker pa nisem ?e "digitalizirana", bo treba po?akat, da posnamem film do konca in razvijem fotke. Bodo pa v foto galeriji, oblubm ;)
sirota jerica

pizda je blo lepo ...

LP
Odgovori