zimski plezalni ?evlji

Oprema, strokovni članki, nasveti... in še kaj koristnega
Uporabniški avatar
runti-san
Prispevkov: 125
Pridružen: 06 Maj 2005, 14:48
Ime in priimek: Andrej Podlesnik

sem opazu, sam so zaenkrat ?e predragi... Se mi zdi da je Scarpa Vega ?e kr ugodna...
Uporabniški avatar
en Matej
Prispevkov: 220
Pridružen: 10 Feb 2005, 22:48
Ime in priimek: LJ

Hvala ?e enkrat vsem za nasvete.

Jaz sem ?el probat Asolo8000, Scarpa Alpha in Koflach Arctic.

Na koncu sem kupil Scarpo in sem kar zadel. Lepo primejo nogo za plezat. V perujskih Andih me ni zeblo. V Asolu mi je dvigovalo peto, Koflachi so bli pa svinjsko dragi in precej robusti.

Runti, dr?i se Samovega nasveta in probaj ve? modelov, vsakega vsaj tri razli?ne cifre.
Samo brez panike.
Uporabniški avatar
runti-san
Prispevkov: 125
Pridružen: 06 Maj 2005, 14:48
Ime in priimek: Andrej Podlesnik

Hvala, bom ?u najbr? mal v Ikeo, pa bom ?e v Bergfuchsa sko?u...
Uporabniški avatar
CVIČEK
Prispevkov: 237
Pridružen: 22 Feb 2005, 14:13
Ime in priimek: Borut iz Dolenjske

k sm za?el sm kupu od Perota Koflache za pet jurjev in jih kasneje za isto ceno tudi prodal naprej ter kupil Scarpa Alfa, kar ob?alujem saj so bli Koflachi bolj topli predvsem pa natan?nej?i!
sm ?e ad u?eraj navit, sm hodu s palcam in tu brez pa??kau
Uporabniški avatar
Spasiba
Prispevkov: 690
Pridružen: 09 Apr 2005, 15:01

A ma kak?na skupinca ljudi namen kej u grac sko?t (u bergfuks, ?evlje probat) ? bi ?el zraven
Myspacebuttonisbroken
Uporabniški avatar
Spasiba
Prispevkov: 690
Pridružen: 09 Apr 2005, 15:01

Aja pa u anapurni majo dva para rabljenih koflachov(artic expert mensezdi) ?tevilke okrog 43, men so prevelki, tko da narod navali. Prodajalka prav da so od ?efeta, k je cifro zajebu(tko da naj bi ble sam 1x rabljene!?!) ene so tastar model 35kSIT, druge pa 55kSIT pa so ta nou model
Myspacebuttonisbroken
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

runti-san napisal/-a:Kje pa lahko probam in kupim na ke? Asolo 8000?
?e bo? slu?ajno kupoval Asolote v Patrick ?portu, poi??i ?efa in se zmeni za dober popust. Uradna cena je nenormalno visoka in tip precej dobro razume, da se bo? za 20 jurjev razlike raje odpeljal ?ez mejo.
Prodajalka, ki je obi?ajno tam notri, ne ve ni?esar o popustih. Je pa lu?tna. :)
Uporabniški avatar
en Matej
Prispevkov: 220
Pridružen: 10 Feb 2005, 22:48
Ime in priimek: LJ

GregorM napisal/-a: Prodajalka, ki je obi?ajno tam notri, ne ve ni?esar o popustih. Je pa lu?tna. :)
Z drugimi besedami: Najprej se pri kolegih pozanima?, kaj kupit in na kaj biti pozoren. Potem gre? v Patricka in ob lepem razgledu stvar pomeri?. Na koncu se s ?efom zmeni? okoli cene.
Samo brez panike.
Gost

Ni panike, jaz sem se o popustu zmenila kar s prodajalko, je pa res, da sem imela zaradi pomerjanj tam ?e stalni abonma. In spotoma sem omenila,da sem reven ?tudentek.
Ena stvar, ki me moti pri 8000 je to, da so res pre?iroki za mojo (res ozko) nogo, kar sem re?ila s petnim vlo?kom, ki sem ga dobila v Igluju. Vlo?ki, ki so mi peto vsaj toliko fiksirali, da nisem ve? imela ?uljev na peti, so bili kar iz superg Garmont. Tako da ?e bi ?e enkrat izbirala ?evlje, bi se tudi jaz zapeljala npr. do Gradca... :roll:
Uporabniški avatar
Poison Ivy
Prispevkov: 255
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:35
Ime in priimek: Ivana Odič

Ojoj, pa ?e podpis...!
"Maybe true. Maybe not true. Better you believe." - Sherpa saying.
Uporabniški avatar
Galc
Prispevkov: 52
Pridružen: 18 Maj 2005, 15:44
Ime in priimek: Gregor Gale, Menges

Holla,

Ko se ze glih pogovarjamo o cevljih!

Mene zanima kaj lohka poveste o MILLET Glacier GTX?

Pa da vidm, ce vas je kej znalcev!

Lp
Gregor - evo, pa se podpis!
Uporabniški avatar
Spasiba
Prispevkov: 690
Pridružen: 09 Apr 2005, 15:01

Vsi bosonogi, a res nebi ?li kej u Grac ???
Myspacebuttonisbroken
knop
Prispevkov: 84
Pridružen: 28 Feb 2006, 18:59
Ime in priimek: Jernej Knop

Tale debata je ?la mim ?e davno, pa klub temu bi prosu za kak?no pametno.

I??em nekaj LAHKEGA in kolkr tok neprmo?ljivega za zimo (?e je to ?e smiselno) kar bi bilo primerno tud za mikse.
Z diskusije bi sklepal Trango ice ali S, ampak tega Iglu pr ns nima (poleg tega pa so jih tud popluval, ?e? da pijejo sam da vidjo sneg; za razliko od Ekstremk).

Hvale?en bi bil za info kje se da dobit Trangote in za kak?en dnar, oz. kak?ne so alternative.

Lp jernej
Uporabniški avatar
en Matej
Prispevkov: 220
Pridružen: 10 Feb 2005, 22:48
Ime in priimek: LJ

Trango S se, kljub impregnaciji, hitro napijejo vode. Poleg tega niso narejeni za avtomatske dereze. Za poleti so pa prav fletni.
Samo brez panike.
bost
Prispevkov: 16
Pridružen: 03 Jan 2006, 16:38
Ime in priimek: Bo?tjan Maljevec

hoj.

jaz sem lani nabavil trango ice evo in sem navdu?en. poleg tega so v igluju na strani od razptodaje http://www.iglusport.si/iglusport/razpr ... odaja.html dokaj ugodno. samo pokli?i tja, kjer jih imajo.

?e rabi? ?e kak?no info glede uporabe, mi po?lji pm.
Odgovori