Nove smeri v Kotečniku

Oprema, strokovni članki, nasveti... in še kaj koristnega
Odgovori
Uporabniški avatar
WildRose
Prispevkov: 389
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:22
Ime in priimek: Saša Bobič

Albin Simonič:
...vse se nahajajo v Trapezu, levo od prej obstoječih. Gre pa v bistvu za nov predel stene, ki sem ga pomladi na grobo očistil in ga dal v delo na izpitu. Smeri so v ploščah, podobne tistim na desni strani Trapeza. Večina so lepe, sicer še malce kosmate, tako da lahko kaj pade z njih, tako da je še potrebno malo čiščenja. Ob možnem dodajanju novih smeri, bo nastal nov zelo lep plezalni predel.

Pa konkretno k smerem od desne proti levi: Kemijski cirkus (5c), Tunček (5c), Sputnik (6c), Martinček (6a+), Oldruknfilterklemunga 2. raztežaja, 45 m, (6b+, 6b+), Iberlauf (6c+), Jane (6a); prava lepotica tega dela, Tarzan (6b).
Nato pa sva še šla na malce nižje ležečo steno, ki leži še bolj proti levi v gozdu in tam preplezala še moj projekt, ki sem ga navrtal v okviru letošnjega tabora KŠP. Gre za zelo lepo smer, ki ima sedaj ime Spokojni večer in oceno 7a. Za konec pa sva zlezla še smerco, ki so jo na taboru, po mojem navrtanju z ekpanzijskimi klini, preplezali udeleženci tabora in ji dali ime Borat (6a+). V tej stenci pa je prostora še za 8; 10 smeri.
Kako naj pogledam resnici v oči, ko pa prasica vedno miži!
Odgovori