Simond Naja

Oprema, strokovni članki, nasveti... in še kaj koristnega
Kresalov Ata
Prispevkov: 76
Pridružen: 07 Apr 2005, 13:15
Ime in priimek: Gregor Kresal, USA
Kontakt:

Za Camp sem bil tudi sam, po ne?teto pizdarijah, ki so mi jih, ve? let, povzro?ali stari modeli, od Hyperculoirja dalje, trdno prepri?an, da ga ne primem v roke ve? niti v trgovini.

Sedaj pa mogo?e ne bi ravno na dolgo in ?iroko razlagal kako sem lansko zimo ?ve?il in se davil z zare?enim kruhom... ?e ne poizkusi?, pa? ne more? vedeti. Svet se vrti naprej, ker ni obstal na to?ki, kjer smo se mi z nekim problemom nehali ukvarjati... Verjamem, glede na reply-e, da z awaxi marsikdo (?e) ni plezal. Toplo priporo?am testno plezanje! ?e si jih ne morete priskrbeti, javite meni. To je sedaj nekaj drugega, kar je bil Camp, s katerim smo pred petnajstimi leti in ?e kasneje, preklinjal v Luciferju...

Pa ni? ne navijam, da ne bo kdo mislil. Slu?ajno vem. Sam imam itak druge stroje, ki sem jih narisal in vlil sam (in obliko je npr. potem vzel Grivel...)

Simondovi vijaki? Meni na Sharkih dr?ijo ?e devet let.
Uporabniški avatar
MarryPOPINS
Prispevkov: 218
Pridružen: 07 Feb 2005, 11:48
Ime in priimek: ?aklina Zahirovic, Vodice

Hvala; sem dobila odgovor k sm ga iskala.
Ja .... lepo se imejte, ne!
Uporabniški avatar
MarryPOPINS
Prispevkov: 218
Pridružen: 07 Feb 2005, 11:48
Ime in priimek: ?aklina Zahirovic, Vodice

Razlika med oklji (Alp Wing): Goulottes vs. Evolution pri Grivelu (???? je to kaj povezano z kladivce/lopatka, al gre "zgolj" za tehnicno dovrsenjese izvedbe) Vizualna razlika je sicer ocitna ma pa vseeno bega (zal fizka & jaz:NO GO). Predvsem to, da spodnja loka pac le nista tako blazno razlicna. Ce se komu da.. ? pac NE vem, fajn je pa met kak kazipot smeri razmisljanja.

Pa ce ze ni prevec pa mrbit se kako besedo o cevastem oklju, al pa vsaj kje se te stvari da prebrat (zal vesoljska znanost mi ne bo nic pomagala, j.... ga.)q<n

HVALA
Ja .... lepo se imejte, ne!
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

Okla gulot in evolu?n imata enako letnico rojstva.
Prvi je namenjen ve?ji "zlorabi", se pravi alpskemu plezanju - naviranje, miks, udarci po skali, you name it - in je zato tudi za kak?en milimeter debelej?i. Drugi je namenjen predvsem lednemu plezanju (vodnega ledu). Je koni?en po dol?ini in vi?ini in na koncu opremljen z nizom malih zob?kov (ki se jih spla?a malo odbrusiti, ker ga sicer ne spravi? iz ledu).
V vodnem ledu je evolu?n zame tudi absolutno gledano en bolj?ih oklov sploh. ?e bo? plezala predvsem slapove mora? vedt tud to, da gulota v krhek vodni led ne bo? spravla.

Evolu?ni so se nekaterim meni znanim uporabnikom radi lomili in zvijali, sam sem jih gonil ?tiri leta - brez posledic - tko da ... kokr ma? sre?o.

Cevasti in polcevasti okli so stvar preteklosti. V teoriji sicer delujejo odli?no, v praksi pa ... ob udarcu ob skalo se zvijejo in potem to ni ve? to. Ne spravi? ga v led, pa da ga j....?.
Kresalov Ata
Prispevkov: 76
Pridružen: 07 Apr 2005, 13:15
Ime in priimek: Gregor Kresal, USA
Kontakt:

Ne dobi se jih ravno povsod, toda recimo okli Mixte (Grivel) so prenesli tako mo?ne in neugodne obremenitve (maksimalen navor na stran), da je prej po?ila glava ali pa se je (celo) zvilo rati??e pod glavo. Ne bi verjel. Alexis, razvijalec opreme na Grivelu, s katerim ob?asno sodelujem, mi je zaupal, da je to njihovo najbolj?e jeklo in da bolj?ega "verjetno ne bodo ve? (znali) izumiti..." Novej?a, kromirana razli?ica tega okla, ki so jo namestili na stroj Monster, to je (slu?ajno) tisti, ki so ga naredili po moji predlogi, so zavoljo specifi?nosti - ve? ?pic tudi na zgornji strani, (podprijemi), za neve??ega uporabnika morda lahko ?e malo preve?. Toda, ?e bo kdo morda uporabil stare, ?rne Mixte okle, mu garantiram, da je mo?no, da bo prej nehal plezati, preden se mu bodo zvili. Z nekaj iznajdljivosti jih je mo?no tudi malo prirediti, (popiliti), da postanejo izvrstni tudi samo v ledu.
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

Bom pa ?e jaz probal pristavit svoj lon?ek. Ata, kak?no je tvoje mnenje o Monsterjih? Rad bi imel ene cepine za uni?evanje v miksih, cena zgleda zelo privla?na, samo nad izvedbo ro?aja imam pomisleke.
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

:) Domnevam, da je mnenje nekoga, ki je skoraj avtor monsterjev .... hmmm, pozitivno?

Ata, zelo zanimivo branje bi pa recimo bila ena kratka primerjava trenutno najbolj "in" mixerskih orodij. Pa ?e Mi?ko bi lahk kej reku o vsem skupaj?!?

Bi ?lo?

Tnx! :wink:
Kresalov Ata
Prispevkov: 76
Pridružen: 07 Apr 2005, 13:15
Ime in priimek: Gregor Kresal, USA
Kontakt:

Po velikosti trga, ki ga Grivel dokaj suvereno obvladuje je po eni strani malo nenavadno, da vsaj 90% novosti naredijo po liniji najmanj?ega odpora. Manu Ibarra, ki je vodja razvoja tam, ja strasten zagovornik enostavnih re?itev in hitro odpravljenih problemov. Tudi mene Monster ni pritegnil. Bil sem malo jezen, ker se niso bolj dr?ali mojega izvirnika. Glavni vzrok gotovo ti?i v stro?kih izdelave novosti, ki jih vsakokrat ?elijo prav neverjetno minimalizirati. V tej maniri je bil narejen tudi "popravljeni" Xmonster, ki me ?al pritegne ?e manj. Princip njihovega razvoja temelji na tem, da ?im bolj enostavno narejeno stvar ?imprej vr?ejo ven, potem pa malo tipajo, ?akajo na odzive in potem "popravijo." Zame bi bila idealna recimo kombinacija Monstra in Taakoona. Verjetno bi pritegnila ?ir?i krog ljudi. S slednjim se zelo dobro pleza mixe, vendar ne velikih previsov in streh. Za plezanje kakr?negakoli ledu brez pa??kov, pa je itak verjetno eden bolj?ih. ?e mu odstrani? kak?no dodatno dr?alo pa postane ?e odli?en alpski cepin. Ugodna kombinacija. Morda bi bila to, (Takun) bolj smiselna nalo?ba. Zlasti, ?e ne cilja? na M10. Za Monsterjev izgled ?al ne morem pomagati, moral bi se ga pa? navaditi. Tehni?nih vrlin mu ne manjka, svojo pravo vrednost pa bi ti pokazal ?ele mo?no onkraj vertikale. ?e ima? dovolj denarja, je dobro imeti ene stroje itak samo za mixe. O konkretnem nakupu, pa lahko ?e kak?no re?eva.
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

Res ne ciljam na M10, ?e bo kak?en M8 kdaj ratal bom vesel. Ker sem s Quarki zadovoljen, bi morda ostal kar pri isti firmi. Je morda ?e kdo probal model Nomic? Oz. je mo?no pri nas kak?no testiranje orodij? V ledu in skali, ne mahanje po zraku v trgovini.
Odgovori