Slane vre?e

Oprema, strokovni članki, nasveti... in še kaj koristnega
Odgovori
Gost

Pozdravljeni!
Nabaviti nameravam spalno vre?o, ki ima komfor okoli -5 stopinj. Zanima me rezlika med vre?ami napoljenimi z puhom ali sintetiko, njihove slabosti in prednosti...
Zanimajo me tudi va?e izku?nje z vre?ami ABS in kje se jih da najceneje dobiti.
Hvala za odgovore in lep pozdrav.

Marko
Uporabniški avatar
en Matej
Prispevkov: 220
Pridružen: 10 Feb 2005, 22:48
Ime in priimek: LJ

Da bi spalno vre?o malo nasolil pravi?? Zanimiva ideja.

V kombinaciji s suhim mrazom je sol zelo u?inkovit konzervans. Truplo ostane dalj ?asa primerno za odprto krsto.
Za rehidracijo pije? sne?nico in malo pocuza? spalko. (Mogo?e bi en vogal lahko namo?il v sladkor, drugega v ka?en beljakovinski preparat, tretjega v ?pargljevo juhco...)

Z malce iznajdljivosti postane taka spalka skoraj tako uporabna, kot ?toparska brisa?a na pangalakti?nih potovanjih. (Neuki naj preberejo ?toparki vodnik po galaksiji.)
Samo brez panike.
Dejan
Prispevkov: 137
Pridružen: 09 Feb 2005, 13:07
Ime in priimek: dejangrigillo

Eno starej?e mnenje o ABS-jevkah
Uporabniški avatar
Najvisja Instanca
Prispevkov: 231
Pridružen: 01 Mar 2005, 09:59
Ime in priimek: zadnje guralo

Jaz sem si neko? kupil ABS spalno vre?o in sem jo uporabil samo nekajkrat, ker je bila totalno zani?. V njej me je predvsem zeblo (ok to ni bilo nenavadno ker je bila izredno light. Bolj ?udno je bilo to da sem hrati ?vical kot zme?an. Krivda je bila v nategu z materialom. Bor je ob nakupui obljubljal pertex na sumu pa ga imam da je celo zadevo spacal skupaj iz ne?esa drugega.
?e po nekaj podobnih poskusih natega z Borove strani se njegovih izdelkov na dale? ogibam, ?eprav lahko verjetno pri njemu dobi? tudi kaj kar je vredno tiste cene.
Druga?e pa, puh je ?e vedno zakon. Veliko la?ji in toplej?i od sintetike.
Pa ne glej na podatke o temperaturi ker ne povejo ni?esar. Kvalitetne (in izredno drage) puhaste vre?e bodo s ?esto grami puha zadostovale za zimski bivak, kjer bo? lahko tudi spal, druga?e je bolj?a taka z vsaj 800 grami puha. Druga?e imam sam carinthio (ki tudi ni najcenej?a) ter north face spalno vre?o z isto gramaturo pa je ta druga: precej dra?ja, precej toplej?a in kompletno tudi nekaj la?ja od prve.
Ne mene več prosit za izpisnice
Gost

Pozdravljeni!
Hvala za odgovore, imam pa ?e nekaj vpra?anj.
Ali veste kje najugodneje dobiti ABS vre?o? Svoj ?as so imeli ?ivalnico zraven toba?ne, kjer se je dalo zmenit za ceno brez davka itd..., vendar so se bojda preselili. Ali veste kje naj jih zdej najdem?
Hvala in lep pozdrav!
Marko
Ventil
Prispevkov: 86
Pridružen: 22 Feb 2005, 19:48
Ime in priimek: Komac

ABS = Bor od K2 alpinista
Odgovori