Ste alpinisti luzerji?

O vsem, kar res ne paše nikamor drugam...
Odgovori
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

Nedavno tega so izbirali in izbrali naj ?portnika mesta Ljubljana. Valjda med njimi ni nobenega alpinista ali ?portnega plezalca.

Na spletnem portalu Siola Sportal, so danes pri?eli z izbiranjem svoje ?portne zvezde. Med njihovimi na?tetimi heroji se je hvala bogu in po mojem bolj kot ne po naklju?ju, zna?la vsaj ?portna plezalka Maja Vidmar. Po GRANDE sezoni, ki s(m)o jo alpinisti in ?portnjaki letos odplezali!?

Kako to? A alpinisti in ?portnjaki res sploh ni? ne (s)plezamo, al' se samo prodat' ne znamo?

Ali pa moja percepcija sploh ni prava in pojavljanje na tovrstnih izborih sploh ni merilo za vrhunskost?
?e bi bilo to res, potem bi bil na sre?o moj strah, da so za tako podcenjujo? odnos medijev in posledi?no javnosti do na?e ?portne zvrsti krive predvsem zgodbe iz preteklosti - predimenzionirani Humar, inercijski Karni?ar in umazana afera ?esen - Gro?elj - povsem odve?. In da javnost ne razume alpinizma in plezanja povsem napa?no - le kot neko obrobno dejavnosti, s katero se v redkih trenutkih prostega ?asa lahko razvedri celo tako banalen ?portnik, kot je (nevplezani) El Presidente.

Dokler pa me nekdo v to res ne prepri?a, bo vsaj zame ?e vedno zanimanje (?portne) javnosti in prepoznavnost v tej skupini ljudstva tisto, kar ?teje. Slaba novica za vse, ki bi radi od plezanja (pre)?iveli je, da tako razmi?ljajo tudi sponzorji.
In ?e ena slaba novica: javnost se, razen redkih, ki klikajo po Gorah - Ljudeh, za nas ne zanima! Bottom line!

Razen, ?e ne gre za truplo, ki izmali?eno od padca ali pomodrelo od te?e sne?nega plazu ne po?iva nekje v trati ob vzno?ju stene, (nekdanjo) pripadnico na?ega klana in vrhunsko plezalko po lednih povr?inah Ur?ko - ki je zanimiva predvsem zaradi svojega spremljevanca - ali alpinistko Tinco, ki jo je "va?a prijateljica za celo ?ivljenje" in hkrati revija Jana, uvrstila v nabor Slovenk za Izbor Slovenke leta.

Hvala babam, da tudi v alpinizmu tri vogale podpirajo, saj alpinizma in ?portnega plezanja druga?e na ?portnem zemljevidu Slovenije ne bi bilo!
uross
Prispevkov: 131
Pridružen: 22 Feb 2005, 14:08
Ime in priimek: ?e?ka

Dokler bodo take novice neopazno ?le mimo alpinisti?ne javnosti, se nam slabo pi?e.

http://www.gore-ljudje.net/objave_view.php?pid=8074
Men se jebe, jes sm car
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

A zbornik morda ze kdo ima in ali je publikacija objektivna? Kdo je bil urednik za alpinizem?
Uporabniški avatar
Jana
Prispevkov: 22
Pridružen: 20 Dec 2005, 08:31
Ime in priimek: Jana Urh Lesjak, Ljubljana

Slovenija, kot nas je v zadnjem Dnevnikovem Objektivu lepo pou?il Golobi?, se trenutno nahaja v stanju politi?nega in medijskega "infotainmenta" (glej Piramido, Trenja, Delo z vsemi prilogami :-), kjer nastopa?i in pi?o?i "tekmujejo v tem, kdo bo ni?je postavil lestvico stupidnosti"(glej ?PORT, ALPINIZEM, ?AH).
Tovrstni spro??eni vulgarnosti smo izpostavljeni vsi, zato lahko "nedol?na in zelo obi?ajna zgodba o mo?kem srednjih let in mladem dekletu postane predmet slaboumnega medijskega razpravljanja o usodnosti vpliva tega simpati?nega zasebnega dejstva na izid prihodnjih volitev". :-)

Torej, ?e so alpinizem, hudo dobre alpinistke in malo manj dobri alpinisti iz infotainmenta po naklju?ju ali kako druga?e izpadli, je to po mojem mnenju zelo pozitivno! :-)

Kako boste glasovali na naslednjih volitvah, je pa seveda stvar va?e osebne presoje :lol:
Odgovori