Dopolnitev foruma?

O vsem, kar res ne paše nikamor drugam...
Uporabniški avatar
gregapega
Prispevkov: 70
Pridružen: 04 Feb 2005, 10:46
Ime in priimek: Ljubljana

Evo enega nagradnega vpra?anja

Ma? kozarc vode s katerega pije?. Ko pride? do polovice ene petkrat po?ten pljune? not.
Nagradno vpra?anje: katero teko?ino pije? sedaj.

Kdor pravilno odgovori se lahk ?asti na pir v Bejlisu, kdor pa ne pozna odgovora je pa tu:

J..o te pas u dupe.
Ne prezgodaj in ne prepozno, ne prehitr in ne prepo?a?.
Pero
Prispevkov: 76
Pridružen: 17 Feb 2005, 14:24
Ime in priimek: Ljubljana, Peter Kumse

gregapega napisal/-a: php, mySql, asp.net ali asp na istem strezniku. Moznost posiljanja mailov. Bo slo?
asp per que?

Posiljanje mailov se da zrihtat v vsakem primeru.
Climb more, suck less
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

gregapega napisal/-a:php, mySql, asp.net ali asp na istem strezniku. Moznost posiljanja mailov. Bo slo?
Ferajnovski server bi bil itak lo?en od ostalega, tako da se lahko gor instalira karkoli. Trenutno se mi valja en star server 500 MHz, 384 RAM, 2x 25 GB disk (sw mirror). ?e bi si vzel malce ?asa, bi se dalo sestaviti tudi kaj bolj spodobnega, vendar ?e vedno single PC.

Ra?unalnik bi lahko stal pri nas (enojni ADSL, 384 kbps uplink), ali pa ?e se ga odnese na obstoje?o lokacijo.

?e bi ?eleli bolj zanesljivo hostanje, je ceneje vse skupaj prestavit nekam v ameriko in pla?at 100$ na leto.
CyberSam
Prispevkov: 377
Pridružen: 04 Feb 2005, 13:31
Ime in priimek: Samo Krmelj

dokler si pluva? u vodo je ok. problem rata je k si u per za?ne?. Ne ?tekam pa kdo si zdej pluva u lastno skledo?
Grega, dej prosm napi? kak?na znanja pri?akuje? oz. bi bla dobrodo?la da jih majo pomo?niki.?e jih ne rab? pa tud ok.
Uporabniški avatar
gregapega
Prispevkov: 70
Pridružen: 04 Feb 2005, 10:46
Ime in priimek: Ljubljana

Ola,

:) Hehe, mal me skrbi kaj bom napisal...

Mogo?e sem mau popiz... kr pol jz izpadem kao len (kr v?asih dr?i 8) ), da tole po?as dela --- po drugi strani od istega osebka (in verjetno kake interesne skupine za njim) ni blo nobenga uporabnga predloga kako stvari izbol?at.

Pojasnilo:
Ob nastajanju smo mel mo?nosti npr. komerciala ala Amis, ki bi ko?tala skupaj cca 40-45 jurjev na let, al pa obstoje?i stre?nik, kjer so med drugim tudi strani Matice, pa ?e (?e se morm res javno zagovarjat) ?e cca 27 drugih planinskih dru?tev, vklju?no z ve? znanimi ao-ji , grs-jem itd..., celoten Timing, ljubljanski maraton... Ergo, se nismo odlo?l, kr tko, ampak po premisleku. Drugih mo?nosti takrat ni bilo.

Na ?ivce mi je ?lo tud, ker bi se mogu stalno neki zagovarjat. Npr Odgovor Kum?eta - maile se lahk uredi kjerkol. Ja, sej vem, da se mejle lahk uredi kjerkol, tud tale forum (zlo)uporablja drug po?tni stre?nik, pa? ?elu sem sam vpra?at Malen?ka, da vidim ?e bi pr njemu al pa kjerkollahk uredil vse kot se zagre, pa morm spet pojasnjevat toplo vodo. Tkole bi lahk ?lo v nedogled in ne mislim ve? prek foruma odgovarjat na vsako provokativno vpra?anje.

Pa ?e to :
Zavedajte se da je kompleksnost site-a omejena glede na trenutne performanse streznika
. Halo, kompleksn site ima Siemens pa ljubljanska borza.


PRiznam pa, da sm se pa na osnovi teh pripomb mal pogovoru z administratorjem
1. Ker so res ful zasedeni ?akajo na denar za nov stre?nik (2) poleg tega majo pa en relativno nezaseden linux in ?e kdo zna, lahko tja preseli forum, ki bo dostopen na poddomeni - lahko dobimo prostor. Kum?e, bi ti?

Moje mnenje je, da se da lep? dajat konstruktivne pripombe, kot pa na forumu govort, da tole ni za nkamor - eni ljudje smo konc koncev riskiral neki svojga prostga ?asa. Pa razen Malen?ka ?e noben mlad gospod ni dal konkretnega predloga razen ?telanje baze in pa terminal services dostop , kr se mi zdi pa mal prepucavanje. Peter, ob?utek imam, da se takih stvari ne da po?eti na stre?nikih ?ir?ega interesa, mogo?e na kakem univerzitetnem ra?unalniku, ali se motim?

Da ?e kej konstruktivnega napi?em. Moj predlog je, da ostanemo kjer smo, ?e kdo zna naj preseli forum na linux, kako hitro bi ostale strani delale na obstoje?ih zmogljivostih pa si lahko pogledate na strani pd Matica, in se potem odlo?ite za najbolj?e ravnovesje financ, te?avnosti instalacij in zmogljivosti.

Eden od razlogov, da se ne gre na stre?nik, ki podpira izklju?no php je ta, da bodo spletne strani z leti verjetno delali razli?ni avtorji - ker vsi ne bodo obvladal php-ja, je tko ve? mo?nosti, da kdo kej nardi...

Na Malen?kovo ponudbo se ne spoznam oz je ne znam ocenit - namre? kaj njegova prijazna ponudba v praksi pomen - ?e kdo ve naj pomaga.

Pa ?e Samotovo vpra?anje:
- zelo doborodo?el bi bil flash programer z znanjem Action Scripta.
- kot ?e re?eno linux - ?e kdo ?eli selit forum, ?e naumo ?li drugam
- ?e kdo ?eli narediti strani ao-ja v php-ju je tudi dobrodo?el. :)
- vsi ki se jim kaj da na tem podro?ju

Jaz se lahko ponudim, ?e bomo kje na asp stre?niku znam naredit orodje za enostavno uploadanje dokumentov tudi wordov, pdf itd...

Seveda so vsi dobrodo?li ; pa ne samo z delom, tudi z vsebinskimi, uredni?kimi predlogi. Jaz sem se samo ponudil da nardim kej, kar pa ?e ne pomeni, da je to edina mo?nost - kdorkol lahk nardi isto al pa mal druga?, sam nej pride na ferajn in se zmen s stare?inami (to mislm, da lahk napi?em).


Pizda sm te?ek. :shock:
Ne prezgodaj in ne prepozno, ne prehitr in ne prepo?a?.
Pero
Prispevkov: 76
Pridružen: 17 Feb 2005, 14:24
Ime in priimek: Ljubljana, Peter Kumse

gregapega napisal/-a:Ola,

:) Hehe, mal me skrbi kaj bom napisal...

Mogo?e sem mau popiz...
Umir se, noben te dejansko ne napada, samo ti stvar tako dojemas. Kaksna je situacija na serverju se ti ze napisal da mi je jasno. Da ti zaradi tega ne mores narest nic tudi.
Tukaj bi ti morda le napisal da moras stvari jasno napisat ce noces butastih vprasanj.
Pa ?e to :
Zavedajte se da je kompleksnost site-a omejena glede na trenutne performanse streznika
. Halo, kompleksn site ima Siemens pa ljubljanska borza.
Tu se ne morem strinjat s tabo.

PRiznam pa, da sm se pa na osnovi teh pripomb mal pogovoru z administratorjem
1. Ker so res ful zasedeni ?akajo na denar za nov stre?nik (2) poleg tega majo pa en relativno nezaseden linux in ?e kdo zna, lahko tja preseli forum, ki bo dostopen na poddomeni - lahko dobimo prostor. Kum?e, bi ti?
Komot. Ce se da narest da DNS kaze za recimo ao.planinskodrustvo-ljmatica.si na to masino lahko tja postavimo vse od AOja in smo konkretno zmagal. Ampak v tem primeru kakersenkoli ASP odpade.
Moje mnenje je, da se da lep? dajat konstruktivne pripombe, kot pa na forumu govort, da tole ni za nkamor - eni ljudje smo konc koncev riskiral neki svojga prostga ?asa. Pa razen Malen?ka ?e noben mlad gospod ni dal konkretnega predloga razen ?telanje baze in pa terminal services dostop , kr se mi zdi pa mal prepucavanje. Peter, ob?utek imam, da se takih stvari ne da po?eti na stre?nikih ?ir?ega interesa, mogo?e na kakem univerzitetnem ra?unalniku, ali se motim?
Beri prvo pripombo.
Eden od razlogov, da se ne gre na stre?nik, ki podpira izklju?no php je ta, da bodo spletne strani z leti verjetno delali razli?ni avtorji - ker vsi ne bodo obvladal php-ja, je tko ve? mo?nosti, da kdo kej nardi...

Na Malen?kovo ponudbo se ne spoznam oz je ne znam ocenit - namre? kaj njegova prijazna ponudba v praksi pomen - ?e kdo ve naj pomaga.
Tole dvoje gre nekako skupej. Ce hocmo cim cenejs skoz pridt nam Windows Server nekako ni opcija, kar efektivno pomeni da vse windows tehnologije odpadejo (ASP.x, FrontPage extensions ipd.). Ostanejo nam razni PHPji, Perli, Pythoni itn.
Malenskova ponudba pomeni zgornje, poleg tega pa se ali stroske kolokacije (30k SIT/mesec pri Volji) ali omejenost na ADSL, ki pa nima pretirano velikega uploada. Posledica bi bila pocasnost.
Pa ?e Samotovo vpra?anje:
- zelo doborodo?el bi bil flash programer z znanjem Action Scripta.
- kot ?e re?eno linux - ?e kdo ?eli selit forum, ?e naumo ?li drugam
- ?e kdo ?eli narediti strani ao-ja v php-ju je tudi dobrodo?el. :)
- vsi ki se jim kaj da na tem podro?ju
Me zanima zakaj rabmo Flash?
Jaz se lahko ponudim, ?e bomo kje na asp stre?niku znam naredit orodje za enostavno uploadanje dokumentov tudi wordov, pdf itd...
ce se omejimo na PHP lahko vrzemo na site en CMS prek katerega se da delat vse to in se mnogo vec. Bom kakega namalu na masino k jo dans prnesem sabo.

Pa se primeri:
http://plone.org/
http://www.xoops.org/
http://phpwebsite.appstate.edu/
http://phpnuke.org/

Se vidimo zvecer.
Climb more, suck less
Pero
Prispevkov: 76
Pridružen: 17 Feb 2005, 14:24
Ime in priimek: Ljubljana, Peter Kumse

A smo se pol kej zmenil?
Climb more, suck less
egg
Prispevkov: 31
Pridružen: 04 Feb 2005, 13:13
Ime in priimek: Ljubljana, Edo Grabrijan

Naj se ?e sam vklju?im v va?o debato. Med drugim urejam strani na?ega PD, predvsem vsebinsko in imam morda ?ir?i pogled na dogajanje v celotnem dru?tvu (odseki, postojanke...), res pa manj poznam dogajanje v AOju.

Navedel bom nekaj to?k, ki se ti?ejo mati?arskih (celotnih) spletnih strani v preteklosti, vsaj kolikor jih poznam sam:

- v za?etku, ko se je internet za?el uveljavljati, so bili v tej smeri ?e najbolj dejavni ?lani Vodni?kega odseka na?ega PD, ki so v okviru strani "planid" - predhodnik "Gore-ljudje" promovirali svoje izlete, dru?tvo, vsi ostali odseki so bili informativno predstavljeni

- nekako v letu 2002 je PD osnovalo nove strani (zal ne bi vedel, kdo vse je sodeloval pri vsebinski zasnovi), izdelala jih je xy firma, v stati?nem html-ju, postavljene na SIOL stre?nik. Vsebinska zasnova teh strani ostaja ?e danes.

- v istem ?asu (2002-03) so v okviru Mladinskega odseka, ne vede za osnovanje uradnih Mati?arskih strani, postavili svoj portal na drugem stre?niku in ga prilagodili svojemu delu, v letu 2003 so se v okviru PD domenili, da je na portalu (www.mo-pdljmatica.si) objavljena enaka vsebina kot na Mati?arskih straneh - vsaj kar se ti?e organiziranih aktivnosti odseka, potrjenih na UOjih dru?tva (tako pa? funkcionira PD)

- v letu 2003 smo uradne Mati?arske strani preselili na strani Zavoda za ?port (?PIC), kar je ?e gregapega povedal. Razlogov je bilo ve?: brezpla?no, admin. podpora nam kot ?D, sodelovanje v projektu Koledar ?portnih prireditev in nenazadnje recimo temu neka gotovost za delovanje stre?nika in varnost podatkov. Kot ugotavljate sami, stre?nik ni popoln...

- pobude AO-ja na tem podro?ju so prisotne ?e dalj ?asa, velik del materiala - predvsem odprave - je pripravila Mojca ?e ob za?etku lanskega leta, sam sem zadevo pripravil v html-ju, zataknilo pa se je pri "virtualnem ferajnu", od tehni?ne podpore, ki je nisem imel do celovitega oblikovanja, ki bi verjetno zahtevalo Flash ali nekaj podobnega.

Veseli me, da je bil gregapega s svojim znanjem in ?asom pripravljen osnovati forum AOja in je za?ivel v takem obsegu... in da so pojavljajo nove pobude.

Tudi Mati?arske strani kli?ejo po prenovi, s podporo baze in vklju?itvijo elementov CMSja, je pa vse aktivnosti PDja te?ko spraviti na skupni imenovalec, saj je ?e samo v okviru AOja veliko raznoraznih ?elja in interesov...a ni nemogo?e... morda vsaj uporaba skupne baze uporabnikov (?lanov) na nivoju PDja in neka celostna struktura, v katero bi lahko vpeli tudi delovanje ostalih odsekov.

Tudi ideja z ao.planinskodrustvo-ljmatica.si se mi zdi dobra, ?e bodo rekli da tehni?no to gre...

Pa da ne bom preve? nalagal - dobro se zmenite kaj ho?ete predvsem glede vsebine (dizajn se kasneje prilagaja), sam vam bom pomagal, kolikor bo v moji mo?i.

Edo
Pero
Prispevkov: 76
Pridružen: 17 Feb 2005, 14:24
Ime in priimek: Ljubljana, Peter Kumse

The wheels are turning.
Climb more, suck less
Odgovori