Fotografije

O vsem, kar res ne paše nikamor drugam...
Odgovori
Uporabniški avatar
Spasiba
Prispevkov: 690
Pridružen: 09 Apr 2005, 15:01

Ali kdo ureja slike v Picture Style Editor (Canon)? Zanima pa me zakaj mi noče odperat slik (.CR2, .tiff) - napiše mi: This image cannot be processed. Inštaliral sem verzijo, ki sem jo potegnil iz Canonove strani. Ali ima mogoče kdo orig. CD z inštalacijo, bi probal še to (nekje sem prebral, da program dela samo če ga inštaliraš iz CD-ja!?).
Myspacebuttonisbroken
Uporabniški avatar
mitkos
Prispevkov: 145
Pridružen: 03 Avg 2011, 23:45
Ime in priimek: Mitja Smrekar Postojna
Kontakt:

hmm. Sam potem zakaj lahko potegnes program z neta ce dela samo ko ga s CD instaliras? Sem ga uporabljal potem sem pa na lightroom sel. A pa ostale formate slik ti odpre?
Sports do not build character. They reveal it.
Pain is Temporary, Quitting is Forever! L.A.
https://picasaweb.google.com/100065482813023695369
Uporabniški avatar
Stef
Prispevkov: 206
Pridružen: 09 Jul 2005, 16:01
Ime in priimek: ?tefan Wraber, okolica Orto bara

lajtrum davor, zakon zadeva, brezveze se sploh ukvarjat s čim drugim. pa še preprost je
takle mamo, ce je vojna, je vojna za vse...
Uporabniški avatar
Najvisja Instanca
Prispevkov: 231
Pridružen: 01 Mar 2005, 09:59
Ime in priimek: zadnje guralo

pa zastonj tudi
Ne mene več prosit za izpisnice
Uporabniški avatar
Spasiba
Prispevkov: 690
Pridružen: 09 Apr 2005, 15:01

Aja sem pozabil v prejšnem postu napisat da mi ne z lajtrumom težit... (ga sicer imam, samo me pač nekaj zanima iz PSE). Mitkos: nevem, tako sem prebral na internetu, drugače mi ne odpre nobenega formata slik, dej mi CD prines, če ga imaš.
Myspacebuttonisbroken
Kresalov Ata
Prispevkov: 76
Pridružen: 07 Apr 2005, 13:15
Ime in priimek: Gregor Kresal, USA
Kontakt:

CR2 je oznaka za fotografije posnete v RAW tehniki. Poglej najprej kakšno nastavitev imaš v fotoaparatu - na nekaterih lahko istočasno "posnameš" tako RAW kot še katerega izmed JPEG formatov, ipd. Težava s tvojim Picture Style Editor-jem lahko tudi v tem, da ti manjka kakšen plug-in: poskušaj najprej narediti update. Če ne bo šlo, je pa verjetno najlažje, da na Adobe www strani poiščeš in si shraniš DNG konverter, s katerim boš hitro in enostavno vse RAW fotke prekonvertiral v JPEG. Tudi moj namig pa je, da se si Picture Style Editor-jem raje ne otežavljaj življenja --> Photoshop, Lightroom, ipd!
Ps: če vztrajaš, imam tudi originalne Canon-ove CD-je
Uporabniški avatar
mitkos
Prispevkov: 145
Pridružen: 03 Avg 2011, 23:45
Ime in priimek: Mitja Smrekar Postojna
Kontakt:

Poslusaj raj Kresalovega Ata pa si ne otezuj lajfa ;). Ce najdem CD ti ga prnesem na cetrtkovo predavanje...
Sports do not build character. They reveal it.
Pain is Temporary, Quitting is Forever! L.A.
https://picasaweb.google.com/100065482813023695369
Uporabniški avatar
Spasiba
Prispevkov: 690
Pridružen: 09 Apr 2005, 15:01

:roll:, le prinesi
Myspacebuttonisbroken
Odgovori