?evlji

O vsem, kar res ne paše nikamor drugam...
kobra
Prispevkov: 7
Pridružen: 22 Nov 2005, 09:51

:?
Mogoce... :?

A mislis?
mici

kokr jst vem treking ?evelj ni namenjen samo za hojo v hribe, tako da bodite veseli da vas imajo za najbolj?e in vas spra?ujejo za informacije.
Uporabniški avatar
Rado
Prispevkov: 191
Pridružen: 10 Feb 2005, 07:24
Ime in priimek: Rado

kobra napisal/-a:
Alpinizem=alpina in jesenice?!

A me lahk nekdo se poduci o katerem sportu se pravzaprav pogovarjamo?-
Alpinizem je disciplina, pri kateri tekmovalci tekmujejo v vzdr?ljivostnem poslu?anju Alfija Nipi?a. Od tod tudi ime.
kobra
Prispevkov: 7
Pridružen: 22 Nov 2005, 09:51

:))
Hvala Rado!

Le kako da nisem na Alfija pomisla prej? :oops:
Uporabniški avatar
runti-san
Prispevkov: 125
Pridružen: 06 Maj 2005, 14:48
Ime in priimek: Andrej Podlesnik

Prosim za nasvet... Pred 5-imi leti sem si kupil pohode ?evlje Lowa Klondike z Gore-tex membrano. Nikoli jih nisem impregniral, pa ?e malo so se strgali. In v?eraj ko sva ?la z mojo Mojco na Grmado so mi premo?ili. Ali naj jih reklamiram?
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

Runti, ne izgubljaj ?asa z reklamacijami, reklamacijski rok (ti) je ?e zdavnaj potekel. :wink:

Kar se ti?e pa membran v obuvalih ... ve?ina jih po?i, prelomijo se v pregibih, kmalu po za?etku uporabe. Ni vredno denarja ... :roll:

In ves ta cirkus okrog raznih -texov ... ?e ?elite imeti paroprepustno povr?ino, mora biti ta tako (dovolj) tanka, da bo temperaturni gradient tudi pri vi?jih zunanjih temperaturah in vla?nosti dovolj velik. Ta je namre? tisti, ki "poganja" vodno paro iz obuvala, obla?ila.
Hmm ... zaradi relativno nizke temperature noge in visoke vla?nosti in relativno debele stene skozi katero naj para potuje, je tole tudi z vidika in?enirstva zajebana naloga, kamo li z vidika konfekcije, obutve ... ve?inoma nam trgovci prodajajo nekaj, ?esar ?e sami ne razumejo. :wink:
Uporabniški avatar
runti-san
Prispevkov: 125
Pridružen: 06 Maj 2005, 14:48
Ime in priimek: Andrej Podlesnik

Labro, tole moje pisanje je bilo mal za podj... in v skladu s to temo in razpravo okoli Alpine Vision. A hvala za strokovno razlago...
Uporabniški avatar
Spasiba
Prispevkov: 690
Pridružen: 09 Apr 2005, 15:01

Runti, kup eno deko ma?e za ?evlje, jo napacej na gojzar - bo? vidu, bo delal k urca (bo? lohka primerju z mojimi osem let starimi salomonkami :lol: )
Myspacebuttonisbroken
Uporabniški avatar
runti-san
Prispevkov: 125
Pridružen: 06 Maj 2005, 14:48
Ime in priimek: Andrej Podlesnik

Kaj nej pa z zlizanim podplatom nardim. Kupm ?e eno deko ma?e za teka?ke dile?
K sre?i sem na poti dol skompenziru napore, ki sem jih pre?ivljal na poti gor. Je letel k sneta skira...
ortic

jest ti priporocam da nehas na smarno hodt! :D
bednik
Prispevkov: 219
Pridružen: 25 Feb 2005, 20:06
Ime in priimek: rok_blagus

nism vedu, da ce mazo na gojzarje namazes, potem le ti kurce delajo. res zanimivo...
Uporabniški avatar
MarryPOPINS
Prispevkov: 218
Pridružen: 07 Feb 2005, 11:48
Ime in priimek: ?aklina Zahirovic, Vodice

Prav neverjetno, a skrajno zanimivo; se strinjam Bednik.
Pa naj extremist se porece, da so nasveti en kurc vredni.

Potrpezljivost je bozja mast, so rekli (kdo pa ne vem, ampka vse kaze da drzi.)
Ja .... lepo se imejte, ne!
Uporabniški avatar
jelena
Prispevkov: 195
Pridružen: 18 Feb 2005, 12:06
Ime in priimek: Jelena Kljaji?, Ljubljana

Predlagam impregnacijo ?elod?ne st/cene, glede na vabilo gospud na?elnika :roll:
Odgovori