Quo vadis

O vsem, kar res ne paše nikamor drugam...
Uporabniški avatar
bikec
Prispevkov: 317
Pridružen: 19 Maj 2005, 11:12
Ime in priimek: anže martinčič

Strokovnost in?trukorjev prakti?no ni dvomljiva (mogo?e kje kdaj kdo). Vsak, ki se je ukvarjal z mano me je kej nau?u in vsem sm hvale?en. Js si ?elim bit in?truktor, pa ne zarad tistk par jurjev k bi jih dubu. To ti more bit v veselje. Sam to sm hotu poudart. Sej kk?no stvar se sm pa ke da tut bl ?love?ko povedat, nekaterih pa nikakor. Sam to sm hotu poudart.
fuk je kranjcem v kratek čas
Uporabniški avatar
Mojca
Prispevkov: 77
Pridružen: 11 Jun 2005, 00:07
Ime in priimek: Žerjav

fak, res ste nepoboljsljivi! kako to da so najbolj glasni tisti, k niso lih dolg na ferajnu al pa zlo poredko pridejo, in zato o njem nimajo pojma. K boste kdaj prsli na ferajn in bomo lahko v zivo ksno rekli, k boste kej splezali in priblizno razumeli zakaj sploh gre, k bomo kdaj kam skupi sli, boste sele lahko govorili o ferajnu, o njegovem smislu in o nasih odnosih! Kako hudica lahko sploh kdo pametuje o stvareh, ki jih ne pozna!??!?!?

Glede odnosov instruktorji ? tecajci pa sam tok: tezimo zato, da se boste kej naucili! Ker smo odgovorni ljudje in nam ni vseeno, ce se po koncani soli zaradi neznanja fentate!! Plezanje ni zajebancija! Ko gre zares, te vsaka napaka lahko veliko stane! Hvala bogu pa vse skupi probamo nardit zabavno in se zato tudi mal zajebavamo (iz nas in vas). V zivljenju se je treba znat vsemu nasmejat - tudi (v hribih), ko ti kuzla v rit skace.. Kdor teh stvari ne razume, gre pa lahko cist komot na kasno drugo (prijaznejso?) solo al pa rajs kr neha plezat!
Sicer pa velike stene z vami cist sigurno ne bodo delale v rokavicah! Vcasih so bili odnosi inst ? tecajci se bolj potencirani, in vcasih je iz sol prslo tudi par vrhunskih alpinistov!! Zase vem, da sem se od prav teh arogantnih instruktorjev, ?k so me skoz sam neki podjebavali?, naucila (v hribih pre)zivet in to je najvec, kar so mi lahko dali! Povrh vsega so pa postali tud moji prijatli ? tega se pa mensezdi ne da kupit z nobenim denarjem - A NE???!!!!!!!!

Tko da ne bit prevec pametni, pejte rajs plezat pa pridte kej naokol!


ps. Jelen, nehi se sekirat!!
Uporabniški avatar
Stef
Prispevkov: 206
Pridružen: 09 Jul 2005, 16:01
Ime in priimek: ?tefan Wraber, okolica Orto bara

Leti predvsem na Tadejev post (in podobne)

Stvar je preprosta: ko naredis tecaj oz. prestanes nek sprejem sicer uradno koncas solo, nikakor pa to ne pomeni, da si izkusen in samostojen plezalec. To pomeni, da si pac pustis srati od raznega folka, samo zato, ker so na ferajnu ze 5, 10 let... ker to preprosto pomeni 5, 10 let izkusenj. To v koncni fazi tudi spada pod spostovanje nekogarsnjih dosezkov, da poslusas kak njegov pameten nasvet, ne glede na to, kako je podan.

S tem, ko si placal tecaj, si niakor nisi kupil spostovanja, to si moras pridobiti z dosezki (torej ni potreben denar, da si clovek, ampak dejanja), prej si pac stevilka, eden izmed MNOGIH tecajcev, ki vsako leto pridejo na razlicne sole. q<n Pa nobenega ne obravamo tako grozno brezosebno. Poleg tega je npr. alpinisticna sola, glede na to kaj nudi, eden najcenejsih tovrstnih tecajev sploh. Pa pojdite delat padalski tecaj, pa boste videli, kaj so to stroski. q<b Torej ne srat z denarjem in kaj vse bi zanj morali dobiti. Spostovanja zaradi denarja samega gotovo ne.

Pa se beseda o odnosu instruktorjev: sam se trudim za neko normalno prijaznost, kot tudi ostali instruktorji. Ampak si morate tecajci priznat, da streljate kozle, ki jih ne bi smeli (veckrat zavijamo z ocmi, pa tega sploh ne opazite) in vcasih pac kdo popizdi/ne odreagira superprijazno. [smilie=real mad.gif] Morda boste kdaj v zivljenju v tej vlogi, ali kaksni pdobni drugje in boste raumeli, o cem govorim. Ce tega ne znate prenest, si najdite ferajn, kjer ne bo takega sranja po glavi; verjemite, ni ga. q<v Vsi smo, ali pa se prenasamo take stvari in najbolj bedno je, ko najmanj izkuseni trobijo o vodstvu ferajnja in sol (kjer so sami izkuseni). Vsako leto so sole polne, to pomeni, da tako zelo grozno vseeno ne more biti. Ce pa ste preobcutljivi za dolocene stvari, pa pojdite med zbiralce znamk (se opravicujem zbiralcem znamk :wink: ) morda tam tega ni; oziroma si preberite, kaj pise pod vsakim nacelnikovim postom... :gib: Vecina tistih, ki ostanejo aktivni na ferajnu vse te stvari uspejo prenasati.

Nisem opazil, da bi ferajn izgubljal na pomenu, kaj naj bi to pomenilo? [smilie=to funny.gif]

PS: Na nasi taborniski mejl listi imamo tako pravilo, da lahko objavljajo samo clani liste, gostje lahko le posljejo mejl administratorju in ta ga odobri (ali pa ne... :twisted: ); seveda pa morajo racunati z zamudo, ker admin to pocne samo npr. 2x na teden. Morda bi to delovalo tudi na forumu, ker bi tako gost moral imeti res dober razlog, da bi se mu dalo bosti z adminom in bi se morda raje registriral. Registriran uporabnik je po mojem naceloma lahko vsak, da se le drzi pravil in omejitev in ne serje prevec - sicer se ga ukine. Ne verjemem, da je kaj dosti neferajnovcev prijavljenih, tako zanimivi pa spet nismo :wink: .

lp
takle mamo, ce je vojna, je vojna za vse...
Uporabniški avatar
Galc
Prispevkov: 52
Pridružen: 18 Maj 2005, 15:44
Ime in priimek: Gregor Gale, Menges

Hm, jest pa vs cist nc ne stkam :???: ! Prou sick mi je ze od branja vseh neumnosti :/ .

Na forumu vlada popolna zmeda :shock: ! Poskusal bom svoje mnenja podati kar po tockah, glede na to da neznate locevati tematik!

1. Predlagam da razlicno tematiko locite!!! Admin je ze pred casom odprl tematiko, kjer je govora o tem v kaksni obliki bi gostom dovoljevali uporabo forumu "Spletni gostje", pa je povsod drugje vec postov na to temo :? . Preprican sem da bo forum z locevanjem tematik bolj pregleden. Tko da vas lepo prosim, da svoje bedne poste pisete v tematiko kamor ta spada. Mislm da se mi vsega sranja res ne da brat.

2. Jaz Tadejevo mnenje jemljem zgolj kot dobro namerni nasvet. Predvidevam da se je izrazil v mnozini in sem preprican da ni imel v mislih vseh instuktorjev. Sploh pa nevem zakaj se vsi tok razburjate!? A se mogoce vidite v Tadejevem opisu!? A maste mogoce filing da niste dobro ucili, da ste imel slabe odnose s tecajci,... ce NE, pol sploh ne vidim razloga za tako razburjanje na post, ki itak ne leti na vas/tebe. Ce pa JA, pa itak ves kaj je mislil.
Jest morm rect da so bli moji instruktorji v vecini kar kul, zlo zlo kul. So pa bli en(i) - i vzamem ven, da neboste zadevo spet posplosili; taki, ki pa niso bli kul, so bli prou... vec izrazov je za take, en izmed njih je tud BEDN. No, vecinoma sem se imel skozi tecaj zlo fajn. No, tecaj sem prezivel in danes se lahko Mojci ze pohvalim da sem pred 3 tedni splezal svojo prvo 7a naprej s pocitkom 8), toliko o mojih dosezkih, Mojca.

3. :idea: Cudi me da se na take tematike tok razpisete, ko je pa tok drugih, kjer bi lohka kej pametnega napisal, mogoce kej zlo uporabnega svetoval,... ce knjige berete, bi mogoce lahko napisal ksno obnovo, da men nebo treba brat celih knjig,... lahko pa tud kej pisete na temo kjer sem spraseval o Boreal Crux plezalkah :roll:.

4. No, pa se o tem kaj lahko nasi spletni gostje pocnejo na forumu... JEBITE SE, PEJTE SI POGLEDAT POD TEMATIKO :arrow: "SPLETNI GOSTJE", tm je govora o tem :gib: !
Uporabniški avatar
Galc
Prispevkov: 52
Pridružen: 18 Maj 2005, 15:44
Ime in priimek: Gregor Gale, Menges

:D Kokr so bedni smeski, se kr kul zgleda post s smeski.

Mogoce bi mogu odpret za to novo temo "Smeski"!?
ortic

tud ti galc morm rect da si kr primitivn!
cestitam!
se mal pa bom zaceu pocas vse frikovske tecajce (zmer so tud izjeme ki potrjujejo pravilo) enact z zgoraj napisanim!
jebiga, tko je ce so ucitelji bebcki, al neki tazga ...
Uporabniški avatar
Galc
Prispevkov: 52
Pridružen: 18 Maj 2005, 15:44
Ime in priimek: Gregor Gale, Menges

Ortic za nacelnik!!!
Uporabniški avatar
Najvisja Instanca
Prispevkov: 231
Pridružen: 01 Mar 2005, 09:59
Ime in priimek: zadnje guralo

Galc car
Ne mene več prosit za izpisnice
ortic

bravo!
predlagam, da na ferajnu najamemo psihologa, ki bo zafrustrirane tezaske in primitivne persone spremeniu v prijazne lepotce!
Uporabniški avatar
en Matej
Prispevkov: 220
Pridružen: 10 Feb 2005, 22:48
Ime in priimek: LJ

Strahec.

Mene zanimajo tiste raziskave o ?ustveni stabilnosti alpinistov. Kje se da kaj takega prebrat?

Hvala
Samo brez panike.
ortic

kritike so nezazeljene! :shock: :?
Administrator
Site Admin
Prispevkov: 33
Pridružen: 04 Feb 2005, 09:53
Ime in priimek: Ljubljana, Administrator

izjave gosta sm zbrisu, k si o?itno tud pruga posta ni prebrau.
zadevo pa zaklenu, k tole nabijanje en ?ez druzga iz ene teme v drugo je ?e mal dolgo?asno.
Zaklenjeno