Metolius TCU

Kupujete, prodajate, iščete si morda izposojate ali celo dajete...
Odgovori
Uporabniški avatar
Stef
Prispevkov: 206
Pridružen: 09 Jul 2005, 16:01
Ime in priimek: ?tefan Wraber, okolica Orto bara

Perko ima Metolius TCU frende po 6-8 kSIT. Na netu je cez 10 jurjev. Tamale stevilke teh frendov so baje boljse od camalotov, predvsem pa obstajajo res majhne stevilke, ki jih BD ne premore (najmanjsi je stisnjen le 9mm).
Poglejte si sami http://www.metoliusclimbing.com/, znalci pa naj pokomentirajo.

Klicite Uro?a Perkota 031 640 653
takle mamo, ce je vojna, je vojna za vse...
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

Kad neko pozove znalca, ne mogu da odoljim! Evo!

Tkole, na hitr, je ponudba res vidt ugodna!

TCU-ji so la?ji (par gramov), imajo primerljivo obmo?je pokritosti kot BD cameloti, pa mal cenej?i so.

Ampak BEWARE!
Tamale cifre (katerihkoli) frendov niso primerne za kako resno varovanje in uletavanje, sploh ?e pleza? tko kt Slovenci in uporabi? dva na cug. Testirani pri stati?ni obremenitvi - v prime?u, in poka ni nikoli tako dobra kot dobri, stari prime? - imajo taki frendi deklarirano tolik?no nosilnost (bretr?no trdnost) kot 6-7 mm debela pomo?na vrvica (700 - 1000 daN). Da ne bi imel kdo prevelikega ob?utka varnosti ...

Pa ?e mal cifric za primerjavo:

BD
14-23 mm, 8 kN, 71 g

TCU
11.5 - 19.5mm, 8.8 kN, 68 g

BD
16-27 mm, 10 kN, 82 g

TCU
15.0 - 25.0mm, 8.8 kN, 74 g

BD
20-34 mm, 12 kN, 97 g

TCU 3
18.0 - 28.0mm, 13.3 kN, 82 g
Uporabniški avatar
Stef
Prispevkov: 206
Pridružen: 09 Jul 2005, 16:01
Ime in priimek: ?tefan Wraber, okolica Orto bara

Ampak se vedno se hitreje zatikajo, kot pa zabijes profilca. In ce nimas ravno namena odletavat, oz. situacija ni primerna za zabijanje klina, so ti mali frendi vseeno dobra resitev. :? Za stant pa verjetno res niso.
takle mamo, ce je vojna, je vojna za vse...
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

Saj ni tako grozno. Po tabeli iz Schuberta mora? za 8kN odletet 4 m nad varovanjem, za 12kN pa 12 m (velja za 80 kg te?kega plezalca).

Bolj me pri Metoliusu moti mehanizem, ki se ne te?e tako gladko kot pri Camalotih. Vsaj moje izku?nje so take, lahko pa da sem neroden.
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

... "mora? za 8kN odletet 4 m nad varovanjem, za 12kN pa 12 m" ...

Ja! Takrat frend razpade - ?e je zataknjen idealno! :lol: Hello, did I missed something?! :?

Bi bilo zanimivo izvedeti/preizkusiti, koliko dr?i povpre?no name??en frend v dolomitu ali apnencu?
?e odmisli? dejstvo, da imajo frendi potem, ko jih zatakne?, lastno pamet in se v po?i premikajo zaradi sunkov vrvi ...
Pobrskaj ?e malo po Schubertu, morda kaj najde? ... al pa po netu ... tam lohk najde? recimo Beghin-ovega frenda na Annapurni ...

Sicer pa ... se mi zdi, da sploh tebe lahko ?lovek ve?krat vidi tudi ve? kot 12 metrov nad zadnjim varovanjem ... :roll: Pa saj ni tako grozno ...

Basta, bi rekel Ata, mojih razpravljanj.

Perko (al Perkot :wink: ) prodaja kakovostne frende. Uporabljajte jih z glavo!
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

Valda, da se ti najprej ne smejo podret skale, za katere ima? zataknjenega frenda (kot se je zgodilo tistemu Francozu na Annapurni) in da ti ne sme frend odletet iz poke. Ampak to velja za velike in male frende.

Ho?em re?t le to, da nekoliko manj?a nosilnost malih frendov ni velika ovira, ker se varovanje itak postavlja bolj na gosto zaradi drugih razlogov (ne?eljeni dolgi poleti, backup).
Odgovori