Izpiti za naziv športni plezalec 1

Uporabne novice in obvestila zanj in zanjo.
Odgovori
nejka
Prispevkov: 127
Pridružen: 27 Nov 2005, 19:49
Ime in priimek: ljubljana, neja malis

Uporabniški avatar
mitkos
Prispevkov: 145
Pridružen: 03 Avg 2011, 23:45
Ime in priimek: Mitja Smrekar Postojna
Kontakt:

a se kej ve za inštruktorskega?
Sports do not build character. They reveal it.
Pain is Temporary, Quitting is Forever! L.A.
https://picasaweb.google.com/100065482813023695369
Uporabniški avatar
Izi
Prispevkov: 427
Pridružen: 25 Mar 2005, 10:20
Ime in priimek: Brezovica

Izi
Uporabniški avatar
MooHaHa
Prispevkov: 4
Pridružen: 16 Apr 2011, 04:45
Ime in priimek: Žiga Tominec

Jst se mislim prijavit, pa me zanima kdaj oz. kam prinest potrdit prijavnico, požegnat more pa načelnik pa eden od vodij šole (Anže al Neja).

Pa še eno vprašanje kaj je mišljeno z - varovanje v primeru nevarnega vstopa, ker mi zadeva ni čist jasna.

Bi se dal mogoče kdaj prej zment v Jaršah da bi mal ponovil (dam za par pirov)?
--- Assumption is the mother of all fuckups ---
MarkoLj
Prispevkov: 7
Pridružen: 12 Nov 2010, 18:47
Ime in priimek: Ljubljana

MooHaHa napisal/-a:Jst se mislim prijavit, pa me zanima kdaj oz. kam prinest potrdit prijavnico, požegnat more pa načelnik pa eden od vodij šole (Anže al Neja).

Pa še eno vprašanje kaj je mišljeno z - varovanje v primeru nevarnega vstopa, ker mi zadeva ni čist jasna.

Bi se dal mogoče kdaj prej zment v Jaršah da bi mal ponovil (dam za par pirov)?
Po vsej verjetnosti, gre za obliko varovanja, ko je že sam začetni del plezalne smeri zelo navaren za tistega, ki pleza. V tem primeru ni možno klasično varovanje - da on vpne komplet in ga ti varuješ na štrik. Nasprotno, ti ga varuješ z rokami oz ga ob padcu spremljaš in po potrebi popraviš njegovo padanje (in ga tudi malo ublažiš, če je mogoče).

Sem laik, ampak se mi je prav odgovarjalo danes. Bodo že pravi to potrdili ali ovrgli, če bo treba.
Uporabniški avatar
mitkos
Prispevkov: 145
Pridružen: 03 Avg 2011, 23:45
Ime in priimek: Mitja Smrekar Postojna
Kontakt:

Pri nevarnem vstopu (izpostavljeno mesto, kjer bi morebitni padec plezalca, ki še ni vpel prvega kompleta za seboj po strmini povlekel še varovalca) se mora varovalec z popkovino vpet v svedrovec ki je za to namenjen. Obenem mora tisti ki pleza v ta isti svedrovec vpeti komplet in v njega vrv. Ko vpne naslednji komplet, se lahko prvega izpne, da ne moti varovalca pri varovanju. Če tega ne narediš prideš na popravni rok.

Komplet in v njega vrv se vpne v isti sveder kakor popkovina zato, da je obremenitev na varovalo (Reverso, Grigri...) navzgor kar je pravilno in ne navzdol, če ti pade pod tabo in tega nimaš narejenega.
Zadnjič spremenil mitkos, dne 03 Jan 2012, 20:31, skupaj popravljeno 2 krat.
Sports do not build character. They reveal it.
Pain is Temporary, Quitting is Forever! L.A.
https://picasaweb.google.com/100065482813023695369
Uporabniški avatar
mitkos
Prispevkov: 145
Pridružen: 03 Avg 2011, 23:45
Ime in priimek: Mitja Smrekar Postojna
Kontakt:

A kdo ve... Bi se dalo it na inštruktorskega le z 2-mi zelo zelo plezalnimi leti plezalnega staža???
Sports do not build character. They reveal it.
Pain is Temporary, Quitting is Forever! L.A.
https://picasaweb.google.com/100065482813023695369
nejka
Prispevkov: 127
Pridružen: 27 Nov 2005, 19:49
Ime in priimek: ljubljana, neja malis

ojla!

če potrebujete kakšno pomoč (če česa ne veste) mi lohk pošljete mail in vam bom skušala stvari razložit. Stvari so drugače tudi razložene v skripti, ki ste jo dobili za učenje za izpit pri ŠŠP.

Sem pa ob petkih na Parmovi, kjer lohka tut povadmo. Samo morte mi nujno povedat kolk vas bo, k če vas bo preveč bomo dodal še kakšen drug termin. Pa potrebno opremo morte met s seboj!

lp, :wink:
neja pika malis na gmailu
Uporabniški avatar
Angel Ann
Prispevkov: 145
Pridružen: 06 Dec 2005, 01:32
Ime in priimek: ana, lj

prosim, če se mi vsi, ki boste šli na izpit za ŠP, javite na 040 163 5devet5.
moram posredovat načelniku.

ne mi tukaj odgovarjat
altius, CITIUS, fortius..
Uporabniški avatar
merman
Prispevkov: 464
Pridružen: 10 Mar 2005, 10:08
Ime in priimek: matevž jerman

Vsi kandidati za Športnega plezalca in pa za Inštruktorja športnega plezanja naj se v četrtek 12.1.2012 ob 19:00 zglasijo v društvenih prostorih, da se pomenite z Davorjem glede plačila in ostlih nejasnostih. Prav tako boste tam dobili štempel in podpis na svoje prijavnice.

LP, m
pučas pa z´andahtjo!
Odgovori