Jalov?ev ozebnik - turni smuk

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
Uporabniški avatar
Rado
Prispevkov: 191
Pridružen: 10 Feb 2005, 07:24
Ime in priimek: Rado

V soboto zjutraj sva se z Matev?em podala proti Kotovem sedlu. ?e kmalu nad gozdno mejo sva ugotovila, da bodo razmere za smu?anje skoraj idealne. Ko sva malo vi?e naletela ?e na dobrih 10 cm novega snega na trdi podlagi, sva brez obotavljanja zavila levo v "zloglasni" Jalov?ev ozebnik.

Slika

Za oba je bil to prvi obisk ozebnika in moram priznati, da se mi je ob vzpenjanju in misli, da se bom tu dol "moral" smu?ati, naredil kar precej?en cmok v grlu.

Slika

?al se je idealne razmere odlo?ilo izkoristiti tudi precej drugih smu?arjev, ki so do dobra razrili kuloar. Midva sva bila na vrhu med zadnjimi in takrat razmere sploh niso bile ve? tako idealne, kot je kazalo spodaj.

Slika

Prvih nekaj metrov je bilo nekoliko skorjastih, tako da sem jih odpeljal precej posrano. Matev?u, ki je bordal, pa to ni predstavljalo ve?jih problemov.

Slika

Ni?je v ozebniku sem ugotovil, da se da ?isto lepo peljati tudi po tako strmem in razritem terenu. Malo me je mu?ila le smu?arska kondicija, saj sem to zimo ?ele drugi? stal na smu?eh.

Vse zgornje fotografije je napravil Matev? Hribernik, jaz pa sem posnel nekaj kratkih film?kov, ki pa jih moram ?e zmontirati, da bo stvar gledljiva.

LP
Rado
Uporabniški avatar
Poison Ivy
Prispevkov: 255
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:35
Ime in priimek: Ivana Odič

?ivjo, fotke zgledajo bo?anske, ?eljno pri?akujem film?ek. kaj pa na?i ostali na jalovcu in podvig v nedeljo?a bo kej poro?ila??? a ste ?li pol ?e na tromejo? :ctf2:
"Maybe true. Maybe not true. Better you believe." - Sherpa saying.
Uporabniški avatar
WildRose
Prispevkov: 389
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:22
Ime in priimek: Saša Bobič

Ma sem ?akala, ?akala, da bo kdo od na?ih kej napisu, pa n? :x
Jalovc je ?e vedno na?, ampak mi smo ga v nedelo gledal sam od dale? :( Dejstvo, da smo vsi ?lani odprave v povpre?ju spali eno uro, da smo se prej?nji dan po?teno navili v Vipavi, pa ?e kak?no drugo zraven, je povzro?ilo, da smo se, eni bolj, drugi manj, vlekli ko megla ?ez Tamar proti ozebniku in ?ezenj. Ko smo ?e v ?ivo videli in ob?utili, kaj in kako tam leti dol, je ve?ina odlo?ila, da bi se bilo ?ez par ur prenevarno spu??ati ?ez ozebnik in smo obrnili kar takoj. Namesto na Jalovc s(m)o ?li raje ?e na Kotovo sedlo, malo pomartin?kali nato pa so pe?aki odkorakali navzdol, edina smu?arka ;) pa je po fantasti?nem snegu, sicer med vojsko drugih obiskovalcev, odvijugala v Tamar - na ?gance. Po neprespani no?i, 12 urni turi smo bili dobesedno iz?eti in zadeti ko po nevemkak?nem ?uru :cry: Moj sklep je, da ?esa takega ne ponovim ve? in na tako dolgo turo ne grem brez normalne spalne podlage.
Pa ?e moj komentar na no?no turo: ?eprav sem ob 2h, potem ko Hammerboy ni imel posluha za moje (ne)spalne argumente, preklinjala Mary in njene nore ideje, mi bo hoja v soju svetilk pod ne?tetimi zvezdicami ostala v lepem spominu. Pa tud raj? hodm pono?, pa v dru?bi pe??ice, kot pa podnev med tav?ent folka. Fajn je blo, sam res se je treba naspat prej.
Kako naj pogledam resnici v oči, ko pa prasica vedno miži!
Uporabniški avatar
Poison Ivy
Prispevkov: 255
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:35
Ime in priimek: Ivana Odič

morm se pohvalt, da sem jaz ta vikend hodila spat bolj ob 6 zjutri in zdej vidm, da mi ni treba bit za ni? ?al :evil:
se vidmo ?e ?ez par ur, banda, pa se zmenmo za ta vikend???
sa?a, a bi ?la v bli?nji prihodnosti ?e kaj smu?at, mene zanima! :razz:
"Maybe true. Maybe not true. Better you believe." - Sherpa saying.
Uporabniški avatar
zMaja
Prispevkov: 71
Pridružen: 04 Mar 2005, 20:30
Ime in priimek: Maja Starc

He he, dobr da sem odlo?ila ostat na teli moji tropski zadevi in me je bolj bk, kdaj bom zjutri ustala :D
Uporabniški avatar
WildRose
Prispevkov: 389
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:22
Ime in priimek: Saša Bobič

Ooo, pa ?e kako vama je lahk ?al :evil: vidm, da sta, lenobe lene zaspane, prebrale sam tist o matranju :x
Zamudle ste jasno nebo z ne?teto zvezdami, obrise gora v tihi no?i, son?ni vzhod, zlate skale, prekrasen dan, enoglasno smo ugotovil, da je z neo besedo: ki?asto :D Kljub vsemu je blo vredno. Niti enkrat nism pomisnla, da bi blo lep? spat doma :P
Kako naj pogledam resnici v oči, ko pa prasica vedno miži!
Uporabniški avatar
MarryPOPINS
Prispevkov: 218
Pridružen: 07 Feb 2005, 11:48
Ime in priimek: ?aklina Zahirovic, Vodice

Zvezdica zaspanka, je bla lu?tna ?torija. A ne, DAME ........ :evil:
Ja .... lepo se imejte, ne!
Lampa
Prispevkov: 1
Pridružen: 05 Apr 2005, 14:56
Ime in priimek: Ljubljana

Vsem, ki ste imeli namen zraven, pa ste potem raje lenarili in vas je cel dan grizlo, ?e ne bi bilo morda lep?e na snegu in soncu 8) , je lahko po?teno ?al! Spimo vendarle lahko vsak dan! :?
Konec koncev pa - kar ne ubije okrepi! :evil:
Uporabniški avatar
WildRose
Prispevkov: 389
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:22
Ime in priimek: Saša Bobič

?e pa lahk hod?, pa spi? zraven, pol si pa sploh car(ica)! :evil:
:P
Kako naj pogledam resnici v oči, ko pa prasica vedno miži!
Uporabniški avatar
jelena
Prispevkov: 195
Pridružen: 18 Feb 2005, 12:06
Ime in priimek: Jelena Kljaji?, Ljubljana

No, super da ste u?ival, pa ?e zmatral ste se ob enem. Jest sem za razliko od vas Ljubljan?ila na ?marni (btw. Westrova je res fajn), na Rimcu pa na ?pici ob pivcu. Izrabla sem enomese?ni bonus rest-daya po labrotovi shemi :wink:
Fant s kladivom
Prispevkov: 86
Pridružen: 04 Feb 2005, 17:55
Ime in priimek: Ljubljna, Gasper Podobnik

Pa ?e eno skrivnost z nedeljske ture vam zaupam. Ura spanja in 12 ur hoje zadane bolj kot vsako pivo. Smo umiral od smeha in nas je zana?al po poti kot ornk pribitke. Je bilo pa res ki?asto lepo in se je spla?alo zjutraj (pono?i) malo stisnit zobe.
8)
Uporabniški avatar
CVIČEK
Prispevkov: 237
Pridružen: 22 Feb 2005, 14:13
Ime in priimek: Borut iz Dolenjske

razn se ramantika it rejs nema smisla ustajat ?e predn si ?u spat, da pa nejste u stotih urah na vrh pr?li mi je pa ?e mj jasn, da se nejste h penzionistom prepisal;)

?iveli
sm ?e ad u?eraj navit, sm hodu s palcam in tu brez pa??kau
Odgovori