Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica
Topel domek za vsakogar

Prijava |  Registriraj se |  Pomoč pogostih vprašanj  | Seznam članov |  Išči  | Galerija

Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica Seznam forumov » Diskusije » Fotografije
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo 
Fotografije
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2012 8:48 am Odgovori s citatom
Spasiba

Pridružen/-aSob Apr 2005 14:01
Prispevkov690

Ali kdo ureja slike v Picture Style Editor (Canon)? Zanima pa me zakaj mi noče odperat slik (.CR2, .tiff) - napiše mi: This image cannot be processed. Inštaliral sem verzijo, ki sem jo potegnil iz Canonove strani. Ali ima mogoče kdo orig. CD z inštalacijo, bi probal še to (nekje sem prebral, da program dela samo če ga inštaliraš iz CD-ja!?).

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2012 10:40 am Odgovori s citatom
mitkos

Pridružen/-aSre Avg 2011 22:45
Prispevkov145
KrajMitja Smrekar Postojna

hmm. Sam potem zakaj lahko potegnes program z neta ce dela samo ko ga s CD instaliras? Sem ga uporabljal potem sem pa na lightroom sel. A pa ostale formate slik ti odpre?

Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom mitkos Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2012 10:52 am Odgovori s citatom
Stef

Pridružen/-aSob Jul 2005 15:01
Prispevkov206
Kraj?tefan Wraber, okolica Orto bara

lajtrum davor, zakon zadeva, brezveze se sploh ukvarjat s čim drugim. pa še preprost je

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2012 11:00 am Odgovori s citatom
Najvisja Instanca

Pridružen/-aTor Mar 2005 9:59
Prispevkov231
Krajzadnje guralo

pa zastonj tudi

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2012 11:24 am Odgovori s citatom
Spasiba

Prispevkov690

Aja sem pozabil v prejšnem postu napisat da mi ne z lajtrumom težit... (ga sicer imam, samo me pač nekaj zanima iz PSE). Mitkos: nevem, tako sem prebral na internetu, drugače mi ne odpre nobenega formata slik, dej mi CD prines, če ga imaš.

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2012 1:24 pm Odgovori s citatom
Kresalov Ata

Pridružen/-aČet Apr 2005 12:15
Prispevkov74
KrajGregor Kresal, USA

CR2 je oznaka za fotografije posnete v RAW tehniki. Poglej najprej kakšno nastavitev imaš v fotoaparatu - na nekaterih lahko istočasno "posnameš" tako RAW kot še katerega izmed JPEG formatov, ipd. Težava s tvojim Picture Style Editor-jem lahko tudi v tem, da ti manjka kakšen plug-in: poskušaj najprej narediti update. Če ne bo šlo, je pa verjetno najlažje, da na Adobe www strani poiščeš in si shraniš DNG konverter, s katerim boš hitro in enostavno vse RAW fotke prekonvertiral v JPEG. Tudi moj namig pa je, da se si Picture Style Editor-jem raje ne otežavljaj življenja --> Photoshop, Lightroom, ipd!
Ps: če vztrajaš, imam tudi originalne Canon-ove CD-je
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom Kresalov Ata Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 9:20 am Odgovori s citatom
mitkos

Pridružen/-aSre Avg 2011 22:45
Prispevkov145
KrajMitja Smrekar Postojna

Poslusaj raj Kresalovega Ata pa si ne otezuj lajfa Wink. Ce najdem CD ti ga prnesem na cetrtkovo predavanje...

Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom mitkos Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 10:07 am Odgovori s citatom
Spasiba

Prispevkov690

Rolling Eyes, le prinesi

Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica Seznam forumov » Diskusije
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas