Učitelj vseh učiteljev Zoki je izplezal v večni bivak

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
Kralj Matjaz
Prispevkov: 202
Pridružen: 06 Apr 2005, 09:51
Ime in priimek: Matjaz Jeran, Radovlca

Slika

Začelo se je po frikovsko, zimski plezalni vikend v Istri. Plezanje je bilo glavni mamac za premik pol ferajna, bistvo pa v opazovanju zvezd na vlažnem travniku nad Dvigradom. Jasno smo za ogrevanje prej pojedli vse baklave v naj Rovinjski slaščičarni.

Zoki nas je učil vseh možnih oblik ljubezni do življenja. Ko sem se kot mlečnozobec začel zanimati za večraztežajne smeri, je bil moj alpinistični inštruktor. Poučevanje je vzel zelo resno a igrivo. Zaustavljanja s cepinom smo se lotili kar na velikanki v planici, tik pod odskočno mizo je v sneg potegnil dve liniji. Tukaj padeš, pod tisto je smrt. S hrbtom proti dolini in zaprtimi očmi si čakal, da te pahne v boj za življenje. Vajenci smo imeli občutek, kot da se zares borimo za življenje, s cmokom v grlu. Zoki z nasmeškom od uhlja do uhlja, "pazi Miško, zdej si padel".

Na začetku tisočletja nas je učil hoje po gurtni. Še vedno je Zok prva asociacija ko vidim gurtno. V tistih dneh sem prvič slišal za Gypsy Magic od Stefanovskega.

Ko smo začeli zahajat v granitne Centralne Alpe in ko je videl, kako se nam cedijo sline, nam je pokazal pot v Val di Mello. Vodil je ferajnovske tabore v srce granitne doline. Tako kot je plate plezal Zok jih ni noben. Njegov nasvet kaj narediti v trenutku padca: obrni se in zalaufi dol, me večkrat spreleti, a si ne drznem. Kje hodš, da me pahneš kot na velikanki?

Ni pa plezal le plat, bil je Master tudi za poke. Enkrat davno preden sva se z Mihom odločla zavit v granitne Yosemite, je Zoki predlagal, da bi šli splezat El Cap na frej.

Za razgibat ferajnovsko depro si je domislil Kino Oko. Bil je pojem za odlična predavanja, zlagal pa jih je takole: širši izbor diasov je nalepil kar na okno, si zavrtel Piazzollov album Homenaje in diase zlagal v predavanje.


Bodimo kot nas je učil.
Homenaje ali čaščenje v znak večne hvaležnosti našemu Liscu!
http://www.youtube.com/watch?v=rDHKjlOqMsg

Slika
nasty
Prispevkov: 137
Pridružen: 07 Mar 2007, 16:54
Ime in priimek: Nastja Davidova

Za vse nepozabne trenutke, ki si jih delil z nami.
http://www.youtube.com/watch?v=rYH6wwSc ... re=related

Pokazal si nam prelepo dolino Val di Mella, približal nam zvezde skozi svoje romantične oči, popeljal v svet vertikale.
Hvala ti. V vsaki smeri, vedno boš z menoj.
http://www.youtube.com/watch?v=UqTXXOqI ... re=related

Slika
Fant s kladivom
Prispevkov: 86
Pridružen: 04 Feb 2005, 17:55
Ime in priimek: Ljubljna, Gasper Podobnik

Tudi jaz sem se učil od Zokija. Ne samo plezanja, alpinizma, ampak tudi smučat, downhill, vaje za moč, raztezanje, joga, meditacija, fotografija, plesat, kuhat, ...

Videl sem tudi druge, kako so mu zaupali. Z njim so/smo dosegli, kar so se bali sanjat.

Velikokrat sva kramljala o vsem mogočem. Zelo sem cenil njegovo mnenje. Tudi zdaj, če bi lahko, bi ga vprašal:" Zoki, kako je umret?"

Odgovor bi se verjetno začel takole: "Gašper, veš, umret je ŠIŠ MIŠ."

Zokijev pogreb bo v torek 3.4.2012 ob 16h na pokopališču v Štepanjskem naselju.
CyberSam
Prispevkov: 377
Pridružen: 04 Feb 2005, 13:31
Ime in priimek: Samo Krmelj

Uporabniški avatar
jelena
Prispevkov: 195
Pridružen: 18 Feb 2005, 12:06
Ime in priimek: Jelena Kljaji?, Ljubljana

Zoki, z nami boš za vedno!
Bistvo ?ivljenja ni v tem da ima? dobre karte, temve? v tem, da s slabimi dobro igra?! R. Stevenson
Uporabniški avatar
merman
Prispevkov: 464
Pridružen: 10 Mar 2005, 10:08
Ime in priimek: matevž jerman

Počivaj v miru Zoki!
pučas pa z´andahtjo!
Tinca
Prispevkov: 111
Pridružen: 20 Feb 2005, 11:20
Ime in priimek: Tina Di Batista, Ljubljana

Legenda,
srečnež je vsak, ki je imel priložnost s tabo plezat, klepetat, zvezde gledat, plesat! Vse si nas učil o vsem, še največ pa o pozitivnem pogledu na svet! Zame si še vedno št. 1 v tem in vesela sem, da smo te imeli, kolikor časa smo te pač imeli!
http://www.youtube.com/watch?v=jCRrdJ44E6k
Matjaz
Prispevkov: 72
Pridružen: 15 Nov 2005, 13:42
Ime in priimek: Matja? Mohori? iz Loke

Zoki je živel in počel stvari o katerih večina le sanja. A ker si je to upal in šel svojo pot je bil mnogim navdih. Bil je svoboden in si je znal vzet čas, kar pa je danes še posebna vrednota.

Slika
Silvo K.
Prispevkov: 219
Pridružen: 14 Mar 2011, 10:11
Ime in priimek: Silvo Kragelj, Ljubljana

Počivaj v miru Zoki.
Uporabniški avatar
Izi
Prispevkov: 427
Pridružen: 25 Mar 2005, 10:20
Ime in priimek: Brezovica

Počivaj v miru.
Izi
Odgovori