Cedevita

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
Kresalov Ata
Prispevkov: 76
Pridružen: 07 Apr 2005, 13:15
Ime in priimek: Gregor Kresal, USA
Kontakt:

Sem rekel, da se ne prijavim, dokler ne bom imel kaj pametnega...

Po skoraj letu in pol posku?anja mi je uspelo opraviti prvo prosto in drugo nasplo?no, ponovitev smeri Peklenska Cedevita (6, A2/A3) v Rzeniku. Prvi dan, v spodnji te?ki polovici stene, me je varoval Grebo, izplezal pa sem sam. Vse razte?aje sem plezal v vodstvu, na najbolj ledenih mestih tudi z ledno opremo, (cepini neprivezani in brez pa??kov). Skupno sem v steni (za dokumentiranje, itd) pre?ivel ?tiri dni. Spodnja tretjina stene je suha in po?lejena, v srednjem delu je kar nekaj snega na policah in gredah, zgornja tretjina pa je ?e vedno okovana v sneg in led. Sve?emu odlomu v zgornjem delu sem se iz smeri umaknil v svojo varianto, na desno. Vzpon uvr??am med svoje tri najte?je, opravljene v Sloveniji. "Prosto" gledano je smer te?ja od Obraza Sfinge (7c/c+), nekatera kombinirana mesta pa so npr. te?ja od smeri Luis Cifer (M8- ). Varovanje je tipi?no za ta "konec", kjer bi ga najbolj rabil, je najslab?e in prislovi?na kru?ljivost stene dose?e vrhunec prav v najte?jem razte?aju. Temperatura v steni je povpre?no dosegala -5 st.C. Za plezanje v zimskih razmerah sem se odlo?il iz jeze, ker vzpona nisem zmogel poleti. Ocena: 7c, M7+/7a, 400m, 20h.
Ventil
Prispevkov: 86
Pridružen: 22 Feb 2005, 19:48
Ime in priimek: Komac

Ata tle sme pa ?ist zjebu.
U bistvu je pol 7c te?i od 7c/c+ ki je bla v?as clo 8a, pa M7+ je te?i od M8-. ?e dobr, da je bil Grebo zraven, pol (vsaj mogo?e) vsa stvar dobi mal logike...Mogo?e tut ne.

A mate kej za prjavit?
Kresalov Ata
Prispevkov: 76
Pridružen: 07 Apr 2005, 13:15
Ime in priimek: Gregor Kresal, USA
Kontakt:

Manj je ve?! Basta!
Povedal sem od ?esa je te?je in koliko dam!
Dokler bodo WCat, Goba, itd. "te?ke" 7c, logike ni!
CyberSam
Prispevkov: 377
Pridružen: 04 Feb 2005, 13:31
Ime in priimek: Samo Krmelj

Ventil, glede na to da trenutno dosega? te?avnosti tja do 6b bi najbr? omenjeno smer potegnu tud ti.
A js to prov ?tekam?
Uporabniški avatar
CVIČEK
Prispevkov: 237
Pridružen: 22 Feb 2005, 14:13
Ime in priimek: Borut iz Dolenjske

sm se mal prej iz ferajna na ?iht prvleku, da name pej? da kina ?i?ke s taksijem pol pa spet pej?, sm se kar nahodu in ?e zmatrau pol sm si pa kafe skuhau pol sm ?u pa na skret...
in bi takule reku usim kar vas je
dbr jutr...
Kresau ?estitam!
sm ?e ad u?eraj navit, sm hodu s palcam in tu brez pa??kau
uross
Prispevkov: 131
Pridružen: 22 Feb 2005, 14:08
Ime in priimek: ?e?ka

ja, cvi?k, hudo je.

tudi moja mlada kri, i. eva je ?udno pogledala, ko sva se zjutraj odpravila proti vrtcu, pa sva se spomnila, da avto, ki naj bi jo popeljal prijatelj?kom naproti, po?iva, ?e ata ne ve kje v mestu.

punca ima 14 mesecev, pa mi je ?e zdaj namignila, naj ne postanem tak kot cvi?ek.

ps.
lepo smo se imeli.spet.
Men se jebe, jes sm car
Uporabniški avatar
CVIČEK
Prispevkov: 237
Pridružen: 22 Feb 2005, 14:13
Ime in priimek: Borut iz Dolenjske

sploh si ne vem kako se vrnu kje za britof poznej k jest na ?iht
tu se prav da si ga ?urau ve? k jest
in nikol ne bo? Cvi?ek
ker si podvrsta IMENOVAN CAR
IN PROSTORSKI PREMAKNI TOLE NE VEM KAM
KER TLE JE KRESAU LEZU!
sm ?e ad u?eraj navit, sm hodu s palcam in tu brez pa??kau
ortic

ka smo ze lih pr cedeviti.jest bom predlagu sefu bejlisa, da da v akcijo namest redbull vodke rajs cedevito. Pol pa ga bomo ful zural, sam drug dan bo evica vidla sosolce, cvi?ku pa nebo trba na skret hodt...

pa baje, da ga cedevita ful seka! ane kresalou ata?!

Pa cestitam!
CyberSam
Prispevkov: 377
Pridružen: 04 Feb 2005, 13:31
Ime in priimek: Samo Krmelj

?estitke vsem za vzpone, ?e posebi teb Cvi?ek. Vidim, da je bil opravljen na zelo ?ist na?in pe?/taxi /pe?. Veliko te?o mu daje tudi dejstvo da si ves ?as hodil s palcami in to seveda brez pa??kov. Upam, da si jih uporabljal samo za ravnote?je in nikakor ne za umesne po?itke. Opazka o sekretu pa seveda pri?a o resnosti dejanja, ki se postavlja od sam bok na?im najbolj?im dose?kom. Te?ko ga bo ponoviti.
Uporabniški avatar
CVIČEK
Prispevkov: 237
Pridružen: 22 Feb 2005, 14:13
Ime in priimek: Borut iz Dolenjske

Prostorski nikoli pri mojih vzponih nisem pozabil na etiko ?istega vzpona in stavek ki sem si ga zadal: Samo z rokami, nogami in mal pameti preko.
Pri?a so mi te?ajnice ki, sem jih popeljal proti nebesom.
sm ?e ad u?eraj navit, sm hodu s palcam in tu brez pa??kau
Odgovori