tehnicke varke

O vsem, kar res ne paše nikamor drugam...
Odgovori
Pero
Prispevkov: 76
Pridružen: 17 Feb 2005, 14:24
Ime in priimek: Ljubljana, Peter Kumse

Ful bi blo fino ce bi se admina preprical da doda za site se index.php kot default document, pa da se MySQL mal nastima ker tole leze ko polz po smergl papirju.

Ce rabte pomoc se javm.
Climb more, suck less
Administrator
Site Admin
Prispevkov: 33
Pridružen: 04 Feb 2005, 09:53
Ime in priimek: Ljubljana, Administrator

Takoj si me vznemiru in razburu ueber :) in sem se moral kar prijavt in odgovort. Dostopa do streznika (fizicnega) mamo ne, zato tale opcija z default dokumetom dela ne. Lahk pa recimo enkrat v prihodnjih tednih povprasamo admina spic-a, ce se mu da to nastimat. Je pa to Mali meki stre?nik z php podporo-

Za my sql pa ne vem, a te motijo milisekunde al si padel v eno tistih redkih obdobjih ko sajt ?teka - na?e strani so na javnem stre?niku ?portno informacijskega centra, in ko delajo backupe(predvidevam) ali kaj podobnega je odzivni ?as obupen.

Pripombo o hitrosti zaenkrat ignoriram, ker ve?ino cajta dela dovolj hitro, ali pa? ne.

LP
Administrator
Site Admin
Prispevkov: 33
Pridružen: 04 Feb 2005, 09:53
Ime in priimek: Ljubljana, Administrator

Mas pa seveda dobro idejo to z index.php
Pero
Prispevkov: 76
Pridružen: 17 Feb 2005, 14:24
Ime in priimek: Ljubljana, Peter Kumse

Administrator napisal/-a:Takoj si me vznemiru in razburu ueber :) in sem se moral kar prijavt in odgovort. Dostopa do streznika (fizicnega) mamo ne, zato tale opcija z default dokumetom dela ne. Lahk pa recimo enkrat v prihodnjih tednih povprasamo admina spic-a, ce se mu da to nastimat. Je pa to Mali meki stre?nik z php podporo-
Vem tocno kera verzija je pa vse, sm ze hotu rec ce se da dobit dostop prek Terminal Serviceov. Dela za tale default dokument je pa 10 sec.
Za my sql pa ne vem, a te motijo milisekunde al si padel v eno tistih redkih obdobjih ko sajt ?teka - na?e strani so na javnem stre?niku ?portno informacijskega centra, in ko delajo backupe(predvidevam) ali kaj podobnega je odzivni ?as obupen.

Pripombo o hitrosti zaenkrat ignoriram, ker ve?ino cajta dela dovolj hitro, ali pa? ne.

LP
Ne ne, mam izkusnje (precej ekstenzivne) z PHPjem pa forumi in tole je res pocas... PhpBB mora letet tud na kavnem mlincku s tok uporabniki ko jih je tle. Sam treba je par nastavitev popravt.

Probi ufurat admina da nam da dostop al pa da mu napisem tocno kaj mora nastimat.

lp
Climb more, suck less
Uporabniški avatar
gregapega
Prispevkov: 70
Pridružen: 04 Feb 2005, 10:46
Ime in priimek: Ljubljana

Odgovor glede hitrosti bi bil naslednji - tud zato, ker se je podobno vprasanje ze porodil pr Diskusijah...

Sem pogledu par drugih forumov npr na strani www.sportosplet.net in morm rect, da ni nc hitrejsi. Ampak dej, ce mas kako res dobro idejo pa en cetrtek u baileyu stop do mene al pa do Samota pa predlagi kej v zivo. Ampak lahk si prej pogledas www.spic.si pa bos videl na kekem mastodontu gostujemu - hvala spic za free plejc, pa ?e tamkaj?nji admin je zelo prijazen in vse pomaga. zakaj to govorim, ker ne vem, ce bojo zarad ns stimal sql, lahk pa. Kot drugo tale z Terminal Servicom je mal huda... A mi bo? posodu svoje prusike za en let, pa pol abzajlu Medota? ker to je prbli?n neki enakega.

Suma summarum pa hvala za prijaznost in reakcijo nasploh, ki je zelo dobrodo?la. Za index.php bom poslal na?o ?eljo.
Ne prezgodaj in ne prepozno, ne prehitr in ne prepo?a?.
Pero
Prispevkov: 76
Pridružen: 17 Feb 2005, 14:24
Ime in priimek: Ljubljana, Peter Kumse

gregapega napisal/-a: Sem pogledu par drugih forumov npr na strani www.sportosplet.net in morm rect, da ni nc hitrejsi.
Ce si dobo pogledal ima sportosplet kar precej enih dodatkov in forumov pa je se vedno hitrejsi...
Ampak dej, ce mas kako res dobro idejo pa en cetrtek u baileyu stop do mene al pa do Samota pa predlagi kej v zivo. Ampak lahk si prej pogledas www.spic.si pa bos videl na kekem mastodontu gostujemu - hvala spic za free plejc, pa ?e tamkaj?nji admin je zelo prijazen in vse pomaga. zakaj to govorim, ker ne vem, ce bojo zarad ns stimal sql, lahk pa.
Resno idejo ti lahko dam ce vidm tocno kako je skonfigurirana kaka stvar, tkole na uc ti lahk sam povem sam da mi je stric Nessus povedu da so na masini precej stare verzije softwera. Kako tocno je pa skonfiguriran kej pa ne.
Ampak verjetno imas prav, MySQLa admin ne bo sel tweakat sam zarad nas, se posebej glede na to kaj vse je gor na tej kisti.

Kot drugo tale z Terminal Servicom je mal huda... A mi bo? posodu svoje prusike za en let, pa pol abzajlu Medota? ker to je prbli?n neki enakega.
Ni glih na mestu primerjava. Vsak dobr admin zna zasigurat stvar da mu ne serje kar vsak kekc po njegovih strojih in da tocno vidi kaj je delal.
Climb more, suck less
Odgovori