EPILOG SLOVENSKE SMERI

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

Ja ja, kar ven se vle?ta. Dva taka stara kozla bi pa ?e lahko doma povedala, al mislita plezat al hodit. Ne pa da se pod steno premislita kot dve smrklji.

In ?e bi prej povedala, da gremo po Slovenski, bi namesto lednih vijakov in Camalotov vzeli s seboj raje kak?nega te?ajnika, ki ?e ni bil v Steni, pa bi naredili vsaj eno dobro delo.
Uporabniški avatar
Najvisja Instanca
Prispevkov: 231
Pridružen: 01 Mar 2005, 09:59
Ime in priimek: zadnje guralo

GregaM, ti povem eno formulo in si jo vbij v glavo:

TI + TE?AJC + STENA = OBADVA LETITA S FERAJNA

pa ?e ena formula

TI + STENA + NI? ?TRIKA = LETI? S FERAJNA

in to velja za vse ostale

bolj pozitivna formula:

ti + neda + stena = ok
Ne mene več prosit za izpisnice
CyberSam
Prispevkov: 377
Pridružen: 04 Feb 2005, 13:31
Ime in priimek: Samo Krmelj

Dovolu sm si prestavt ti dve objavi, ker ste jih vzel premalo resno.
Vsi nadebudni pripravniki, ki boste pelal te?ajnika plezat v steno BREZ VEDNOSTI IN DOVOLJENJA NA?ELNIKA ALI VODJE ?OLE, boste s tem pidelali izpisnico sebi in te?ajniku.
Uporabniški avatar
jelena
Prispevkov: 195
Pridružen: 18 Feb 2005, 12:06
Ime in priimek: Jelena Kljaji?, Ljubljana

TI+STENA+NI? ?TRIKA=LETI? ?E S ?ESA DRUZGA?
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

Odli?na dedukcija Jelena! :wink:

Vsekakor je tole filozofsko vpra?anje, v katerem smo se Slovenci (tokrat Mati?arji) znova zna?li v fin de sieclovski dilemi Mahni? - Nietzche, oziroma ?e zapi?em kraj?e, gre za dilemo: realisti?na logika Platona, Sokrata ali ?e ?elite Toma?a Akvinskega vs. "prevrednotenje vrednot" novove?ke filozofije Nietzcheja, modernistov in Klementa Juga.

Pa sem mislil, da smo to temo na ferajnu ?e zdavnaj predelali ... :roll:
Uporabniški avatar
jelena
Prispevkov: 195
Pridružen: 18 Feb 2005, 12:06
Ime in priimek: Jelena Kljaji?, Ljubljana

Sej ve?/vem, filozofirat s polnim trebuhom ni noben problem! :wink:
Problem nastane ?e se nad?love?kim Mati?arjem stopijo krila, pa ratajo "mahni?arski" Mati?arji...
Uporabniški avatar
en Matej
Prispevkov: 220
Pridružen: 10 Feb 2005, 22:48
Ime in priimek: LJ

Kam smo pri?li???

Zdej bo treba najprej kup filozofskih knjig prebrat, da bo? lahko sledil ferajnovskim debatam.

Sva?ta!


Grega in in?tance: Ne se tolk jezit no. [smilie=kiss of love.gif]
Samo brez panike.
Gost

...gre za dilemo: realisti?na logika Platona, Sokrata ali ?e ?elite Toma?a Akvinskega vs. "prevrednotenje vrednot" novove?ke filozofije Nietzcheja, modernistov in Klementa Juga.

Ce smem vskoct, je postmoderno dilemo resil tud HD v cudezni dezeli:

?'My name is Alice, but...'
'It's a stupid name enough!' Humpty Dumpty interrupted impatiently. 'What does it mean?'
'Must a name mean something?' Alice asked doubtfully.
'Of course it must,' Humpty Dumpty said with a short laugh: 'my name means the shape I am ? and a good handsome shape it is, too. With a name like yours, you might be any shape, almost??

??When I use a word?, Humpty Dumpty said, in rather a scornful tone, ?it means just what I choose it to mean ? neither more nor less.?
?The question is?, said Alice, ?whether you can make words mean so many different things.?
?The question is?, said Humpty Dumpty, ?which is to be master ? that?s all.?
(L. Caroll, Through the Looking-Glass)

Tud zato sem jest vzela od Bevka formulo TI + TE?AJC + STENA = OBADVA LETITA S FERAJNA zlo resno. For the record,
Jana, kandidatka za tajnico AO, ne sirota jerica
Uporabniški avatar
tagajstna
Prispevkov: 185
Pridružen: 15 Mar 2005, 13:45
Ime in priimek: Neda Podergajs

Ker mi realizem moje pisarne ne dopu??a predolgega filozofiranja, bom bolj kratka.
Prvi?, Grega, najlep?a hvala za kompliment. Eden originalnej?ih v svetu puhlic. :shock:
GregorM napisal/-a:Ja ja, kar ven se vle?ta. Dva taka stara kozla bi pa ?e lahko doma povedala, al mislita plezat al hodit. Ne pa da se pod steno premislita kot dve smrklji.
Drugi?, vsi vemo, da je tak?na stvar, kot je presojanje razmer v steni dale? od realnosti (beri: popolnoma subjektivna). ?e gre? v steno s frendom, ki ga pozna? v globino njegove ?rne du?e in ve?, da so njegove vrednote pribli?no enake tvojim, ja, super. ?e pa ni te sre?e, sem pa videla ogromno navez, ki so si bolj ali manj demokrati?no na odpravah razdelile glasovalne to?ke glede na izku?enost udele?encev in potem pri odlo?itvah sredi stene a la "obrniti ali ne" veselo ra?unale povpre?ja.
Prevrednotenje vrednot oziroma biti bolj pape?ki od pape?a??

Ker plezam iz ?istega u?itka, mi sploh kakr?nakoli pravila v tem, "mojem", svetu ?e na dale? smrdijo. ?e pa ta pravila pomenijo, da tam zgoraj ne bo razo?aranih frendov in uni?enih prijateljstev, hja, sprejmem celo matemati?ne formule. Ko bi vsaj ?e obstajala tista popolna!!
Never ever give up!!
Gost

Jest ne bom nobenga kurcov, ?e se mi premisl pod steno. Glavn, da mi fukne komplete u 7b! LP od Streetfighterja :shock:
mrT

Fantje (in ro?ice), kdor se je obrnu pod steno je bil ful bolj pameten od tistega, ki je dol fuknu, to si dobro zapomnite.
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

kdor se je obrnu pod steno je bil ful bolj pameten od tistega, ki je dol fuknu
Pa vseeno ... ?e parafraziram: "No pain, no gain!"

Torej zate, mrT, vsekakor diskurz ... Brez obstoja katerega ?e danes ne bi vedeli, da obstaja ?trom, al pa nek vrh tam v Nepalu, ki meri celih 8848 metrov in se imenuje Mount Everest (baje je najvi?ji na tem planetu).

Vpra?anje je res, ?e Gregor izbira sprejemljiv (izraz uporabljam izjemoma, ker je sprejemljivost pa? dru?beni konstrukt in je kot taka pa? relativna) na?in odkrivanja svojih in tujih psihofizi?nih meja - vendar je v kontekstu njegovega sveta, tak?en na?in edini vreden. In ?e se za trenutek postavite v njegovo ko?o in se pogledate iz te nove perspektive ... mar ve?inoma ne vidite nekoga z malo ali ni? odkrivateljeskega duha, zale?ane filistre brez volje po pustolov??ini?

Alpinizem je na?in, instrument in merilo hkrati, ki vsakomur v vsakem trenutku omogo?i natanko tisto, kar ?eli njegov ego. In alpinizem ni ferajn. Ferajn je le simbol ne?esa, kar sta alpinizem in dru?ba ustvarila. Je na?in dru?enja, pripadnosti ... in prostovoljne podreditve pravilom delovanja (ki so - resnici na ljubo - tolerantna) - je potrebno zapisati ?e kaj ve??
Gregor?
Zadnjič spremenil labro, dne 14 Apr 2005, 06:54, skupaj popravljeno 1 krat.
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

Zadel v nulo.

Kljub vsemu pa moram dodat, da ima GregorM trenutno na spisku 77 uspe?nih pustolov??in, 6 obra?anj in nobenega bli?njega sre?anja z GRS, torej je vsaj statistika naklonjena neutrudnim raziskovalcem, ?e ?e ljudstvo meni druga?e.
Odgovori