Courmayeur - tabor PZS

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
un
Prispevkov: 196
Pridružen: 03 Jan 2011, 23:00
Ime in priimek: griljo

Letos je uspelo, plezali smo v visokih hribih nad italijanskim delom bele gore. Ekspozicije so prilično južne, kar pomeni, da se tudi nad ledenikom in preko 3000 metrov pošteno našvicaš.

Prvi dan sva z meri za ogrevanje napadla navrtano plato - ahi ahii ahiii (beri: aj aj aj) 7a(400m), v Parete del Titani. Meni je bil 6b sicer težji od 7aja(:
Slika

Drugi dan smo iskali steno nad rifugio Dalmazzi. Stene v skici nismo našli, vse dokler nismo prišli do ledenika, kjer smo obrnili in zlezli nekaj, kar ni v vodničku(200m levo od stene), je bila pa fajn aklimatizacija, s snežno ploho na vrhu. Abzajlali smo tam kjer bi morali lezt, tako da vemo za naslednjič. Senza nome 5c(750m).
Slika

V ponedeljek zvečer smo se štirje modeli odpravili na najbolj zanič bivak v teh krajih. Resnično odsvetujem. Totalna jajca. Naslednji dan smo plezali v malih Jorassih. Bilo je totalno bedno!(: Smer: Bonatti-Mazeaud 6c(450m)
Slika

Predzadnji dan sva šla s koširjem spet v Parete del Titani, plezala sva Venus ou bien Venis.
Slika

Na zadnji dan smo šli še poslednji borci v Bourg du Montjovet frikat poke, bilo je nuoro ajga nuoro!
Slika
meri
Prispevkov: 57
Pridružen: 15 Mar 2013, 00:49
Ime in priimek: Ljubljana

Aaa, to je ta bedn bivak k ma wifi pa je sploh čist fensi

=P
meri
Odgovori