Zimske radosti: Oltar, Dovški Križ in Škrnatarica.

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
meri
Prispevkov: 57
Pridružen: 15 Mar 2013, 00:49
Ime in priimek: Ljubljana

V sredo 7.11. sva se s Klemnom Gerbcem iz AO Kranj zapodila mimo treh (dveh) macesnov do Malega Oltarja. Naokrog se je klatil še Želežničar Miha Močnik, ki se nama je pridružil na delu ture.

Za začetek smo zlezli smer Bučer-Kristan v Malem Oltarju.

Slika
Prečka, kjer smo se navezali. Eins zwei, in že smo popikali na vrh, kjer smo dobro jutro oz. dobro dopoldne voščili še soncu.


Slika
Panoramski razgled iz Dovškega Križa na Oltarje

Sledil je sestop po južni strani čez grapce in grebenčke ter premik do sten Dovškega Križa. Tu smo se lotili belega štrajfna in tako zlezli neko novo linijo (vsaj mi nismo našli podatkov o kakšnih smereh tu). Dali smo ji ime Kepca III+/4, 300m (Zakaj tako ime ne vem, ve Močnik oz. "Gres")

Slika
Kepca z dvema izstopoma; Levi-Direktni (Klemen Gerbec in jaz) in desni Miha Močnik


Slika
Klemen v akciji, začetni del Kepce

Slika


Na vrhu stene se je Miha poslovil in sestopil po Jugovi grapi nazaj v dolino, z Gerbcem pa sva nadaljevala najin romarski izlet v Amfiteater. Ogledala sva si severne stene in se odločila za še eno linijo v Škrnatarci (oz. nekje med Škrnatarico in Dovškim Križem). Sprva sva pripeljala v slepo ulico, zaradi česar sva naredila dva abzajla in ponovno poskusila srečo izstopa, malo bolj vzhodno. Tako sva po nekaj zapletih končno izplezala in to že in še v temi (še v temi istega dne, kar je nadvse super).

Ime ji je Zabava druge stopnje, IV/4+, M, 70°-85°, 250m. Pa tudi to je morda že kdo kdaj zlezel, kdo ve!


Slika
Zavidljivi razgledi čez rob v Amfiteater


Slika
Zabava druge stopnje


Slika
Slepa ulica, od koder sva se malo spustila in ponovno, tokrat uspešno, skušala izplezat na vrh.


Slika
Haidi je rekla, da "Gore gorijo!"

Slika
No,... zgleda, da je vžigalca ugasnila. Opazovanje zvezd iz poslednjega štanta.


Sestopila sva nekje med Škrnatarico in Kukovo Špico čez sistem grap in skokov do ceste v Vratih, kjer so naju že čakali sendviči in pogreti sedeži v avtu mojega najdražjega očeta.
meri
Odgovori