Boj z mlini na veter

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
borouc
Prispevkov: 49
Pridružen: 02 Jan 2017, 21:55
Ime in priimek: Bor Levičnik

Pretekli vikend smo se, nadebudni mladeži :D, odpravili v Dolomite. Crew smo sestavljali: Nataša, Vid, Blaž in moja malenkost. Za naju z Blažem je bil cilj preplezati zloglasno južno ostenje Marmolade. Po neprespani noči (predvsem zaradi ljudi, ki niso bili zadovoljni nad našim placom spanja) sva se torej zapodila v klasiko Don Kihot, kjer sva dodobra dobila pravi "Marmolada experience". Smer je nuoro dobra, kljub začetnem malo lažjem delu, sva imela po koncu smeri plezanja vrh glave.

Dostop do stene, pri koči nama je moralo dvignil oskrbnik, ki je opisoval razmere kot "perfect"
Slika

Začetni lažji raztežaji; mraza pa tut ni mankal :shock:
Slika

Prvi raztežaji težje plezarije
Slika

Slika

Fenomenalen cug po previsu s šalcami :roll:
Slika

Še zadnje dejanje smeri
Slika

Zgornji najtežji raztežaj sva obvozila po levi plati, ki tako s težavnostjo kot lepo plezarijo ni razočarala
Slika

Še značilno plezanje po luknjah, škoda, da ni tale cug kej bliži tal, da b loh mal bl uživu
Slika

Tole je pa abzajl, če koga zanima, južn sneg brez kakršnegakoli črnega ledu
Slika

Zaj pa lauf u dolino na pir 8)
Slika


Drug dan sva rekla, da greva neki mal krajšiga. Odločitev je padla in sva se odvlekla proti Schubertu.

Za dobro jutro
Slika

Detajl smeri; foto: Blaž Karner
Slika

The uživancija v peticah, navpičn al pa celo previsn pa same šalce, kaj češ lepšga :D ;foto Blaž Karner
Slika


Slika

Toj to za ta dnar
Kaj
Hey Joe
Prispevkov: 473
Pridružen: 04 Nov 2011, 11:13
Ime in priimek: Janez Marinčič

Matičarska ta zaresna plezarija ta mladih dobiva krila.

Marmolado sem le smučal, Schubert pa je ena mojih resnejših smeri v tistih koncih. Ampak je proti Don Kihotu le strmejši travnik!
Hey Joe
Prispevkov: 473
Pridružen: 04 Nov 2011, 11:13
Ime in priimek: Janez Marinčič

»Narod naš dokaze hrani«:
Iz vodnika leta 84. je razvidno, da mi zgodovinski spomin nekoliko nagaja in da Schubert ni zgolj »strmejši travnik«, temveč dostojno težka in pokončna smerca.
Slika
Marmolada je pa v njem narisana kot doooolga, ta zaresna plezarija.
Slika
Sancho Pansa...
Slika
...je nekoč naročil:
Plezamo najprej z GLAVO, potem z nogami, pa z rokami in tudi z ritjo, če je to neobhodno....
Odgovori