Spodnji Plot

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
javoršek
Prispevkov: 390
Pridružen: 09 Jan 2010, 18:07
Ime in priimek: lj

Danes ob šestih popoldan sem s sinovoma odšel smučat nad Ljubelj. Razmere enkratne, pa ne zato ker je november šele na polovici, ampak zato ker je nad kočo dovolj snega, nižje se ves čas lahko smuča po "smučišču", kjer je suh zbit sneg vse tja do parkirišča na Ljubelju. Na Ljubelju je dvajset cm že sesedenega snega, višje vse več, težko je v temi oceniti koliko ga je na Spodnjem Plotu (napihan/razpihan), najbrž pa vsaj pol metra.
Džoni
javoršek
Prispevkov: 390
Pridružen: 09 Jan 2010, 18:07
Ime in priimek: lj

Danes še enkrat nad Zelenico z Milojko in Anžetom, s katerim sva zavila pod Centralno grapo. Smučati sva začela pod vstopom v Y in Trolka, na višini 1750m, desno pod Centralno je premalo snega. Smučanje zgoraj po mehki plazovini, nekje v spodnji polovici plazu pa trdo (grifik), da dobiš od prejšnjega zavoja prah v usta....
do koče Vrtača smučarija izredna, potem pa.....sledi ratraka so od včeraj vse pokvarile, v snegu je polno kamenja in peska. Čemu se je ratrakiralo? Kdo bi vedel!
Džoni
javoršek
Prispevkov: 390
Pridružen: 09 Jan 2010, 18:07
Ime in priimek: lj

Nekje sem prebral, da bi bilo danes greh ne iti na dilce. Ja res je, le zaradi službe so morale spet čelke "laufat"
Proti večeru sem se z obema sinovoma in ženo zapodil proti Zelenici in naprej na Zgornji Plot. Le polovica lune je sedaj, sveti pa noro....gor smo hodili brez luči, je veliko lepše, ko opazuješ svojo senco, škripajoč sneg na že precej uhojeni špuri, sence v steni Begunjske Vrtače, vidi se vsak premik živali v gozdu, zgoraj se vidi Triglav, pa luč na Kredarici, Stol da bi ga kar zagrabil, v Velikem vrhu lahko prešteješ grape, vsa spodnja Avstrija...res noro lepo.Vetra skorajda ni, suh oster zrak gre v pljuča, zima prihaja na velika vrata, ko se pripravljamo za smučanje - zebe....hitro se poberemo z vrha. Smučanje ena sama uživancija, še vedno pršič, res-da precej zvožen, a kupi frčijo...do strmine nad kočo Vrtača, po njej speglano, škriplje na zavojih, kadi se....snega je dovolj do avtomobila. Parkirišče sameva, le nekdo še leti v breg, če prav vem že večkrat nocoj. Obeta se mu dobra sezona😆
Džoni
Odgovori