Mosermandl

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
javoršek
Prispevkov: 390
Pridružen: 09 Jan 2010, 18:07
Ime in priimek: lj

Ko sem v četrtek stal na Schöpfingu, kjer je izreden pogled na zgornjo flanko Mosermandla sem seveda pomislil kaj bi bilo še dobro odsmučat v teh krajih. Snežne razmere sem poznal, a je bilo seveda treba preveriti še vreme. Napoved ni imela madeža, tudi o kakršnikoli megli ni bilo govora in ko je bil še Pero "žejen peljan čez vodo", se nama je včeraj pridružil pri osvajanju hriba....
Že pri vožnji proti Katschberg - skemu tunelu smo preverjali napoved, pogled na slabo megleno vreme ni obetalo nič dobrega, a smo vseeeno "zarinili" iz Wald-a na južno stran Mosermandla (2680m - odsmučali smo slabih sto metrov pod vrhom). Razmere enkratne od vrha do dna, snega dovolj, nekje na sredini pobočja se je prav "butasto" nekaj malega splazilo (moker ojužen sneg), tako da previdnost tam kjer je sonce žgalo že nekaj ur ni bila odveč (in ni odveč!). Spodaj je zaradi dolgotranje megle ostal suh pršič.
veliko pove komentar Perota, ko sem pri avtu dal na plano slanino, trdo kuhana jajca in napolitanke.....VRHUNSKO

https://photos.google.com/share/AF1QipO ... kxeTYxWWxR
Džoni
Odgovori