Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica
Topel domek za vsakogar

Prijava |  Registriraj se |  Pomoč pogostih vprašanj  | Seznam članov |  Išči  | Galerija

Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica Seznam forumov » Alpinistični vzponi » Severni Raz - Mala Mojstrovka
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo 
Severni Raz - Mala Mojstrovka
PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2018 3:28 pm Odgovori s citatom
apoje

Pridružen/-aTor Nov 2017 13:09
Prispevkov6
KrajAndraž Poje

Na praznično sredo prejšnji teden sva s Sašo šla plezat Severni Raz na Malo Mojstrovko. Ker naj bi se par let nazaj zgodil mega podor nisva točno vedela kaj pričakovati. V 2 in 3-jem cugu se občutijo znaki podora vendar je to tudi na začetku to bila neka dvojka... kljub opozorilom, da je ta del smeri zelo podrt ni bilo nekih znakov, da bi bila stvar hujša kot povsod drugje pri nas...

Izstop na Hanzovo pot sva zgrešila, tako da sva splezala do konca.

Za izstop sem bil malo kreativen pri sidrišču Smile Vem, da kot ni ravno najboljši ampak sem zaupal balvanu Very Happy UT

Zaključek: bila je kulska tečajniška tura.
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom apoje Pošlji zasebno sporočilo
PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2018 9:24 pm Odgovori s citatom
javoršek

Pridružen/-aSob Jan 2010 18:07
Prispevkov388
Krajlj

Ponavadi se ne oglašam na takšne in podobne objave, zdaj pa se, pa niti ni namen da kritiziram zadnjo fotko, le avtorju bi položil na srce, da vsekakor nočem biti nikoli na drugem koncu vrvi ob takem varovanju v zgornjem "sidrišču". Mogoče je to pa "le" alarm za tiste ki te učijo!

P.S.: Pred časom smo imeli inštruktorji v GRS-ju na mizi "model" sidrišča zaradi katerega je kompletna naveza (s sidriščem vred) padla čez steno. Bili smo skorajda brez besed, ker je bilo več kot očitno zakaj sidrišče ni zdržalo!
Ne daj nam dela!!

Javoršek

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 24, 2018 6:46 am Odgovori s citatom
RLŽ

Pridružen/-aPon Jun 2016 12:00
Prispevkov2

@justbombergear na Instagramih dobiš še lajke, če kaj takega objaviš...jeee
#narobesvet

Nazadnje urejal/a RLŽ Pet Avg 24, 2018 7:37 am; skupaj popravljeno 2 krat
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom RLŽ Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PrispevekObjavljeno: Pet Avg 24, 2018 7:08 am Odgovori s citatom
un

Pridružen/-aPon Jan 2011 23:00
Prispevkov132
Krajgriljo

Ej Džoni ne se sekirat, to je zgleda tako, kot da bi v temo govoril.

Eni ljudje se nimajo nič radi ali pa si zatiskajo oči pred tem, kaj se lahko zgodi. Strah pa tudi nikogar ni, to samo mi nekaj jokamo.

Potem pa svoje bistre izume in epske situacije še objavijo.

Svašta!
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom un Pošlji zasebno sporočilo
PrispevekObjavljeno: Pet Avg 24, 2018 9:23 am Odgovori s citatom
macandcheese

Pridružen/-aTor Nov 2010 16:10
Prispevkov78
KrajLaura

Po zadnje parih objavah se človek res kar vpraša ja..
Še dobr da Poje v resnici ve kaj dela, pa se je najbrž Confused s temle hotu sam mal pošalit..
UT
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom macandcheese Pošlji zasebno sporočilo
Štant vseh štantov
PrispevekObjavljeno: Sob Avg 25, 2018 7:33 am Odgovori s citatom
Hey Joe

Pridružen/-aPet Nov 2011 11:13
Prispevkov378
KrajJanez Marinčič

Pred natančno 44 leti sva z Matičarjem Senegačnikom potovala po Centralnem stebru Rzenika. Po znani prečnici pod streho....

.... so sledili res podrti strmi cugi do pod monolitnega kamina v zgornjem delu stene.

Pod kaminom pa me pozdravi orjaški macesen, ki ga uživači Zeleniških po mojem še vedno lahko ugledajo, če jim seže pogled prek Veže v Rzenikov prepad.
Obe vrvi s premeri po 11 mm !! sem zapel okoli debla nase. Bilo je v redu, po kaminu navzgor proti soncu pa tudi.
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom Hey Joe Pošlji zasebno sporočilo
Severni Raz - Mala Mojstrovka
  Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica Seznam forumov » Alpinistični vzponi
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas  
Stran 1 od 1  

Objavi novo temo  Odgovori na to temo