Severni Raz - Mala Mojstrovka

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
apoje
Prispevkov: 7
Pridružen: 28 Nov 2017, 13:09
Ime in priimek: Andraž Poje

Na praznično sredo prejšnji teden sva s Sašo šla plezat Severni Raz na Malo Mojstrovko. Ker naj bi se par let nazaj zgodil mega podor nisva točno vedela kaj pričakovati. V 2 in 3-jem cugu se občutijo znaki podora vendar je to tudi na začetku to bila neka dvojka... kljub opozorilom, da je ta del smeri zelo podrt ni bilo nekih znakov, da bi bila stvar hujša kot povsod drugje pri nas...

Slika

Izstop na Hanzovo pot sva zgrešila, tako da sva splezala do konca.

Slika

Za izstop sem bil malo kreativen pri sidrišču :) Vem, da kot ni ravno najboljši ampak sem zaupal balvanu :D :shock:

Zaključek: bila je kulska tečajniška tura.
javoršek
Prispevkov: 390
Pridružen: 09 Jan 2010, 18:07
Ime in priimek: lj

Ponavadi se ne oglašam na takšne in podobne objave, zdaj pa se, pa niti ni namen da kritiziram zadnjo fotko, le avtorju bi položil na srce, da vsekakor nočem biti nikoli na drugem koncu vrvi ob takem varovanju v zgornjem "sidrišču". Mogoče je to pa "le" alarm za tiste ki te učijo!

P.S.: Pred časom smo imeli inštruktorji v GRS-ju na mizi "model" sidrišča zaradi katerega je kompletna naveza (s sidriščem vred) padla čez steno. Bili smo skorajda brez besed, ker je bilo več kot očitno zakaj sidrišče ni zdržalo!
Ne daj nam dela!!

Javoršek
Džoni
RLŽ
Prispevkov: 9
Pridružen: 20 Jun 2016, 13:00
Ime in priimek: Rok Žumer (un od Nine)
Kontakt:

:)
Zadnjič spremenil RLŽ, dne 06 Jan 2019, 21:10, skupaj popravljeno 3 krat.
un
Prispevkov: 191
Pridružen: 03 Jan 2011, 23:00
Ime in priimek: griljo

Ej Džoni ne se sekirat, to je zgleda tako, kot da bi v temo govoril.

Eni ljudje se nimajo nič radi ali pa si zatiskajo oči pred tem, kaj se lahko zgodi. Strah pa tudi nikogar ni, to samo mi nekaj jokamo.

Potem pa svoje bistre izume in epske situacije še objavijo.

Svašta!
macandcheese
Prispevkov: 81
Pridružen: 23 Nov 2010, 16:10
Ime in priimek: Laura

Po zadnje parih objavah se človek res kar vpraša ja..
Še dobr da Poje v resnici ve kaj dela, pa se je najbrž :? s temle hotu sam mal pošalit..
:shock:
Hey Joe
Prispevkov: 473
Pridružen: 04 Nov 2011, 11:13
Ime in priimek: Janez Marinčič

Pred natančno 44 leti sva z Matičarjem Senegačnikom potovala po Centralnem stebru Rzenika. Po znani prečnici pod streho....
Slika
.... so sledili res podrti strmi cugi do pod monolitnega kamina v zgornjem delu stene.

Pod kaminom pa me pozdravi orjaški macesen, ki ga uživači Zeleniških po mojem še vedno lahko ugledajo, če jim seže pogled prek Veže v Rzenikov prepad.
Obe vrvi s premeri po 11 mm !! sem zapel okoli debla nase. Bilo je v redu, po kaminu navzgor proti soncu pa tudi.
Slika
Odgovori