Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica
Topel domek za vsakogar

Prijava |  Registriraj se |  Pomoč pogostih vprašanj  | Seznam članov |  Išči  | Galerija

Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica Seznam forumov » Alpinistični vzponi » Direktna v Štajerski Rinki, Bela grapa
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo 
Direktna v Štajerski Rinki, Bela grapa
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 05, 2019 1:40 am Odgovori s citatom
skywalker

Pridružen/-aPon Jan 2018 0:17
Prispevkov4
KrajMarko Aničin

V nedeljo (3.3.) sva se z Blažem Karnerjem po sredini Kovinarski znova navezala. Krenila sva v Direktno v Štajerski Rinki, računala sva na pretežno suho skalo. Jutranji pogledi proti steni pa niso obetali povsem poletnih razmer, sreča pa je vendarle bila na najini strani, saj je že na vstopu zaškripalo.

V drugem raztežaju sva pikala škripavec v zajedi.

Po treh kombiniranih raztežajih sem suhi skali primerno obul plezalnike in se v preveliki naglici podal v kočljivo prečko čez snežno zaplato. Da sem izpolnil nekaj letno kvoto neumnosti, sem prehitro zaupal skali, ki je kukala iz snega in se po njem podričal. Žal sva takrat izgubila nekaj opreme (najditelju: piva in krofov). Izustil sem nekaj krepkih, časa pa nisva izgubljala; prečke sem se vnovič lotil bolj previdno.

Blaž gre čez previs! Bolj smotrno je ostal kar v kvedrovcih.

Do vrha grede je bilo treba še čez nekaj skale in snežišče, tam so mokri plezalniki romali v nahrbtnik. Svetlobe je bilo še za dva sitna raztežaja, kjer sva se srečala s požlejenim detajlom in krušljivo skalo. Preostala raztežaja sva si osvetlila sama.

Pri vpisni knjigi sva zvila vrvi in raztegnila nasmeške ter jih ponesla mimo Frischaufovega doma. Najlepša hvala oskrbnikoma za gostoljubje, za pivo in pecivo!

Teden dni pred tem (24.2.) pa me je Krištof Fortuna povabil na prvo poizpitno turo in sicer v Belo grapo. Že dan prej, na predavanju Hansjörg Auerja, je bilo jasno, da so govorice privabile tudi druge naveze. In res je bilo ta dan v smeri vsaj pet navez. Spodnji del smeri je ponudil odličen škripavec ala cham ... pravzaprav je kmalu zadeva spominjala že na pakleniško uživancijo.

Prehod v lažjo zgornjo polovico pa predstavlja lep kombiniran raztežaj.

Krišof tik pred izstopom.

Pod vtisom smeri sva že kmalu kovala nove načrte ...

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2019 7:52 pm Odgovori s citatom
macandcheese

Pridružen/-aTor Nov 2010 16:10
Prispevkov80
KrajLaura

Našutani mladci, čist hudo!
Bravo!
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom macandcheese Pošlji zasebno sporočilo
To, Laura, sem čakal !
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2019 9:59 am Odgovori s citatom
Hey Joe

Pridružen/-aPet Nov 2011 11:13
Prispevkov419
KrajJanez Marinčič

Bilo je sedem let nazaj

Laurina naveza je bila pred nama z Urošem. V Direktni pomeni nekje po 250 metrih nad podnom plezati notranji svod slikovite katedrale v njenem previsu, pa na frej, ker smo bili za to. Ko se mi je tudi drugi cug tam izšel brez dotika s klinom, sem s štanta na robu težav pogledal dol...kakšen luft!
In veste, kaj je Uroš Grilj na vrhu naredil: Popokal je vso najino opremo na svoj ruzak, rekoč: "Stari, ti si danes oddelal", in jo nesel dol.
Tudi to so bili časi!
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom Hey Joe Pošlji zasebno sporočilo
Direktna v Štajerski Rinki, Bela grapa
  Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica Seznam forumov » Alpinistični vzponi
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas  
Stran 1 od 1  

Objavi novo temo  Odgovori na to temo