ALPINISTI?NI IN?TRUKTOR

O vsem, kar res ne paše nikamor drugam...
Odgovori
Ventil
Prispevkov: 86
Pridružen: 22 Feb 2005, 19:48
Ime in priimek: Komac

Evo, ?estitam novim alpinistom in alpinisti?nim in?truktorjem.

Evo moje mnenje o izpitih za AI, pa me podprite; ta izpit bi se moral imenovati izpit za in?truktorje vrvne tehnike in tisti, ki smo ga kon?ali bi morali biti potem in?truktorji vrvne tehnike. Tudi vodilni - torej vodje izpitov - so bolj to.

Izpiti za taprave AI-je pa bi morali sloneti na alpinizmu, o ?emer pri trenutnih izpitih ni ne duha ne sluha.
Dejan
Prispevkov: 137
Pridružen: 09 Feb 2005, 13:07
Ime in priimek: dejangrigillo

V mnogo?em te podpiram. Res smo veliko tudi pletli (npr. improvizirane vlake in nosila) in vse skupaj bolj re?evali kot "alpinistili"

Se mi je zdel pa seminar ?isto ok, te pa? nekaj nau?ijo tudi o gibanju v gorskem svetu in obna?anju v nevsakdanjih situacijah, kar pa je le osnova, ki jo mora? sam nadgraditi z alpinisti?nim udejstvovanjem.
Ventil
Prispevkov: 86
Pridružen: 22 Feb 2005, 19:48
Ime in priimek: Komac

Saj seminar je ziher koristen, tudi jaz sem se ga pred leti udele?il, zdajle slu?ajno moja pripomba sovpada s va?im polaganjem izpita. Je to stvar, ki me ?e nekaj ?asa ?re, pa sem se je sedaj, ko ste bli na izpitu, spet spomnil.
Se mi zdi pa to dobra tema za diskutirat, ker ipak - alpinisti?ni in?truktor bi moral biti nek spo?tovanja vreden naziv, pa sedaj dobro ve?, da je to lahko katerikoli pingvin za?odran, ki je 2 leti alpinist.
Dejan
Prispevkov: 137
Pridružen: 09 Feb 2005, 13:07
Ime in priimek: dejangrigillo

Ja, so nm rekl, da so razmi?lal, da bi uvedl tud nek test, kolk sploh splezamo. Pa so pri?li do zaklju?ka, da te?ajnika najve? nau?i? v kak?ni podrti ?tirki. Torej so pingvini za?odrani najbolj?i in?truktorji :?


PS1: alpinist mora? bit 3 leta
PS2: Baraba, preden si ns spomnu na to, bi nm lohk dal vsaj ?e kk dan, da s ponosom nosmo novo zna?ko :roll:
Ventil
Prispevkov: 86
Pridružen: 22 Feb 2005, 19:48
Ime in priimek: Komac

Sej Mati?arji so izuzeti.
Pr nas mora? bit itak car, da te In?tanca potrdi za primernega in gre? na izpit. Tko da Mati?ar + In?truktor nekaj velja (vseen bolj Mati?ar kot In?truktor)

Sam ostali...ej ej ej.
Dejan
Prispevkov: 137
Pridružen: 09 Feb 2005, 13:07
Ime in priimek: dejangrigillo

Potrjen vrvar se strinja s tabo;)

?eprav leto?nja ekipa sploh ni bla slaba (je pa res, da nas je blo gor skor pol mati?arjev, hehe)
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

Oj Ventil! Sploh je ?ist brezveze da se ogla?am na to temo, ker ve? da tvoje mnenje 100% podpiram, je namre? enako mojemu.

Vendar, ?e nadaljujem z razmi?ljanjem misli ... te?ava ni v tem, da vrvarji so, kar so (in?truktorji itd), temve? v tem, da se mnogi ne zavedajo svojih alpinisti?no-socialnih omejitev. In ?e se ?e jih - omejitve arogantno zanikajo. Zna?ka namre? oplaja njih (bedni) alpinisti?ni status - kar bi seveda moralo dati misliti organizatorjem izobra?evanja (sprejemni izpiti, omejitve pri pristopu k izpitu, Magijev psihofizi?ni preizkus), pa jim ne potegne ...
?e ilustriram ... Robas, Levec, ?etina - ta imena z alpinisti?nega gledi??a komu kaj pomenijo? Pa vendar si taiste osebe jemljejo pravico, da (subjektivno) odlo?ajo o uspe?nosti kandidatov na izpitih za alpiniste. Da ne govorim o Volontarju ...

Sicer sva pa o tem pred kratkim govorila z Bevskom. Glavna te?ava je po njegovih besedah v tem, da je KA zadovoljen s tak?no situacijo, kot v tem trenutku je.

V glavnem ... za kwa ?e nucata izpit za alpinista ... in naziv AI?
Dejan
Prispevkov: 137
Pridružen: 09 Feb 2005, 13:07
Ime in priimek: dejangrigillo

labro napisal/-a:...da se mnogi ne zavedajo svojih alpinisti?no-socialnih omejitev...
?e tole leti na mojo izjavo o ponosnem no?enju zna?ke jo pa? nisi dojel kot ?alo.

Sam se svojih omejitev hudi?evo dobro zavedam!

Nazivi ne koristijo prav ni?emur, razen da majo birokrati kaj za po?et. ?al je tko povsod, ne le v alpinizmu. Men je vsak te?ajc, ki obvlada in nardi v alpinizmu kaj omembe vrednega, car!
Gost

Men je pa vsak, ki mi je v steni z vrvarsko tehniko in alpinisticno-socialnimi sposobnostmi ze znal resit zivljenje, ko sem odletela, zlo dober prjatu.
Ventil
Prispevkov: 86
Pridružen: 22 Feb 2005, 19:48
Ime in priimek: Komac

Dejan, noben ne govori o teb. Mati?arji so izuzeti!

A Volontar, ?etina, ?erkezi bodo recimo zate al pa za Roka, Mojco ... naredil test, kolk (sploh) kej zlezete?
Halo?
Ali pa kdo iz PZVI?
Ni? plus je za nih über zgornja meja!

In govoril, kje se te?ajc najve? nau?i?!? ?e sebe niso znal alpinisti?no zgradit, zdej bodo pa u?il?!?
Zadnjič spremenil Ventil, dne 09 Maj 2005, 15:04, skupaj popravljeno 1 krat.
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

De facto ni blo mi?ljeno osebno. :o
Sicer pa, resnici na ljubo, tud jaz rad, sicer eno drugo zna?ko, mal okol poka?em - priznam. :oops:

?e Ventil je dost jasno povedu, zakaj in kdo kot Mati?ar prileze do in?truktorja- ok, imamo tud izjeme, ki potrjujejo pravilo ... a ne, Kresalov Ata?
Zato so tud eni, recimo staroslavni Vladimir Habjan, raj? ?li na kak drug ferajn - ker bodo tam pa? la?je komu v rit zlezl in na koncu prigural do polo?aja na?elnika PZVI KA.

Pa ne da bi se ?li Mati?arji z in?truktorstvom elitizem ... Matica je hvala bogu tolk velka, da vsak znotraj ferajna lahko po?ne prav tisto kar se mu najbolj zljubi, oziroma se v tistem najde.

Jaz recimo rad te?im, in?truktorji pa radi pou?ujete :wink:
Dejan
Prispevkov: 137
Pridružen: 09 Feb 2005, 13:07
Ime in priimek: dejangrigillo

Ah, ne. Sploh nisem ni? vzel osebno :D

Jst se o vsem strinjam z vama!
Velikrat je pa tko, da dobri teoretiki nimajo pojma o praksi. Vseen pa mislim, da mi zna kak?na stvar, ki jo je prikazal Volontar in jo bom prenesel v prakso, v?asih priti zlo prav.
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

Da naumo preve? modroval, pa se okrog nazivov dajal ... kljub vsem licencam smo (bomo) na koncu vsi na istem.

Tlele bi se mogla PZVI KA mal obrnt, pa KA, pa PZS, pa ... ?e ?jo res kej za alpiniste narest.
Uporabniški avatar
en Matej
Prispevkov: 220
Pridružen: 10 Feb 2005, 22:48
Ime in priimek: LJ

labro napisal/-a:Da naumo preve? modroval, pa se okrog nazivov dajal ... kljub vsem licencam smo (bomo) na koncu vsi na istem.

Tlele bi se mogla PZVI KA mal obrnt, pa KA, pa PZS, pa ... ?e ?jo res kej za alpiniste narest.
Take ideje imajo ponavadi tisti, ki se doma varno redijo in kadijo. Z vsakim tako pridelanim infarktom pokurijo nekaj miljon?kov za stro?ke bolnice, plus bolni?ka, toplice, do?ivljenjsko zobanje tablet, pred?asna upokojitev itd. Ni prav poceni, kaj.
Tukaj bi res morala PZS malo v zrak sko?it.
Samo brez panike.
ortic

cestitam!

[smilie=mylove.gif]
Odgovori