Ogrevanje

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
goska
Prispevkov: 24
Pridružen: 25 Maj 2016, 20:08
Ime in priimek: Žiga Gosar

Po celem tednu obotavljanja, da ne bova začela sezone s pretežko smerjo, sva se s Kajo v soboto namenila v GG v Vežici (V+, 390m). Začela sva že v petek zvečer, ker nama je bilo v Ljubljani prevroče. Spala sva nekje na pol poti v gozdu, da sem bil lahko v viseči mreži. Tudi gor je bilo kar toplo - v spalko sem šel šele ob 5ih zjutraj.

Slika

Vsi pomisleki o izbiri smeri so bili neupravičeni in nad smerjo sva bila navdušena. Do konca Miheličeve skice je skala kompaktna, varovanje že nabito v steno, skoraj vsi štanti pa navrtani. Do tam sva se pa že navadila hribovske plezarije in tudi do vrha je bilo odlično. Vmes je parkrat malo deževalo, ampak še vseeno je bilo toplo za kratke rokave.

Slika
Slika

Sestop je zaznamovalo pomanjkanje vode, ki se je končalo pri Orglicah.

Iz parkirišča je Kaja odštopala v Ljubljano, jaz pa sem preparkiral avto na Jermanco in začel logistično-komunikacijske probleme. Z Vesno od Železničarjev (link), ki je že bila na Kamniškem sedlu, sva bila zmenjena, da greva nekaj plezat v nedeljo, ne pa še zares kaj. Dokler sem bil še v dolini, je bila ona še v steni in se nisva mogla slišat, potem pa sem jaz počasi šel proti Kamniškemu sedlu z namenom spanja nekje med potjo. Ampak že kmalu po razcepu Repov kot-Kamniško sedlo sem ostal brez signala. Tako mi ni preostalo dosti drugega, kot da se pač sprehodim prav do sedla. V resnici je bilo malo druženja z Domžalčani (link) in pivo v koči ful fajn zadeva, tako da bom naslednjič opremo za bivakiranje raje pustil v dolini.

Slika

Spričo vremenske napovedi sva se odločila za X v stebru Planjave (IV, 170m). Zjutraj se nama je pridružil še Matej od Domžalčanov. Smer baje slovi po dobri skali, ampak je v primerjavi z GGjem nima. Sestopili smo s tremi abzajli po grabnu levo od stolpa (gledano gor), kjer vsakič z vrvjo potegneš še kup šodra. Na zadnjem abzalju se je pa še štrik umazal na snegu.

Kje je zdej ta X?
Slika
Itak sem ga opazil, šele ko sem štantal na presečišču črt X-a
Slika

Danes pa sva šla z Uršo (AO Kamnik) vremenu primerno na hitro v Steber ob Kamenkovem kaminu, potem pa še frikat dokler ni začelo deževat.

Slika

A kdo ve kaj o ocenah smeri desno (in pravokotno na glavno steno) v sektorju Stripoteka? Neki previsni cracki..

Slika
Hey Joe
Prispevkov: 473
Pridružen: 04 Nov 2011, 11:13
Ime in priimek: Janez Marinčič

Mojstrovina Kamničana Polaka, spominska smer Geršak – Grčar, je po prvenstvenem vzponu samevala približno šest let.
Potlej so se pa aprila 74. pod steno pojavili Matičarji. Eno od dostojno težkih in predvsem najlepših linij v Kamniških
sva kot prva ponovila z Bešlinom. To so bili časi!
(Bešlin je vedno vstajal zadnji, kar je nazorno dokumentirano tudi na fotki iz našega šotorišča - nekoč v Anića Luki)
Slika
un
Prispevkov: 191
Pridružen: 03 Jan 2011, 23:00
Ime in priimek: griljo

Čakaj a to, da je fant v treh dneh plezal s tremi različnimi bejbami, pa ne boš nič komentiral Janez?

Maš to Žiga!!
Uporabniški avatar
merman
Prispevkov: 464
Pridružen: 10 Mar 2005, 10:08
Ime in priimek: matevž jerman

Hey Joe se boji konkurence, pa je ta del zgodbe raje ignoriral :evil:
pučas pa z´andahtjo!
Uporabniški avatar
zasic
Prispevkov: 146
Pridružen: 05 Okt 2011, 14:11
Ime in priimek: Žiga Ašič

un napisal/-a:da je fant v treh dneh plezal s tremi različnimi bejbami
In to iz treh različnih ferajnov.. 8)
"Fall (to) /v./ AKA free-solo rappel. A dynamic retreat from a climb. Note: it is never the fall that kills — it's the sudden stop at the end."
Vreme/maček ni nikoli tako slabo/hud da se ne bi dalo plezat, je pa hitro dovolj slabo/hud da se ti ne da.
RLŽ
Prispevkov: 9
Pridružen: 20 Jun 2016, 13:00
Ime in priimek: Rok Žumer (un od Nine)
Kontakt:

..in to je šele ogrevanje.. 8)
un
Prispevkov: 191
Pridružen: 03 Jan 2011, 23:00
Ime in priimek: griljo

V naslednjem življenju bom gos!! :evil:
Odgovori