Kovinarska v Veliki Mojstrovki

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
dizl
Prispevkov: 4
Pridružen: 07 Jul 2019, 13:01
Ime in priimek: Mark Radmelic

V soboto 6.7.2019 smo se z Denisom in Vidom odpravili na Vršič. Odločili smo se, da bomo splezali klasično smer v severni steni Velike Mojstrovke - Kovinarsko. Smeri še ni plezal noben od nas, tako da je bila za vse prvič..
Zame pa je to druga (2.) smer v hribih nasploh, zato sem se je lotil z veliko mero navdušenja.

Iz Vršiča smo štartali ob 6h. Vid in Denis sta mi takoj pokazala, kaj se pravi biti v kondiciji, saj smo "sedlo" kjer nato zaviješ levo proti Mojstrovkam in Slemenovi špici dosegli v slabih 12min.

Do vstopa v smer vodi kar zanimiva dostopna pot, ki je v nekaterih delih precej izpostavljena, tako da moraš res biti zbran že od samega začetka..

Slika
Začetek smeri. Zaradi snežišča, ki je v neposredni bližini, nama je bilo z Vidom kar precej mrzlo.. Kratki rokavi - no go.

Slika
Pogled navzgor. Da si prihranimo nekaj težav, plezati začnemo kakih 5m bolj levo, kjer je smer manj podrta in precej lažja.

Tu je morda vredno omeniti, da je prvi cug potrebno precej razmišljati, kako bomo speljali vrv, da ne bo preveč trenja.. Mi smo si ga naredili kar nekaj, zato smo idejo, da bi združili 1. in 2. cug kmalu opustili..

Slika
Zanimivo popestritev predstavlja manjši previs, ki je sicer opremljen z izvrstnimi šalcami.. Fajn stvar, če še nisi čisto zbujen.. :)

Slika
Denis je vse cuge plezal naprej. Zato sem jaz užival v družbi Vida, ki je preverjal moje znanje in z mano delil uporabne nasvete.

Slika
Denis z vso potrebno opremo...

Slika
"Lačn si ful drugačn." Najprej mu smer ni bila preveč všeč, ampak po sendviču in Snickersu se razpoloženje hitro popravi.

Slika
Tale frend se je odločil, da mu je razpoka tako všeč, da bo kar tukaj ostal. Mi se z njim žal nismo strinjali... So pa pogajanja, da je opustil svojo ljubo razpoko trajala vsaj 15min. Na koncu se je le vdal..

Slika
Razgled nas ne pusti ravnodušnih.

Slika
Nekatera prečenja so lažja...

Slika
... nekatera malo težja.

Slika
"A tu gor naj grem? Nea vem čuj.."

Slika
Ču-do-vi-to!

Slika
It's a long way down... Zato gremo mi naprej, gor.

Slika
Eno od prečenj. Odprto, zračno, uživaško...

Slika
Platka...

Slika
Happy climbers...

Slika
Zapletov ne maramo, zato smo iz "solate" naredili "špagete"...

Slika
Za plezanje smo porabili cca 7 ur. Na vrhu smo malo pokramljali in zložili opremo, nato pa odskakljali nazaj proti avtu.

Slika
Čeprav v steni ni bilo vroče, se skok v Jasno vseeno prileže.

Lepa smer + super družba = krasen dan!

Kdaj gremo spet? :)

P.S.: Janez, tvoje skice Kovinarske smeri na serverju žal ni več, bi jo lahko morda še 1x objavil?
un
Prispevkov: 191
Pridružen: 03 Jan 2011, 23:00
Ime in priimek: griljo

A tokrat ti ni zmanjkal dizla? :shock:

:D 8)
dizl
Prispevkov: 4
Pridružen: 07 Jul 2019, 13:01
Ime in priimek: Mark Radmelic

Ne, me je zadnjič izučilo :D
Hey Joe
Prispevkov: 473
Pridružen: 04 Nov 2011, 11:13
Ime in priimek: Janez Marinčič

Trojni navezi čestitka, poročevalcu še posebej.
Ta star prilaga s komentarji sicer baročno opremljeno, vendar povsem natančno izrisano skico.
Slika
Odgovori