Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica
Topel domek za vsakogar

Prijava |  Registriraj se |  Pomoč pogostih vprašanj  | Seznam članov |  Išči  | Galerija

Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica Seznam forumov » Alpinistični vzponi » Široka Peč - Steber - Spominska smer Frančka Kneza
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo 
Široka Peč - Steber - Spominska smer Frančka Kneza
PrispevekObjavljeno: Čet Avg 22, 2019 10:00 am Odgovori s citatom
un

Pridružen/-aPon Jan 2011 23:00
Prispevkov156
Krajgriljo

Tako lepa smer si zasluži svojo objavo. Čestitke Silvotu in Luki za vizijo in vzpon. Ko sem prvič videl linijo si nisem mislil, da taka stvar še ni splezana.

Smer je ena najlepših, kar sem jih plezal v naših gorah v tej težavnostnem in dolžinskem razredu. Primerjal bi jo lahko s Frančkovo Svečo v Travniku. Na mestih je skala izjemna, večinoma zelo dobra. Previden moraš biti le v dveh raztežajih. V prvem raztežaju Dibonovega raza za oceno IV in pri umiku z raza v osrednjem delu, ko plezaš nekaj okoli V-VI, tam je skala zelo vibrirajoče narave.

Večinoma pa je skala navdušujoča.

O oceni VII v najtežjem raztežaju pa ne bom preveč pisal. Kdor misli, da je zmožen preplezati tako dolžino in oceno naj gre pogledat in si ustvari svoje mnenje.

Meni se zdi ime smeri zelo primerno legendi slovenskega plezanja in bi z lahkoto morala postati moderna klasika Julijskih Alp.

Ponavljalcem naj namignem, da je na sredi še en problem, ki ga midva nisva šla pogledat. Meni se prehod čez previs ni zdel lep. Ampak prehod v desno, ki sta ga zlezla tudi prej omenjena asa je najgrši del smeri, če si sploh upam uporabiti tak pridevnik.

Mega skala!!

Kapato?

Midva sva sestopila nazaj za Ak, saj sva ful ekofrajerja UT Very Happy

Srečno!
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom un Pošlji zasebno sporočilo
PrispevekObjavljeno: Sob Avg 24, 2019 11:14 am Odgovori s citatom
Hey Joe

Pridružen/-aPet Nov 2011 11:13
Prispevkov410
KrajJanez Marinčič

Prima, Uroš!
Kateta ekofrajerka pa je bila na drugem koncu štrika?
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom Hey Joe Pošlji zasebno sporočilo
PrispevekObjavljeno: Ned Avg 25, 2019 2:56 pm Odgovori s citatom
un

Pridružen/-aPon Jan 2011 23:00
Prispevkov156
Krajgriljo

Blažka😉😆
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom un Pošlji zasebno sporočilo
PrispevekObjavljeno: Čet Avg 29, 2019 1:26 pm Odgovori s citatom
Aško

Pridružen/-aPet Dec 2017 11:35
Prispevkov3

Nice !
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom Aško Pošlji zasebno sporočilo
Široka Peč - Steber - Spominska smer Frančka Kneza
  Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica Seznam forumov » Alpinistični vzponi
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas  
Stran 1 od 1  

Objavi novo temo  Odgovori na to temo