Pakla ? tokrat mal druga?

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
Uporabniški avatar
WildRose
Prispevkov: 389
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:22
Ime in priimek: Saša Bobič

Podalj?an vikend v Pakli ? za spremembo brez ?uranja in s ful plezanja. V campu sta bila le dva ?otora, mir in ti?ina, ki so jo pono?i motili le neki ludi pti?i, ki kar niso hotli it spat. Prosm, a je ?e kdo sli?al pet pti?e u Pakli?? :???: Druga? je blo v Pakli kar nekaj folka, ker so mel jodlarji neke verske praznike, ra?i?ani ?olo, pa tudi sloven?kov ni blo mal, ampak pod nobeno smerjo ni blo treba ?akat, al je bla pa deseta taprava urca za vstop v smer 8)
Vremenska, razen za petek, ni bla preve? obetavna, zato je prva pri?la na vrsto Velebita?ka ? neporavnan ra?un iz enega od preteklih paklenih vikendov, ko nas je de? na vstopu prepri?al, da ?e ni ?as. Vse kul, lepa, ne prete?ka smerca, vse do detajla, ki je bil milo re?eno: nagrav?no moker in sluzast :x Tam vise?a gurtna je pri?la ?e kako prav :roll: Od tam naprej ?e nekaj mokrote, ampak se je dal dr?at ali pa obvozit in pa u?iva?ka plezarija vse do vrha.
Naslednji dan je pri?el ?as za dolg ?t. 1: Dom?alska z Bridom za veliki ?eki?. Predvsem slednji me je ?e hudo ti??al, ?e trikrat namenjena, pa me je vedno pregnal de?. Pa je poravnano tudi to. Tokrat brez gurten, neviden grif v Dom?alski sem dr?ala z nohti (pa bi ga tud z zobmi, ?e bi blo treba), pa s klju?nim razte?ajem Brida v ?epu. Ja, hudo pomanjkanje stopov v Dom?alski ti da res filing za stopanje na n?, takoimenovano ?trenje?. V dveh dneh sem potem ?e drugi? stala na vrhu Ani?a kuka. En namig: sestop v tevah in namakanje nog v poto?ku je zakon :wink:
S sobote na nedelo se je le uresni?la vremenarska napoved in lilo je skoraj celo no?. Na?rti za Slovensko (pips) so spolzeli po mokrih klju?nih razte?ajih. S son?kom obsijan stup pa je ponujal zasilne re?itve: za ogrevanje Turinger weg, za zaklju?ek uspe?nega plezalnega vikenda pa sestra dvoj?ica, Rebeka. Dejan je smer suvereno posajtal, jaz sem si pa morala detajl v 6b cugu ?e enkrat ogledat iz sede?e perspektive. V drugo je ?lo pa brez po?ivanja.
Zaklju?ek: zame zelo uspe?en plezalni vikend, pridelala sem par novih na?rtov, ostalo je ?e nekaj starih dolgov. V Arcu sem preverjala formo, v Pakli sem jo potrdila. Ni kej, stenca v ?rnu?ah, Urhova ?ola v Jar?ah in par obiskov primorske in Kote?nika so nardil svoje. ?tantanje pod budnim in kriti?nim o?esom novope?enega in?truktorja me je ?e dodatno izurilo v manevrih in mi raz?irilo obzorje z vrsto uporabnih for. Pa ?e filing sem dobila :P

Ps.: doma?ini v campu Ani?a kuk vas ?e nestrpno pri?akujejo - na ?ur in razgrajanje zadnjega mno?i?nega obiska :oops: so ?e pozabli ;)
Kako naj pogledam resnici v oči, ko pa prasica vedno miži!
Dejan
Prispevkov: 137
Pridružen: 09 Feb 2005, 13:07
Ime in priimek: dejangrigillo

Glede na videno v Dom?alski potrjujem, da za WR ni nesplezljive plate: ?e plata nima grifov, se jih Ro?'ca zmisli in ?e je treba na njih tud blokado zategne 8)
Odgovori