Sella - NA?05

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

No ja, Sella in okolica ...

Prisotni alpinisti - Ni?o in avtor, vi?je izobra?en ferajnovski kader - in?truktor ?P Mi?o in starej?i pripravniki in pripravnice Ivana, Tanja, Jana, Bo?ti, ?tefan, Malen?ek, Matej in Ga?per, smo se ta vikend potepali po oprimkih stolpov Sella, ostenja Ciavazes in vrha Hexenstein.

Vreme nam je ?e kar slu?ilo in ?e odmislim popoldanske plohe v soboto, je bilo celo odli?no - in nekoliko prevro?e ... Bili smo pridni ...

V soboto sta ?tefan in Ga?per stisnila Vinatzerja v Tretjem stolpu (VI, 340m), Malen?ek, Mi?o in Matej ter Jana in avtor smo plezali smer Mikali v Drugem stolpu (VI, 250m), Ni?o in Bo?ti s soplezalkama pa ravno tako v Drugem stolpu smer Kasnapoff (V+, 250m).
V nedeljo so se Ni?o, Bo?ti, Ivana in Tanja preko Hexensteina (IV+, 100m) odpravili proti domu, ?tefan in Ga?per sta obiskala Via Irmo (VII-, 250m), Malen?ek in Mi?o Abramov raz v Ciavazes (VII, 250m), Matej pa je Jano in mene popeljal prek Schuberta (VI, 250m). Vmes smo bili na obisku ?e pri Roberti, a ni hotela ...

Dobro plezajo tile starej?i pripravniki! Se pa vpra?am, kje je ?e tistih deset ostalih, ki so kon?ali Samovo ?olo ... :?

Naslednji izlet NA?05 bo predvidoma septembra - destinacija Tofana in 5 Torri ali Moiazza - zadnji, ?etrti izlet v kopno skalo pa se bo verjetno odvil na Bivaku pod Skuto.

Aja ... udele?enci, lahk me popravite za ocene ... Trije vodni?ki, tri razli?ne ocene ... cela zmeda, cela drama ... :wink:
Fant s kladivom
Prispevkov: 86
Pridružen: 04 Feb 2005, 17:55
Ime in priimek: Ljubljna, Gasper Podobnik

Moram potrditi Simonu, da je bilo res zelo lepo. Le ocena Vinatzerja je po vodni?ku, ki sva ga midva uporabljala V+. Je pa res v vsakem vodni?ku druga?e. Ni?o je ocenil, da je ta te?ji razte?aj vreden nekako VI-. Malen?ek Gregor bi pa verjetno IV+, saj so ?alce ?ez previs.
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

Ivana, Tanja, Ga?per in Matej so seveda mlaj?i pripravniki ...
Se opravi?ujem za zapisani spodrsljaj.
Uporabniški avatar
Stef
Prispevkov: 206
Pridružen: 09 Jul 2005, 16:01
Ime in priimek: ?tefan Wraber, okolica Orto bara

Vinatzer je krasen, skala odli?na, previs je lep, poln ?alc. Za zagreteze pa se zgoraj varianta V namest III (neprostovoljno sva jo potegnila)...

Bi pa vsem (ki to zmorejo) priporo?il Irmo v Ciavazes. Spodnji 4 razte?aji so nekoliko kosmati (ampak se vedno dovolj kompaktni), pa varovanje je urejeno v ?vedski minimalisti?ni metodi (po Matejevo povsem dovolj, glede na to, da so ?tanti navrtani); v 4. razte?aju je iz povsem neznanega razloga na nekem klinu obesena lopata!? (za zimske ponavljalce morda? :? )
Ampak se naslednji razte?aji oddol?ijo... VI+ (pre?ka pod previsom, pa ?ez - ste lezli Klin v Pakli? samo da je la?je), VII- (navpi?na zajeda, polna ODLI?NIH klinov), pa ?e ena V+ zajeda, parav tako lepa. ?isti u?itek. Ga?per mi je pogumno sledil in me klel, ko sem ga slikal :D
Je fajn, ?e ima? kak?no jebo, pa frenda ali tri, pa gurtne seveda.

V kratkem v galeriji...

Za ?e kak?no smer je zmanjkalo ?asa...
takle mamo, ce je vojna, je vojna za vse...
Uporabniški avatar
Poison Ivy
Prispevkov: 255
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:35
Ime in priimek: Ivana Odič

Jaz moram pa pohvalit smer Kasnapoff. Miheli? jo v svojem vodni?ku iz l.84 kot tip smeri in po te?avnosti primerja z razom Jalovca.
"Plezanje je ves ?as napeto in strmi, smer prakti?no ne pozna lahkega sveta. Kar zadeva u?itek pri plezanju in kvaliteto skale, spada smer v prvi razred in je nekak?ni "Raz tan?ic" Selle."
Nad ?vrsto skalo sem bila res presene?ena, kaj takega ne bi bilo slabo tudi pri nas. Grifi v strmi steni se ti pa kar sami vlivajo pod roko...Lepo, lepo, da pa ne bi bilo prehitro konec smo v zgornjem delu potegnili ?e varianto, ki je bila taka, kot variante ponavadi so, hehe. Vsekakor odli?no!
Hvala Ni?otu za dober nos za smerke in vsem za dobro dru?bo, ?eprav sem tudi jaz pogre?ala bando iz za?etne ?ole.
Na poti domov je Ni?o spet fasciniral s "poznavanjem gorstev" in kafi?ev- na poti domov (?ez Avstrijo), ko smo ravno prestopili lokalno mejo z ju?no Tirolsko je restavracija 3 Zinnen Blick in za to smo jim hvale?ni! Ker sem vozila jaz sem pa itak hotela na vsakem kri?i??u ali parkingu obrnit nazaj ...saj me razumete?
"Maybe true. Maybe not true. Better you believe." - Sherpa saying.
Uporabniški avatar
project manager
Prispevkov: 111
Pridružen: 10 Feb 2005, 14:12
Kontakt:

8) ..ker sem ?e poln vtisov in pripravljen na velike debate o grifih in ostalih nebodijihtreba, se bom navkljub neudele?bi tabora v Selli malce pomudil pri ocenjevanju smeri...kot zanala?? sem bom spotaknil ob gospo Von Kasnapoff, za katero lokalec Mauro Bernardi v vodni?ku "Klettern in Groeden" pravi, da traja "kletterstrecke" 345 metrov in, da je "hochunterschied" 300m...herr Mauro tudi pravi na strani 114 druge izdaje prej omenjega vodni?ka iz leta 2003, da je smer vredna ni? manj in ni? ve? kot IV+ :shock: ....kakorkoli...res, von Kasnapoff je res fina plezarija in seveda zato tudi precej za?eljen cilj :cool: ....in potem se v prvem cugu za?nejo prerivati trojne italijanske naveze ter tako :cry: ukradejo nekaj u?itka....a, ker to ne moti velikh duhov je preostanek dneva ?e vedno ena velika u?ivancija :razz: ....
....sicer pa herr Bernandi kot IV+ ocenjuje tudi naslednji dve smerki:
180 m dolgo kletterstrecke, zlizanko "Steger kante" na Erster Sellaturm
in "Rossi - Tomasi Fuhre" na Civazes, sicer 285 metrov dolgo kletterstrecke :wink: ...

hja....Dolomiti so fajn.....?e bo treba.....

HOWGH - govoril sem...
...takla mamo, pa kola se dajemo...
Odgovori