DKV

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
Fant s kladivom
Prispevkov: 86
Pridružen: 04 Feb 2005, 17:55
Ime in priimek: Ljubljna, Gasper Podobnik

V?eraj, v nedeljo, sta me Alen?ka in Kralj Matja? pobrala ob 5:15. Mahnili smo jo v Krmo in naprej pod Veliki Dra?ki vrh.
Po dveh urah hoje smo bili pod steno. Vhod smo hitro na?li in ?e smo plezali. Skala je bila popolnoma kompaktna. Strmina in izpostavljenost sta bili navdu?ujo?i. Kralj Matja? je kot ka?a zlezel ?ez previsne po?i :lol: in se v vsakem detajlu, preden je vpel, pogledal naju in se na vsa usta smejal. Po petih urah smo bili na vrhu. Potem pa ?e tri ure in pol prijetnega planinarjenja navzdol.
Na koncu smo se ustavili ?e pri Fuhrerju (Alja?ev hram) na zaslu?eno pija?o, kjer pa nismo sre?ali nobenega Mati?arja.
Super plezalno-planinski dan!
Uporabniški avatar
en Matej
Prispevkov: 220
Pridružen: 10 Feb 2005, 22:48
Ime in priimek: LJ

?ur si je treba zaslu?it. Zato sva se v soboto z Br?ljanko odpravila v Krmo pogledat to, tako opevano ?udo od smeri. S par varianticami sva jo tudi zlezla. Na dostopu sva v smeri opazila ?e eno navezo, ki se je zve?er izkazala za Ur?ko in Ni?ota. Gorsko idilo so motile le horde, ki so se valile proti Kredarici na neko proslavo in helikopter SV, ki je vozil tja gor ?ivino. Smer je zdaj precej bolje opremljena. V varianticah in na ?tantih ti?ijo trije novi ble??e?i jeseni?ani. ?e dva pa lahko z malo sre?e najdete pod steno in jih zabijete kamor vam srce po?eli.
Nadaljevali smo dru?no na Kofcah do petih zjutraj.
Darko, super hi?ka. Pa ?e bolj?i kisu mlek.
Samo brez panike.
Gost

Da nisva ravno na poti k ma?i so opazili ?e planinci, ki sva jih sre?ala na dostopu- midva greva na ?ur, s kraj?im obvozom preko dkvja... Ob ?armantnem po?vi?gavanju svizcev sva tako z Matejem pri?la do vstopa v smer, pa je ?e v drugem cugu moje drage svizce, ki sem jim od?vi?gavala nazaj, preglasil voja?ki helikopter, kasneje pa ?e drugi helikopterji, ki sicer niso slu?ili re?evanju, ampak so najbr? igrali vlogo taksistov.
Ob 11 uri sva ?e mislila, da naju kli?ejo nebesa, ampak ne, to so bile samo orgle iz Kredarice, ki se sli?ijo vse do dra?kega ostenja! :?
Z bicepsi atrofiranimi od Mellovskih platk sem se pognala v svojo prvo leto?njo slovensko skalo. Nad smerjo sva bila oba z Matejem navdu?ena, klina, ki sta sfr?ala po zraku in dol na meli??e, pa sta mi bila v opomin, da vendarle nisem tako ?voh in moram najbr? izbijati bolj ne?no in z ob?utkom. :oops:
Z iskanjem naravnih prehodov se je v glavnem ubadal Matej, jaz pa sem mu povsem zaupljivo sledila in tako sva tudi pri?la na vrh smeri, kjer se za?ne grd ?odr, zaradi katerega zna? bolje ceniti lepoto same smeri. Ta te pripelje na Veliki dra?ki vrh, kjer se nama je ?e bli?alo slabo vreme.
Potem pa urno v dolino Krme (slabe tri ure, ?e se na dale? izogne? vabljivemu Vodnikovemu domu) in v de?ju do Tr?i?a in ?e naprej do Kofc, kjer sta nas ?akala gostoljubna Darko in Johana, navihani Peruanci in ov?ke. Imeli smo se lepo, no? je bila zato prekratka, ?ganci pa odli?ni!
Uporabniški avatar
Poison Ivy
Prispevkov: 255
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:35
Ime in priimek: Ivana Odič

ups, to sem bila seveda jaz... 8)
"Maybe true. Maybe not true. Better you believe." - Sherpa saying.
Odgovori