Luciferjev brlog

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

Pija, Primo? in moja malenkost smo se danes spravili pogledat Luciferja v Martuljku. Piji smo ?e po poti razlo?ili, da je v slapu ledeni brlog, kjer ?ivi sam g. Lucifer. ?e ho?e naveza splezat skozi, mora s seboj pripeljat mlado dekle...

Slika

Slika
Primo? na prvem ?tantu opona?a Luciferja, Pija ?isto ne verjame in se smeji

Slika
Plezanje v drugem razte?aju

Slika
Potem pa je pri?el na vrsto Luciferjev ledeni brlog.

Slika
Na za?etku je bilo ?e v redu, potem pa je postajal brlog vedno o?ji, dokler se ni na koncu povsem zaprl.

Slika
In kaj naredi mati?ar, ko ne gre ve? naprej? Vzame kladivo in toliko ?asa nabija, da se odpre prehod.

Medtem ko sem jaz ustvarjal prehod, se je iz votline sli?alo samo zamolklo bobnenje, ob?asno pa je priletel kak?en kos ledu. Soplezalca sta bila vedno bolj prepri?ana, da se v tej luknji nekaj hudega dogaja in dolgo sem moral ?akat na naslednjem ?tantu, preden se je prvi opogumil in za?el plezat. Ko sta oba prilezla iz votline, pa navdu?enju ni bilo konca.

Slika
Dokaz, da smo prilezli do vrha: Primo? v pozi medveda, ki ga je ravnokar polil curek mrzle vode. V ozadju Sava Dolinka.

Kot ponavadi smo uspe?en vzpon ustrezno proslavili.
Uporabniški avatar
project manager
Prispevkov: 111
Pridružen: 10 Feb 2005, 14:12
Kontakt:

...slikovni material podviga ste si ?e ogledali, sledi epsko-liri?na izpoved mlaj?ega pripravnika z naslovom:

NA LOVU ZA MRCINO
(drama v enajstih dejanjih - ZA IZVEN in KONTO)

1. DEJANJE?takle mamo, pa kola se dajemo?.in zakaj bi bilo tale vikend druga?e sem si rekel, obenem ?e dodal ?pa da swaub? neb bwo?..interakcija s podzavestjo se je uspe?no zaklju?ila in postalo je jasno, da bo v nedeljo zve?er spet uradoval gospod ?musklfibr?

2. DEJANJE?.scenarij je bil pravzaprav enostaven, ni? dramatur?ko napetega ni vseboval?malce dilcanja v soboto, tko bl na izico in potem v nedeljo iskanje dovolj udobne ledne vertikale, da zatikanje s cepini ne bi postalo preve? travmati?na izku?nja..

3. DEJANJE?pa se je vse obrnilo v en lu?ten vikend, ki si ga velja zapomniti?.namre? v petek so me Rammstein prepri?ali, da ?Hab' keine Lust vom Schnee zu gehen??pa sem zaklju?il: ?uredu stari ni panike sploh in uberhaupt ni?, gremo korak ali dva proti Primorski?

4. DEJANJE? Slavnik se je zdel primerno mesto za malico?pa smo ?li, manj?a odpravica dveh osebkov in dveh cuckov soncu naproti, trmasto izogibajo? se snegu ?..ampak, in tega takrat ?e nisem vedel (?eprav bi moral ?e v petek dojeti, pa? ?weiter, weiter ins Verderben, Wir müssen Leben bis wir sterben?), da me bo vrag spremljal celoten vikend?.

5. DEJANJE?.vrag je kmalu odnesel ?alo, saj se je na?rtovano suho vandranje na Slavnik kmalu spremenilo v precej mokro, sne?no ga?enje proti vrhu.. ?e ?e ne veste: tam imajo snega za izva?ati in tako so cucki hitro dojeli, da ne bo ni? od dirjanja po zmrznjenih travnikih, temve? dolgo?asno stopicanje po gazi, iz katere zaradi koli?ine snega pa? ne vidi? ven?..precej travmati?no za nekoga, ki se je nadejal vohanja vsaj kak?ne srnine sledi?a ni bilo niti sledi, kaj ?ele srne?..ja?.?ivljenje ni potica? ?Ohne dich, kann ich nicht sein, Ohne dich, Mit dir bin ich auch allein??no? vse le ni bilo ?rno in malica je bila pravzaprav kar okusna..?okoladni pi?koti z briketi na soncu so ?e od nekdaj zmagovalna kombinacija za izlo?itev potrtosti ..in tako je bil vrh Slavnika zmagoslavno osvojen v zimskih razmerah z uporabo minimalne tehni?ne opreme ( za vzpon potrebujete zgolj dva povodca)?mimogrede..razgled je bil, opa?anja potrjujejo sneg skoraj do Kopra?in sobota se je premaknila v ve?er, ko je polovica naveze podlegla ?arom visoke telesne temperature?..saj pravim?vrag je odnesel ?alo, motivacije nikakor?.

6. DEJANJE?.po nekaj telefonskih klicih je postalo jasno edino, da se moram v nedeljo ob osmih zjutraj primajati do Petrola na Celov?ki?.seveda sem zamudil?..saj sem ?e prej omenil, da je vrag odnesel ?alo kajne ?.....na sre?o velja stara resnica, da se zamudniki vedno pravo?asno sre?amo (kroni?ni zamudnitis je vsekakor bolezen, ki jo je zelo te?ko, ?e ne celo nemogo?e odpraviti?v?asih pomaga zdravilo ?Akademskih 15?, a ni nujno)?

7. DEJANJE...in sva se dva oku?ena s kroni?nim zamudnitisom pravo?asno odpeljala proti Gorenjski poiskati dekle, ?e tretji ?len tokratne naveze.?iz forumovskega poizvedovanja smo ostali trije zagnani z neustra?nim ?arom v o?eh, pripravljeni na zanosno vihtenje cepinov?odlo?itev je padla in sklenili smo, da vdremo v Luciferjevo de?elo, pa naj stane kar ho?e?in nekaj je res stalo :-)

8. DEJANJE?navezica neustra?nih, pripravljenih na soo?enje z Luciferjem je zanosno vstopila v prvi razte?aj in pri tem zadovoljno brundala hvalo kroni?nemu zamudnitisu, ki je omogo?il navezi pred nami, da je bila ?e skoraj ?ez drugi razte?aj?.smo si rekli, ?ez 30 minut ga pa nasko?imo, prelisi?imo Luciferja in kar na hitro zavzamemo zmagujo?e polo?aje na vrhu..

9. DEJANJE?ampak se je mrcina stara v svojem brlogu zbudila in poslala Piji v pozdrav ledeno kepco ravno tja na prste, da so malce pomodreli?.no?to nas je pa razkurilo?.vrag se pa? iz nas ne bo norca delal?.al mu gledamo vsak ?etrtek naravnost v o?i ali ne??bemti???v lahkotnem ritmu smo se kar na hitro in teko?e skobacali do luknje, kjer nam je bilo namenjeno drugo stoji??e (tkole med nami: prvo resno)?fascinantno in zabavno je gledati tri osebke, ki v luknji zavzemajo intimne polo?aje?tu Luciferja ni bilo?postalo nam je jasno, da se je pomaknil vi?je?zagotovo v ledeno dvorano je sklepal Grega in se nemudoma odpravil proti zadnjemu mogo?emu Luciferjevemu brlogu??trik lepo te?e, ni preklinjanja, ni sopihanja?vlada ti?ina, vse je umirjeno, izgleda, da Grega lepo napreduje ? se je glasilo sklepanje osebkov na ?tantu..in naenkrat.: tresk, bum bang, dol padajo skladi ledu, sli?i se zamolklo bobnenje?skratka v najinih o?eh je zaznati strah in grozo?na koncu se je vse umirilo, prostor je zavzela ti?ina?zlove??a morda ?..hm??ejga stari neb vedu z glave?, je bilo treba iti pogledati?v boj proti Luciferjevemu brlogu se je odpravila Pija in kmalu izginila izpred o?i, kmalu za njo sem odpikal ?e sam?.foneti?ni zapis dogajanja naslednjih dvajsetih minut bi se bralo nekako takole:

10. DEJANJE??..uf stari?podri ?tant, da nau? kakega prusika pozabil..pazi na cepin, da ti ne ?ofne dol?.ala,ala vzem gurtno?.ajde, gremo, gremo, bemti, saj ve? da te zebe?..ala u pre?ko, kwa gleda??hu hu..hu?kwa ,a zdej me bo pa ?e voda zalila ?, bemti? tale ?port ni zame?.matr dobr je Grega tole zlezu?aha zabijem tamle, pa tjale, zataknem sem??e dva metra?aha..to bo verjetn konc pre?ke?ja, ja?.nadaljevanje je gut, to je humano, to mi je v?e?..?.ala?tamle je lukna..da vidmo, ?e je mrcina notru?bemti vse prazno, sam en vijak je tamle?bom kr od?raufal?.. no pa pejmo naprej?pa tole je noro lepo?prou stajli??bemti? spla?alo se je zmrzovati na ?tantu?kwa je zdej to?.a kr u tole ozko lukno moram zlezti?pa ne me..j?.Grega a nis mogu iti naokol?a ne ve? da mam kr ?iroke argumente?jah ni druge grem ?ez?bemti? dobr zgleda, bom kar not ostal?.mah, eh gremo naprej..vsega lepga je enkrat konc..ni? naum fotkov, da me nauta preve? ?akala?eh ?it, pa drugi?, zihr nism zadnji? tle?a ?ez tole lukno grem pa spet na plano ?...hm, hm hm, hm , hm?.a res..kako pa ?..mal ozko je zate Leban stari?bo? moral ?e mal na fitnes?.mah klinac pa fitnes, lukno bom raz?iril?..buf, bam tresk, ala prasica odpopaj se, pa kaj bo? ti men?..e, e, e, ??e mal?e pa sem ?ez..gremo navzgor..uu..kaka fina plezarija..na tob se lohk navadu?..jep, tole je fino..ja res je fino?.o lej jih, sem ?e na ?tantu?hehehe..bom kar na glas povedal mojima pajda?ema: ej ampak to je FAKING AMEJZING?. Uuuuu?FAKING AMEJZING?"

11. DEJANJE...Ampak klju?no vpra?anje ostaja: bemti?, kam se je stara luciferska mrcina skrila ?...v prvi luknji je ni bilo.v ledeni dvoranci je nismo na?li, tudi na planem ni videti ni?esar groze?ega?polni entuzijazma hitro odcepinarimo ?e dva razte?aja naprej..kljub relativno spodobni hitrosti nam mrcina uhaja?.pridemo na vrh slapu, , a te presnete be?tije ni na vidiku??ker pametnej?i odneha, dovolimo mrcini pobeg v Martuljkove gozdove, ohranimo ?rtvovanju namenjeno dekle za drugi?, sami se razve?emo, pospravimo kova?ijo in se odravimo pirovskim argumentom naproti?po zaslugi ravninskega mar?a do zvestega ?veda imam spet ob?utek, da vrag kar skoz in skoz odna?a to ?alo (matr mora biti veliko te ?ale..:-)? spet pri avtu... nase ponosno navle?emo ferajnovske maj?ke in se odpravimo hvalit k Potokarju.... popolnoma samoumevno je, da smo lov za vragom temeljito analizirali ? ?e ?e pra?ate?

EPILOG: no takle je bwo, pa n? drga??.sedemindvejstga sve?ana leta guspodovga dvatiso?pet?.uhka komot napi?em da smo bli trije , k smo po brlogu ?tafnal, pa da je Grega ?trike u luft pelov, Pija inu jazst swa pa uzad merkala, da jih nisva preve? potacala?.

HOWGH ? govoril sem?..

?..sledi teden mentalnega alpinizma?..
...takla mamo, pa kola se dajemo...
sinica
Prispevkov: 14
Pridružen: 23 Feb 2005, 11:42
Ime in priimek: Suzana, Radovljica

?ESTITKE VSEM TREM! Ste v ponos na?i generaciji! Je vidu ta Martulj?k hudi?, da ni z vami dobr ?e?nje zobat :)
bednik
Prispevkov: 219
Pridružen: 25 Feb 2005, 20:06
Ime in priimek: rok_blagus

A pa ti kej u slu?bo hod??
Odgovori