Sne?nik - Turna smuka

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
Uporabniški avatar
Klemen
Prispevkov: 26
Pridružen: 05 Feb 2005, 11:07
Ime in priimek: Ljubljana, Klemen Av?i?

V nedeljo 27.2.05 smo se 5 du? Cvi?ek - vodja, Maja, Sa?a, ?aka in jaz odpravili na Sne?nik iz Leskove doline.
Po nekaj za?etnih te?avah z lociranjem Leskove doline smo naleteli na dva prebivalca Leskove doline, ki sta nam zelo prijazno svetovala in celo posodila lopato, da smo uredili parkiri??e, da nam ne bi plug odnesel avta.
Pozno - ob 10 30 smo ?tartali: Sa?a, Cvi?ek in jaz z smu?mi, Maja in ?aka pa pe? otovorjeni z bordom in smu?mi.
Hodili smo najprej po cesti - Italijanki potem pa zavili v smeri jugozahoda v breg ?ez Ga?perjev gri? proti grebenu Sne?nika. Pot vodi po smrekovem in bukovem gozdu z cca 1m PR?I?A. Naleteli smo na smu?ino, ki so jo pustili Ribni?ani prej?nji teden, tako da smo imeli olaj?ano orientacijo. Nam trem na smu?eh je bila hoja v u?itek, medtem ko sta Maja in ?aka garali kot ?rnke in celo izumili novo tehniko hoje - me?anico med kle?eplazenjen ga?enjem in hojo po ?tirih.
Ko smo pri?li na vrh grebena nas je pozdravil veter, ki je tistih - 13°C precej zni?al in ?e vrh Sne?nika je bil odet v oblak tako da nismo videli kak?ne so razmere. Po kratkem posvetu smo se odlo?ili, da se obrnemo, da bomo imeli kar najve? od smu?anja, kar je bil tudi namen ture. Pa ?e prestregli bi Majo in ?ako, da ne bi brezveze gazili do vrha.

Zategnili smo pancarje in Juuupi po suhem pr?i?u. Vse besede so odve? razen da je bila smuka odlo?no prekretka. Cvi?ek se je odlo?il za en skok ?ez kake 3m visoko skalo, pa je imel premalo hitrosti in ravno dosko?i??e, tako da je priletel v sneg kot cmok in se prekucnil na glavo.
Ko smo prismu?ali do Maje in ?ake smo pomalcali in potem dru?no odsmu?ali v dolino.

Potem pa vrnit lopato in prijazna gostitelja sta nas postregla s ?ajem in doma?im ?nopsem. kar dolgo smo se zadr?ali in ugotovili da smo vsi ljubitelji ?ivali, predvsem psov. Med drugim stapovedala zanimivo ?torijo o lisici, ki se je spoprijateljila z doma?imi mucami in dru?no so gledali skozi ?ipo v hi?o kaj se dogaja.

Do?iveli smo prijetno turo z varno smuko po pravlji?nem gozdu.

Klemen
Don't shit where u eat
Uporabniški avatar
CVIČEK
Prispevkov: 237
Pridružen: 22 Feb 2005, 14:13
Ime in priimek: Borut iz Dolenjske

vse lepo in prav Klemen, toda prijaznost mo?a in ?ene sredi gozda je bila res izjemna tako da ne smemo pozabiti omeniti da sta nam tudi zjutraj ponujala doma? hru?kov ?npos
izkazali smo na?o oliko in ponujeno sprejeli
sm ?e ad u?eraj navit, sm hodu s palcam in tu brez pa??kau
Uporabniški avatar
WildRose
Prispevkov: 389
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:22
Ime in priimek: Saša Bobič

Klemen je lepo in korektono opisal vse te?ave lociranja in dostopa, mogo?e bi lahko le ?aka in Maja dodale kak?en vtis :evil:
smu?arija po metru pr?i?a je bila res vrhunska, ?e za bolj zelene turne smu?arje, kako so pa u?ivali tisti, ki stvar obvladajo, pa ?koda da ni zabele?il kak?en digitalc - sam je na?alost zaspal, a ne :wink:
no, pa zadr?al smo se tud bolj zarad tega ker so bli eni vidno navdu?eni nad gostiteljevim ?nopcem ... ja pa ku?ke mamo tudi vsi radi, hehe

Fajn smo se mel, pa ?e kdaj se bomo :cool:
Uporabniški avatar
MarryPOPINS
Prispevkov: 218
Pridružen: 07 Feb 2005, 11:48
Ime in priimek: ?aklina Zahirovic, Vodice

Nedeljski Jetiji, dovolite mi manj?i popravek v strokovnem izrazoslovju. Z Majo sva uporabljali novo (izjemno u?inkovito!!!!!!) tehniko gibanja, ki je priporo?ljiva predvsem v zasne?enem predgorju. Zaradi podobnosti gibanja, se imenuje tehnika iskanja izgubljene kontaktne le?e.

Glede gostoljubnosti:
Vselej spra?ujejo, kaj hudil?a vam je blo tega ?vica treba?
Moje motivacijske misli; kratko in jedrnato:
-pri vhodu dobili napotke, ?nopc in lopato
-izposojeno lopato bomo vrnili

sklep: dobili bomo ?E en ?tamprle(?e se ?e bolj potrudim, mrbit dva) :P

Vsako tele ma svoje vesele, a ne. :wink:
Ja .... lepo se imejte, ne!
Odgovori