Promet na Jezerskem Stogu

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
Uporabniški avatar
project manager
Prispevkov: 111
Pridružen: 10 Feb 2005, 14:12
Kontakt:

[smilie=hi ya!.gif]

Kot udele?enec v gorskem prometu, sem se v soboto udele?il kraj?ega kondicijsko plezalnega izleta na Jezerski Stog. [smilie=to funny.gif] V skladu s prometno kulturo na tistem koncu smo se Sinica, Bolj?a polovica in moja malenkost do Blata kar zapeljali. Da ne bi bilo preve? slabe vesti, so poskrbeli cestarji :rock: , ki so ravno tisti dan spet asfaltirali en odsek omenjene ceste. Seveda niso pretiravali in so polo?ili asfalt na ravni del ceste, bolj zavitim, strmej?im delom so se izognili. ?e na parkiri??u smo ugotovili, da tokrat ne bomo trpeli ti?ine ali samote, saj so bile tamkaj?nje prometne zmogljivosti enostavno premajhne za vse nadebudne?e. V skladu z legendarno knjigo smo tudi mi kmalu ujeli pot proti planini Krstenica in se v tem ?asu uspe?no izognili vsem zastojem na trasi. Prvo postajali??e je postreglo s ki?astimi pogledi na obson?ene vrhove in meglo v dolini, zato smo SAP-ovci u?ivajo? q<x pritisnili malce na plin in uspe?no zgre?ili odcep proti Jezerskemu Stogu. Na sre?o je cestna ureditev tu precej neurejeno urejena, kar v?asih pride prav. Tokrat je pri?la prav. Ni minilo prav dolgo, ko smo po meli??u na?li odcep za izstop iz neurejene ru?nate zmedenosti [smilie=love sick.gif] in se kon?no zna?li pred najzahtevnej?o etapo tokratne ekspedicije - Jugovzhodni raz proti vrhu Jezerskega Stoga, ki naj bi ?tel 150 metrov. Kot veleva bonton, smo na izhodi??u vljudno pozdravili in povpra?ali po zdravju kamni?ke te?ajke 8) , nato nase navlekli zapovedano opremo ter za?eli z vzponom po trasi, kakopak vestno po predpisih. ?eprav Miheli?ev pi?e zgolj o nekaj klinih, se je prometna infrastruktura od tistih ?asov naprej temeljito spremenila. Vsega je bilo obilo in plezarija ni predstavljala ve?je zadrege, prej nasprotno. Veliki vrisk na vrhu se je zgodil kar prekmalu [smilie=real mad.gif] , ?e posebej ob dejstvu, da je sonce prijetno grelo jesenske misli. Po obvoznici smo sestopili do rukzakov, pomalicali vse kar je bilo sladkega in se lagano sportski po predpisih odpravili pivu naproti. Je ?e treba povedati, da prometna signalizacija tudi ob sestopu ni zatajila, saj smo uspe?no prikolovratili do nujno potrebnih jestvin q<n, ki so popestrili ?e tako prijetno ki?ast dan. Ugotovim lahko, da je stanje prometne infrastrukture na podro?ju Jezerskega Stoga v zadovoljivem stanju, lepo vzdr?evano in hkrati ravno prav razgibano, da pojanje po podro?ju nikakor ni dolgo?asno.



HOWGH - spisal sem


p.s. Ali se rubrika "Reporta?e, razmere" ukinja, ali zgolj stagnira ?
...takla mamo, pa kola se dajemo...
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

Se ukinja, vendar pri tem (ukinjanju) stagnira ... :?
sinica
Prispevkov: 14
Pridružen: 23 Feb 2005, 11:42
Ime in priimek: Suzana, Radovljica

Kljub rahli nenavajenosti na neutripajo?o zeleno vsekakor prijetno prijeten in razgibano razgiban dan :)
Odgovori