Quo vadis

O vsem, kar res ne paše nikamor drugam...
Uporabniški avatar
bikec
Prispevkov: 317
Pridružen: 19 Maj 2005, 11:12
Ime in priimek: anže martinčič

Sam neki!
?e mogo?e, da Matica ni ve? to, kar je nekdaj bila. O tem ne vem ni? in bom tiho.
Forum je malj?i, mnogo mlaj?i kot Matica in zato se mi ne zdi ?ist primerno primerjat e.Matice in ta prave, organske Matice. Sej forum ni neki, po ?emer bi sodili ljudje nek odsek. Sej nism dolg mati?ar, sm pa (kljub vsem kr si na?tel) ponosn na to. Mati?arji si zaslu?te spo?tovanje in ga mate.
Forum res ni nevemkako resn, mnogo nesmislov pi?emo, sam tko pa? je. Sej se najde uporabne stvari, zanimive stvari. Samo ?e bi hotl na silo narest tole stvar resno, nezajebantsko, pol pa mal zgubi pomen. "Can't we all just get along?"
Mogo?e sm mal mim udaru, sam se mi zdi da morm tole z vsemi delit :P
Zdej pa na ?ur!
fuk je kranjcem v kratek čas
bostjan

hoj.

z veseljem dam svoj prispevek na to temo, ?e se bo seveda kaj zgodilo. matica je dru?tvo in kot tako rabi jasno poslanstvo za sovj obstoj in seveda ?lanstvo. no med tema dvema pa naj bi bilo vodstvo, ki pelje zadeve v pravo smer. vodenje dru?tva ni zajebancija, ampak prav zelo resno in odgovorno delo. in ?e potem ?e kaj ?asa ostane, je zajebancija res ve? kot dobrodo?la. in verjetno je to v ?asih, ko ste bili labro & co. tihi te?ajci, dobro delovalo. jaz osebno imam ob?utek, da nekateri pridejo na ferajn samo zato, ker ne vejo, kam bi se sicer dali. spet drugi bi pa radi predajali svoje znanje naprej, sam te?ko izlo?ijo seme od plevela. mogo?e bi pa en brainstorming zdaj?njih glavnih akterjev ferajna, kaj in kako naprej, ?e sam po sebi predstavljal nov veter in sve?ino. in morda ?e namig: ne podcenjujte te?ajcev. pove?ini to niso dvanajstleni smrkavci, katerim mama ne dovoli ve?, da bi se je dr?ali za 'fertah'. marsikdo bi lahko veliko doprinesel. no, pa vseeno, jaz sem vesel, da sem del ferajna in ?e me bo pestilo slabo vzdu?je imam vedno vsaj dve alternativi:
-ga spremenim
-ga zapustim

aja, pa ?e okoli foruma. zakaj pa ne bi forum deloval po principu ?lanstva: ko pla?a? letno ?lanarino, ima? za eno leto aktiviran tudi vstop do foruma, identiteta pa sta ime in priimek, vzdevki in slikce so lahko pa dodatek? saj, kako pa naj nek sve?i ferajnovc spo?tuje simona, ?e pa labro tako veliko doprinese k forumu (ali podobno za druge)? saj tehnika vse omogo?a, sam treba je vedet, kaj z njo po?et.
Uporabniški avatar
jelena
Prispevkov: 195
Pridružen: 18 Feb 2005, 12:06
Ime in priimek: Jelena Kljaji?, Ljubljana

Pozdravljeni!
A morda kdo povezuje (ne)primernost foruma z lokacijo ter vsebino dogajanja ob ?etrtkovih ve?erih? KinoOko zdej deluje in na njem (?e le imam ?as) sre?ujem mnogo neuveljavljenih te?ajcev in raznoraznih pripravnikov, ki verjemite mi, z velikimi o?ki in spo?tovanjem gledajo dose?ke svojih kolegov - sej vas smem tko imenovat, ne?
Sama vem kje je v plezariji moj domet in le ta se verjetno nikoli ne bo niti priiibliii?no priiiiibliiii?al dometu carjev. In verjemite mi, ?e vedno pravim da so tako ekstremnih podvigov zmo?ni le nadljudje (pa ne bi rada filozofije vme?ala).

Pa vendar tudi sebe ?tejem za zrelo osebnost z zdravim pogledom na svet, z ambicijami in dometi na razli?nih podro?jih, ki kdaj pa kdaj kaj pove brez dovoljenja Pomembnej?ih. Predvidevam da nisem edina, ne? Za za?etek mora biti spo?tovanje vzajemno.

Ja, za?ela sem pri KinoOko, po diasih je idealen ?as, da se rajo informira o teko?ih zadevah. In raja bo z veseljem prisluhnila. In raja bo z veseljem kaj pomagala, ?e bo znala. In raja bo vesela, ?e bo lahko tud kaj povedala.
Kajti spo?tovanje in osebni odnos do so?loveka se nikakor ne izklju?ujeta.
Aja, sem pa mal zmedena; a odprava Zelenega Zmaja zdej mora met al ne sme met diasov?????
Vsem skupaj en krasen pozdrav, Jelena
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

Ok.

Sem prebral vse, kar ste na temo forumiranja napisali. Vse kar ste napisali na temo dela na ferajnu in o vodenju le tega ...
In ugotavljam, da je po 15-ih letih dela na ferajnu definitivno napo?il ?as, da odstopim mesto mlaj?im. Ki jih zaenkrat sicer ravno ne mrgoli ... ampak verjetno ?e nekje prihajajo.
:)
Pa odpovedujem se tistim 8 in ?e nekaj-odstotkom glasovalne pravice, ki jo imam kot soustvarjalec foruma (po Cyber-ju). :roll:

Selim se med bralce, ker imam ?ez glavo pametovanja in kur?enja ... in podrkavanja s strani osebkov, ki jih sploh ne poznam in ki k obstoju ferajnu po mojem vedenju ?e niso prispevali niti polovice ni?esar.

Have a nice stay.
Uporabniški avatar
bikec
Prispevkov: 317
Pridružen: 19 Maj 2005, 11:12
Ime in priimek: anže martinčič

Labro, mislm da (saj mene) ne razume?. ?e ni nikogar ki bi ga spo?tovali pol nima smisla. Vodje morjo bit. Drga? bo ?e ve?ja anarhija, to pa vem da nisi pripravljen sprejet.
fuk je kranjcem v kratek čas
Uporabniški avatar
Najvisja Instanca
Prispevkov: 231
Pridružen: 01 Mar 2005, 09:59
Ime in priimek: zadnje guralo

Zdi se mi, da si kar malce preve? razhudil Simon, predvsem pa tudi ne razumem ?emu tak?en drasti?en ukrep s tvoje strani.
- najprej kaj te moti: na?in komuniciranja na forumu ali to, da ga obiskujejo gostje. slednji se mi res ne zdijo ne vem kak?en problem. Ne spomnim pa se tudi nobenega ?aljivega odgovora nikjer na forumu.
- ?e te moti komuniciranje (meni se zdi kar simpati?no, v glavnem pa precej zabavno) lahko to stvar re?ujete moderatorji, pa bri?ite prispevke, ki vam niso v?e?
- predvsem pa tak?no stvar lahko v miru re?imo na upravnem odboru, prej?njega je predlagal Magi, lahko imamo ?e enega na to temo
Ne mene več prosit za izpisnice
Uporabniški avatar
jelena
Prispevkov: 195
Pridružen: 18 Feb 2005, 12:06
Ime in priimek: Jelena Kljaji?, Ljubljana

?ivjo!
Upam, Labro, da je z mojega posta razvidno, da absolutno in popolnoma spo?tujem avtoriteto bolj izku?enih in vrhunskih na ferajnu! V to sploh NI DVOMA! Kdor se va?e avtoritete v alpinizmu ne zaveda, si je sam kriv!
Tudi se zavedam, koliko sem ferajnu doprinesla... prav zato pa je forum, da se zbirajo mnenja vseh, ideje, diskusije... Pa ?etudi so dostikrat same sebi v namen, al pa ?e to ne. :wink:
In hkrati mi je ?al, da bom na forumu zgubila tako iskrivega in prijetnega sogovornika :(
Dejan
Prispevkov: 137
Pridružen: 09 Feb 2005, 13:07
Ime in priimek: dejangrigillo

Pod anketo sem sicer zagovarjal forumsko svobodo izra?anja, pa vendar razumem tudi vsa prizadevanja tistih, ki ho?ejo v celostno podobo Matice (kamor spada tudi forum) vnesti nekaj reda. Da se ne bo slu?ajno zgodilo, da se ves kaos, ki ga zganjamo tukaj, ne prenese na na?e pravo podro?je delovanja, ki se nahaja v hribih. Posledice so lahko usodne... In tudi zaradi tega, Simon, te ferajn potrebuje kot dejavnega ?lana. Predvsem zato, ker te njegovi ?lani spo?tujemo.

Foruma smo bili ob nastanku vsi tako veseli in ne smemo dopustiti, da bi nas sedaj razdru?il.
Uporabniški avatar
zMaja
Prispevkov: 71
Pridružen: 04 Mar 2005, 20:30
Ime in priimek: Maja Starc

Pa brez zamere... :wink: Simon, ampak quo vadis zdaj ti? Ne razumem ?emu tako negativno?

Moji predhodniki so napisali ?e veliko stvari, s katerimi se v ve?ini strinjam, zato ne bom ponavljala. V ostalo pa se kot ?korka (ki bo to ?e kar lep ?as) ne bom spu??ala (mogo?e v ?ivo, ?e bo kdaj prilo?nost, upam), se pa strinjam, da na matici mrgoli velik razli?nih interesov. Verjetno bomo v prihodnje ?e vedno rabili tvojo protiute?...

Hkrati ne razumem bo?tjana, ki na temo Gostje na forumu, tko ob?irno prispeva, pa jest recimo ne vem kdo je (poznam vsaj 2 na matici). Zarad mene ?e je car al samo te?ajc, zame je enako kot drekecpekec. :rip:
bostjan

najprej moj sta?(tus). ja, prav od letos in ni? prej sem ?lan matice. nekaj ljudi me pozna, nekaj (?e) ne. tudi to je delno stvar interesa. sicer pa ?asa ne bo zmanjkalo.

simon, ?e bi komu od ferajnovcev zaupal vodenje svoje firme, bi ga zagotovo tebi. polna u?esa tega, kak?en car si, ima pa? moja punca. in mislim, da si dovolj razsoden, da ve?, katere besede so namenjene tebi in katere drugim akterjem. verjamem pa, da ima? na tenutke ob?utek, da bije? boj z mlini na veter. pa ni tako. in prepri?an sem, da bi prav ti lahko aktiviral kar nekaj nove 'delovne' sile, samo re?i je treba.

zmaja, res sem se latinsko u?il samo eno leto, pa vendar: quo vadis=gostje na forumu?

imejte nesramno dober dan. bo?tjan
Uporabniški avatar
zMaja
Prispevkov: 71
Pridružen: 04 Mar 2005, 20:30
Ime in priimek: Maja Starc

quo vadis=gostje na forumu?
:? Ja ... metafora.
Ni treba znat latinsko, samo preberi temo od za?etka... :wink:
Uporabniški avatar
Evil Eve
Prispevkov: 199
Pridružen: 06 Dec 2005, 09:30
Ime in priimek: Eva Grosek

Errare humanum est:)
Carpe diem!
ortic

mortale akademia,mortale profesore!
tok pa o moji latinscini
Uporabniški avatar
Poison Ivy
Prispevkov: 255
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:35
Ime in priimek: Ivana Odič

V okviru te teme se je zgodilo ek kup spin-offov, stranskih tem, ki jih je po?asi treba za?et lo?it med sabo.
Mislim da tem, kot sta, recimo temu " forumska svoboda govora" in "vodenja ferajna" ne smemo me?ati skupaj. Valjda, da se te?ajci ho?emo nekaj novega nau?it od in?truktorjev. In valjda so in?truktorji übercarji, da takih ni veliko dale? naokoli, ?eprav je te?ajcev po ?tevilu res ve?, kot pravi bostjan. Pa kaj ma to veze s tem, da je glavni car na tem forumu Mujo? (samo poglejte ?tevilo klikov :lol: )
labro: "Je pa res, da se ?asi spreminjajo, da imamo trenutno na?elnika samo na papirju, da je ferajn v Bejlisu, da se pleza samo ?e v Paklenici in da je samo ?e gnar tisti, okrog ?esar se vse vrti. " O enih temah res nimam komentarja, gnarja pa tud nimam. Ne vem, ?e Mati?aji samo ?e v Pakli plezamo. Slejc, sam si se potiho prijavil za zbiranje vzponov ob koncu leta...dr?im pesti, da tvoja napoved o "samo ?e Pakli" ne dr?i!
?e tretja tema: Vsekakor pa upam, da bo? ?e sodeloval pri vodenju nadaljevalne ?ole, ker je bilo predavanje zadnji? polno zanimivih podatkov in nasvetov. Najbr? se s tem strinja velika ve?ina, tudi neNA?evci, ki si ?elijo obiskovati predavanja. Zase lahko re?em, da tudi zaradi tega predavanja ?e prav te?ko ?akam na prave zimske razmere. In v temu je ves point.
"Maybe true. Maybe not true. Better you believe." - Sherpa saying.
Uporabniški avatar
bikec
Prispevkov: 317
Pridružen: 19 Maj 2005, 11:12
Ime in priimek: anže martinčič

tok pa o moji
fuk je kranjcem v kratek čas
Zaklenjeno