Quo vadis

O vsem, kar res ne paše nikamor drugam...
Dejan
Prispevkov: 137
Pridružen: 09 Feb 2005, 13:07
Ime in priimek: dejangrigillo

Poison Ivy napisal/-a:Mislim da tem, kot sta, recimo temu " forumska svoboda govora" in "vodenja ferajna" ne smemo me?ati skupaj.
Nikakor. In to me?anje omejujejo ravno slejc in njemu podobni. Take pa rabi vsak ferajn
Ventil
Prispevkov: 86
Pridružen: 22 Feb 2005, 19:48
Ime in priimek: Komac

podpiram ukinitev ferajna!
Uporabniški avatar
MarryPOPINS
Prispevkov: 218
Pridružen: 07 Feb 2005, 11:48
Ime in priimek: ?aklina Zahirovic, Vodice

Nizek pritisk v ozracju bo mocno vplival na vaso koncentracijo. Povzrocal bo ne malo zmede v kognitivnih sposobnostih udelezencev nacelnih in globokoumni ideoloskih razprav.
OBETI: s polepsanjem vremenskih razmer, se bodo tudi razmere v spletenem svetu nekoliko umirile.

ZIVELI ANTICIKLONI! [smilie=kiss of love.gif]
Ja .... lepo se imejte, ne!
Gost

Pozdravljeni

Sam sm nekako ?lan oz. vezan ?e dobrih 20 let na Matico, sicer prej kot hribolazec in zaradi svoje starosti takrat neaktiven, pol pa mal pauze vmes, letos pa s ?portno plezalnim te?ajom postajam oz. sku?am postati aktiven.

Lepo da se je izpostavil problem oz. ve? njih. Re?itev definitivno ni v ukinitvi forumov, ferajnov in podobnih dogodkov, ki nas zdru?ujejo, kot mogo?e nekateri predlagajo.

Probleme je potrebno re?iti strukturirano in za?eti ne na koncu ampak na samem za?etku.
In kaj je osnovni problem AO Matice, zadeva je enostavna in preprosta, ODNOSI. Odnos med ljudmi je tipi?no voja?ki ("?omba" - "gu?ter" relacija). Tak odnos bi bil ?primeren? do nekega krsta, seveda v mejah normale, naprej pa je rahlo otro?ji in samodestruktiven. Zavedati se je treba da to NI vojska v kateri je gora neiz?ivetih najstnikov s kon?ano srednjo ?olo, ki i??ejo samopotrditev. Sicer roko na srce, dosti postov na tem forumu demantira to mojo izjavo, ampak vseeno sem ve?ni pozitivist. ?lani, ki se prijavijo na razne te?aje so zrele osebnosti, ki si definitivno ne bodo pustili srat od nekih recimo ?poveljnikov? samo zato, ker so pri?li 5, 10, 15, ... let pred njimi. To pa ne pomeni, da ne spo?tujemo vas in va?ih dose?kov.

Pa da bo to moje filozofiranje la?je razumljivo. Ko smo imeli zaklju?ek te?aja letos v Trenti, je kolegica sote?ajka povedala enemu od ocenjevalcev ali pa ??omb?, ?e bo to bolj razumljivo, da bi se lahko malo manj nesramno obna?ali ve?er prej. Odgovor te ??ombe? je bil nadvse aroganten: ?Sej te nism jst silu da si pr?la plezat. ?e kej ho?? bo? mogla sprejet zadeve take kt so.? in tako naprej. Seveda punca je bila nad odgovorom ?okirana nekaj je ?e posku?ala ampak vzvi?enost je bila pa? mo?nej?a. Meni osebno se ta odgovor zdi odraz nezrelosti in rahlo morbiden.
Pa ?e en primer arogance, ko smo se prvi? sre?ali s steno je seveda bilo enemu od ??omb? prou zelo hudo, ker je moral nam pomagati. Izredno te?ko je bilo preveriti ali je pravilno privezano vse itd. In ?e bi se dalo na?tevati.
V kon?ni fazi te?aj ni ravno poceni, glede na vse stro?ke, ki jih ima? poleg same vpisnine tako, da nek normalen odnos pa mislim, imamo pravico pri?akovati.

Mogo?e zaradi tega tudi ferajn izgublja na pomenu.

Ko se bo zgodil ta premik v glavah bo verjetno veliko la?je, je pa pozitivno to, da je pri?lo do ugotovitve, da nekaj ne ?tima. In osebno pozdravljam to temo in bi jo bilo pametno ?e naprej gojiti.

Kar se pa ti?e foruma, je zadeva nadvse preprosto re?ljiva. Forum bo ostal, nobenemu se ne bo potrebno vpisovati in zmi?ljevati neke psevdonime. Re?itev! Forum je nekaj kar matica nudi svojim ?lanom, je ugodnost. ?lan zato med drugim pla?a ?lanarino, torej naj bo forum z vsemi svojimi potenciali namenjen ?lanu. Ostali si pa preprosto lahko samo ogledujejo vsebine. In kako se ?e znebimo anonimnosti. Vsak ?lan ima svojo ?lansko izkaznico s svojim imenom in ?tevilko izkaznice. Torej, ko ?lan pla?a ?lanarino se mu aktivira ra?un na forumu (kasneje lahko ?e za kak?ne vsebine zaprtega tipa) njegovo uporabni?ko ime sta njegovo ime in priimek njegovo prvo geslo je ?tevilka izkaznice (kasneje geslo spremeni). In to je to. In ?e ena dobra lastnost, nekdo, ki je ?e ?lan nekega dru?tva je ?lan v celoti, ne pa da se mora za vsako zadevo ?e posebaj v?lanjevati, rahlo spominja na na?o dr?avno upravo.
Vsak, ki se bo prisiljen prijaviti pod pravim imenom bo razmislu s kak?nimi bedarijami bo krasil forum.
Volk sit koza cela.

Lep dan ?e naprej
Tadej
Prispevkov: 5
Pridružen: 08 Dec 2005, 09:31
Ime in priimek: Tadej Remic, Ljubljana

Oprostite, vmes me je odjavilo. Druga?e sem jaz avtor zgornjega posta.

Lep dan
Tadej
bostjan

tadej, ima? poanto in to dobro. vpra?anje, ki se mi poraja, je, kdo bi moral tukaj komu ponuditi roko. ?e ?e najmanj?i odmik od ute?enega razmi?ljanja pomeni cel problem in zaradi tega niti bistvo ne pride na plano, potem je mogo?e ponujanje roke sizifovo delo.

me pa tvoj post vpodbuja ?e k eni kratki matematiki: na leto dva za?etna te?aja ?portnega plezanja, en nadaljevalni, alpinisti?ni, in?truktorski. koliko ljudi pride in pla?a svojih cca. 30 ?mokov? po moejm bi pa ta ke? ?e moral zado??at za vsaj zgledno delovanje ferajna pa tudi kak?en te?aj komunikacije bi se dalo za to dobit. mogo?e je pa problem vseeno prikrit in tisti, ki se na ferajnu trudijo, za to ne dobijo pla?anga niti pira in jim seveda malo dol pade. to pa ?e smrdi na 'made in slovenia'.

skratka, z veseljem sem doprinesem kaj s svojim znanjem temu ferajnu, samo kaj in kako, bo moglo pa vodstvo pogruntat. ?e pa ni interesa, zakaj bi se potem sekirali.

prijetno popoldne,
bo?tjan
Uporabniški avatar
en Matej
Prispevkov: 220
Pridružen: 10 Feb 2005, 22:48
Ime in priimek: LJ

Tale sistem, "Nam pripada, saj pla?amo, ?eprav drobi?", je precej primitivna re?.
Verjamem, da nih?e ni aktiven na ferajnu iz ?elje po zaslu?ku. Vse skupaj ?e zmeraj bolj ali manj temelji na dobri volji tistih nekaj carjev, ki imajo voljo kaj naredit za soferajnovce (od ?ol, diasov, tiskanja majc do nasvetov na forumu in ob pir?ku). Tudi forum smo dobili po zaslugi nekaj ljudi, ki so si vzeli ?as in stvar pognali. Hvala jim. To je na? ferajn. Naredimo nekaj za nas.
Kdor ho?e met vodeno turo na pladnju, je pa cena za gorskega vodnika malce vi?ja od prispevka za A?. Naj pri?epnem, da je na ferajnu kar nekaj GV - jev.

Foruma pa ni treba preve? regulirat. Samo podoba je malo ?voh.

Lp. Matej
Samo brez panike.
ortic

bravo en-matej!
tako nakladanje tm od zgori je pa res za kozlat!
posebi o tistih stvareh ka se vam se sanjajo ne!!!!!!!!!!!!!!
drugac pa ce se vam zdi odnos na ferajnu arogantski in zaljiv si pa pac res uzemte gorskega vodnika, ki se bo za lepe pare tudi lepo smehljal!!!
jazmat

Ali je za to, da si ?lovek res potreben denar?
Dejan
Prispevkov: 137
Pridružen: 09 Feb 2005, 13:07
Ime in priimek: dejangrigillo

?e mal povzamem vse diskusije smo najbolj nesposoben in gnil ferajn z obupnimi med?love?kimi odnosi in s forumom, ki sucks pa ?e rubrik ne zna poimenovati...

Dej pejmo se vsi raj mal kepat, kot nas je ?e Grega pozval!

Sploh pa nehite o ?oli in upravi pametvat in parlamentirat tisti, ki vas prsti bolijo od prvih parov ?e nerazhojenih plezalk. Sem ste se pri?li PREDVSEM U?IT, ne pa vspostavljat nov svetovni red, zato raje odprite o?i in u?esa takrat, ko je to potrebno! Se strinjam, da bi se lahko znanja podajala tud na primernej?i na?in, ampak ?e se po?utite zatirane, je to predvsem v va?e dobro. Dost je le, da eden dobi ob?utek, da vse zna, pa je lahko ferajn na tragi?en na?in ob kak?nega nadobudne?a.

In ?e pla?ate ?olo, ne pomen, da ?e znate pre?ivet v stenah. Zato je treba najprej ?ez ves ?olski sistem in ?e ?ez leta nabiranja izku?enj. In tisti carji, ki vas ubo??ke tako tla?ijo, so dal to ?e skoz. In nehite bit u?aljeni, ?e vam kdo kak?no spusti, pa se raj zamislte, zarad kak?ne neumnosti ste jo sli?al. Med procesom izobra?evanja boste spoznal pa tud to, da se ferajn ne vala v ke?u, da vsak, ki se ukvarja z vami, ne dela to zaradi denarja, da nismo ?ist brezveze med najve?jimi ferajni v Sloveniji, da zna bit na?elnik, ?e se zdi v?asih ?e tko brezupen primer, v pogovoru prav prijetna persona...

Sploh se pa na na?mu forumu zadne ?ase vsi sam neki v?igamo, pizdimo al pa i??emo lastno potrditev. Vsa ?ast izjemam. ?e ho?mo kaj spremeniti na bolje, naj vsak za?ne pri samemu sebi. ?e se bomo tega dr?al prav VSI, bo tud vzdu?je bolj?e. In nobenmu ne bo treba tetovirat ?lanske ?tevilke na ?elo. In bodmo hvale?ni vsakomur, ki karkol naredi za ta ferajn, ker razen dobrega ob?utka nima od tega prav ni?esar drugega...
Uporabniški avatar
bikec
Prispevkov: 317
Pridružen: 19 Maj 2005, 11:12
Ime in priimek: anže martinčič

Sam neki. ?e sm Tadeja prou razumel se je prto?u na normalno obna?anje nekaterih in?truktorjev na ?portnoplezalnih izletih. Js se tut spomnem, da znajo bit nekateri mal te?ni, nejevoljni in neprijazni. Mal je problem, ker ?e prou vem mal manjka in?trukorjev. Seveda je prou, zelo prou, da se te?ajca "napizidi" k dela kej narobe. Tko smo si najbol? zapomnl. Sam odnos bi pa nekateri vseen mogl popravt. To je vse. Ni vsak car, in ni vsak car tut prijetna osebnost, ?al.
Pa fajn se mejte!
aja pa koko ?e: brez zamer :P
fuk je kranjcem v kratek čas
Uporabniški avatar
Najvisja Instanca
Prispevkov: 231
Pridružen: 01 Mar 2005, 09:59
Ime in priimek: zadnje guralo

Bomo vidli, kako se boste obna?ali ko boste in?truktorji. ?eprav je to tako, da vas ve?ina ne bo odseku vrnila prav ni?esar. temu primerno pa je na?e obna?anje.
Odnos ?omba-gu?ter je izhaja iz nekdanjih popolnoma zastonj ?ol, ?e bolj pa tega, ker mora biti in?truktor popolna avtoriteta, zaradi u?enceve varnosti. Mo?na je situacija, ko bi razpravljanje ride do situacije
Kot na?elnik in ob?asni in?truktor opa?am pristono miselnost te?ajnikov, da so s ?olnino pla?ali ne vem kaj. In?truktorji za izlete dobijo dnevnico in stro?ke za prevoz. Za ?tudenta je to pla?ilo, tretjini in?truktorjev, ki so pa v slu?bah, pa je ostanek njihove prostega ?asa precej ve? vreden. Za obrabo opreme ne dobijo neposredno ni?.
Lahko vas razsvetlim ?e o ostanku financ s ?ol: A? in ??P pridelajo cca 20% ostanka, kar je nekje okoli 300 jurjev na leto, ostale ?ole ne prinesejo ni?essar. Izobra?evanje in?truktorja ?P stane 30 tiso? sit, alpinisti?nega pol manj. Lani smo izobrazili cca 15 in?truktorjev, letos nekoliko manj.
Tako, za konec pa ?e moje osebno mnenje:
Meni se za va? denar jebe, lahko si ga tudi vtaknete v rit in se spokate na druge ?ole.
Ne mene več prosit za izpisnice
Gost

?ivjo, spet!
Vem, da mi ni mesto in sem se zarekla, da bom raj tiho, pa to ?al ni v moji naravi.
Moje izku?nje z in?truktorji so take, da so me VELIKO nau?ili in me bodrili pri mojih ?e tako skromnih in nerodnih za?etkih (ki so btw ?e v teku).

?e vedno je pa na svetu kup Bo?tjanov in Tadejev, ki pa majo za bolj?o razpoznavnost tudi priimke!
LP od Jelene Kljaji?, ki se je pozabla prjavt
Ventil
Prispevkov: 86
Pridružen: 22 Feb 2005, 19:48
Ime in priimek: Komac

Na?e "arogantno" obna?anje ne izhaja toliko iz vojske kot iz Va?ih glupih komentarjev.
Uporabniški avatar
Poison Ivy
Prispevkov: 255
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:35
Ime in priimek: Ivana Odič

Tadej, vsi smo bili tam. Lahko govorim za ve?ino 45 te?ajni?kih kolegov, da smo bili ravno tako "presene?eni" nad obna?anjem in?truktorjev v Paklenici, okoli 15 maja '04 -zve?er, ko je bilo dneva konec. To obna?anje nas je primoralo, da smo takoj po tem vikendu za?eli te?ajci frikat sami, brez pomo?i in?truktorjev. S tem je ?ola dosegla svoj cilj. Mi pa smo si vendarle ?eleli malo miru in ti?ine. Znanje za to pa smo ?e vedno dobili prav od in?truktorjev. Morala tega je (najbr? :? )- ?e ho?e? plezat, te od tega samo obna?anje drugih ne sme odvrniti. :D
"Maybe true. Maybe not true. Better you believe." - Sherpa saying.
Zaklenjeno