Brana-Dom?alska

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
Uporabniški avatar
abalakov
Prispevkov: 55
Pridružen: 05 Feb 2005, 11:25
Ime in priimek: KRANJ - ?ajn Miha

?e zelo zgodaj (5.30) sva se s sodelavcem odpravila v vzhodno steno Brane in sicer v Dom?alsko. ?e Zoki me je opozoril da naj pazim, da ne bova vstopila v direktno varianto, ker je malo "sitna", tako da sva vstopila desno po normalnem vstopu. Glede na napoved ni bilo preve? mrzlo, razmere pa so v redu. Na nekaterih mestih sneg ?e ni predelan ampak je kar lepo zalita. Skalni skok je kar zalit, ampak je direktna varijanta malo zoperna ker sneg ni dobro predelan, ledu na skalah pa je malo. Midva sva se odlo?ila za varijanto po desni kjer je sneg zbit in super za pikat, vendar pa te potem ?aka pre?ka v levo ki je kar malo zoperna in kjer sva se tudi varovala. Za celotno grapo sva potrebovala dobri dve uri in pol. Ko sva pri?la na vrh pa sva zelo hitro sestopila po Bosovi, kajti ?akala naju je slu?ba - na ?alost. Ko sva bila ?e nekje na polovici, sva iz doline zasli?ala znan glas. Seveda je bil to Bor?i, ki se je z Anjo ravno tako odpravil v Dom?alsko. Skratka zelo lepo, priporo?am.
Uporabniški avatar
en Matej
Prispevkov: 220
Pridružen: 10 Feb 2005, 22:48
Ime in priimek: LJ

Le kaj je na tejle dom?alski, da se kar na enkrat po njej zlivajo mno?ice?

In smo ?li na bo?i?no nedeljo pogledat to ?udo.
Jana, Neda in jazst.

Seveda smo se najprej zapodili kar v direktni vstop. ?e?, saj bomo itak letel ?ez. No, stvar se je postavila pokonci, pe??eno podlago pa je prekrival pr?i?.
Pobrisali smo jo nazaj dol in okoli vogala v originalno smer. Kjer sta nas ?akala lojtrca za ta?ke in ?kripav?ek za cepin?ke. Le rde?o preprogo je nekdo odnesel.
Sestopili smo po Bosovi, ki je ?e kar malo zdelana. Vojska pohodnikov, gornikov, alpinistov in kar je ?e podobne ?are je kar dobro oskubila skoke.
Lepa tura. Uberfrau Jana je fajtala z odprtimi ?ulji, katere je pridelala prej?nji dan v Krmi. ?estitke.

Med tem, ko sta ?li dekleti pod zaslu?eni topel tu?, sem jaz opravil ?e sedmo ponovitev ?akine normalke pod ?pik. O lososu, ?ampanjcu, raketah in ostalem je pa ?e druga zgodba.

Juhuu! Pr?i?. Spet se bomo dri?al.
Samo brez panike.
Uporabniški avatar
CVIČEK
Prispevkov: 237
Pridružen: 22 Feb 2005, 14:13
Ime in priimek: Borut iz Dolenjske

sm dobil namig Akademca, da naj bi bila Dom?alska lepo smu?ljiva, toda v petek je bila zelo klo?asta, tako da jo je na izstopu Anja ubrala navzdol po Bosovi jaz in Orto Jaka pa po grebenu na vrh Brane ter odsmu?ala SV pobo?je, 4-,S5-,250m, tu pa so bile na najte?jem mestu odli?ne razmere. In preko pre?ke na sedlo ta dan ?tajerc expres ni vozil.
?iveli :wink:
sm ?e ad u?eraj navit, sm hodu s palcam in tu brez pa??kau
orto
Prispevkov: 13
Pridružen: 10 Feb 2005, 18:36
Ime in priimek: Jaka Ortar, Spodnje Pirni?e

Jest lahko dodam ?e, da je bilo na vrhu Brane -5°C, na grebenu je vlekel SZ. Super je blo!

Par fotk:

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika


Lp, Jaka
Odgovori