Vi?arje

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

Za konec starega leta smo se Maja, Neda, Sa?a, Jelena, ?aka, Ga?per, Matej, ?e en Matej in jst s turnimi smu?mi, krplji in nogami spravili tacat proti Vi?arjem. Bilo je kar ki?asto, edino packi Italijani so nam zratrakirali progo in uni?ili ves powder.

Z Majo sva bila zmagovalna naveza in se privlekla gor ene pol ure za ostalimi.

Slika

Zve?er pa k ?aki...
Uporabniški avatar
Spasiba
Prispevkov: 690
Pridružen: 09 Apr 2005, 15:01

Sm sli?u, da bojo ?e to sezono zalaufal gondolo na Vi?arjah -> u?iva?i, a so bili kak?ni znaki, ki bi potrjevali govorice ???
Myspacebuttonisbroken
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

Po mojem jo bodo, ker je cel kup mehanikov plezalo po stebrih in nekaj ?raufalo.
Uporabniški avatar
Magajver
Prispevkov: 75
Pridružen: 22 Feb 2005, 14:13
Ime in priimek: Magi

Taistega dne sem bil na Vi?arjah v prijetni dru?bi Matja?a Jovana (alias Kirby) in dveh lokalnih matadorjev Romana Beneta in Luca Vuericha. Razo?aranje (predvsem povderlover Kirby se je prito?eval) nad steptano progo smo potla?ili z nekoliko ostrej?im tempom in vrh dosegli v dobri uri, kjer pa nas je mo?an jugozahodnik kajhitro pregnal v bli?nji gostilni, kjer smo nekajkrat nazdravili z brulejem (kuhano vino) in jo ?e pravi ?as trezno odvijugali navzdol.

Progo na Vi?arje lokalci pridno uporabljajo za trening za vi?je cilje. 930m vi?inske razlike na 3,6km kar dobro navije, tako da sem se precej zamislil, ko je Luca govoril o 49 minutah, Romanova ?ena Nives, pa z njo kak?en dan opravi tudi 5X.
To pa ?e ni vse. Na poti navzgor nas je prehitel (lete?i) mo?akar v adidaskah, ki ga tudi zima ne ustavi pri tem vsakodnevnem opravilu.

Kljub tehni?ni nezahtevnosti, kar pou?na tura.
Uporabniški avatar
Poison Ivy
Prispevkov: 255
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:35
Ime in priimek: Ivana Odič

Spasiba, obljubljajo, da bo pogorela gondola zrihtana do konca meseca:
link: http://www.smucisca.net/forum/viewtopic.php?p=69

V?eraj sem v Trbi? poslal mail z vpra?anjem, kak?ni so obeti za obratovanje vi?arske ?i?nice, in zjutraj sem imel tale prijazen odgovor v perfektni sloven??ini:
Citiram:
Spo?tovani gospod xxxxx,

?i?nica na Vi?arje je res bila hudo po?kodovana v za?etku novembra. Sedaj delamo s polno paro in nam bo zagotovo uspelo odpreti pred koncem zimske
sezone. Zaenkrat ?e nismo v stanju dolo?iti to?nega datuma, vendar mislim,
da bomo lahko smu?ali na Vi?arjah proti koncu januarja.

Lep pozdrav in ..... nasvidenje na vi?arski progi !!!
"Maybe true. Maybe not true. Better you believe." - Sherpa saying.
MatejP
Prispevkov: 86
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:10
Ime in priimek: Matej Perkus, SG

Datum: 12.01.2006
Za?etek ponovnega obratovanja na kabinski ?i?nici na Vi?arjah je predviden za petek 20. januar 2006.

Trbi? obratuje normalno!

To?ne informacije o cenah in za?etku obratovanja bomo objavili v za?etku naslednjega tedna!
vir: http://www.skipasstravel.si/si/index_si.php
Uporabniški avatar
Magajver
Prispevkov: 75
Pridružen: 22 Feb 2005, 14:13
Ime in priimek: Magi

"Andiamo a sciare", se je glasilo prijazno vabilo Luce Vuericha, ki se mu nisem mogel upreti.

In smo ?li. V torek zve?er po ?ihtu v Trbi? in naprej do ?abnic, kjer naju je ?akal ?e en amico Alex Di Lenardo, ki tako, kot ostali, kar jih poznam tam okoli, sodi v kategorijo ljudi s preve? kondicije.

Namen je bil vzpon po Vi?arskem grabnu in spust po progi. Danes gremo "piano" smo se dogovorili na za?etku.

Uvodno segrevanje je na ta na?in potekalo ob prijetnem kramljanju o tem in onem, potem pa sta kolega za?ela razpravljati o nekih lokalnih problemih, tako da sem iz rahlega dolgo?asja pospe?il tempo. In s tem ugriznil v kislo jabolko.

Oba sta kajpak takoj zagrabila in ker tudi jaz nisem popustil, smo pospe?evali, dokler nismo v zares silovitem tempu obirali vi?arske serpentine (resnici na ljubo bi si ?elel kak?no ve?).

?e sem bil na tem, da za?nem potiti krvavi pot (onadva sta vsake toliko ?e celo nekaj govorila), ko se je hvalabogu po slabi uri kar smo ?tartali prikazala vi?arska cerkev.

K sebi smo pri?li v bli?nji gostilni, nato pa v dolino. Ker je zgornji del proge pono?i "pericoloso" (zaradi pol ducata delujo?ih ratrakov) smo prvi del spusta opravili s kabinsko, kamor nas je spustil ?e en amico, ?ez spodnji del pa smo se podri?ali v svetlobi reflektorjev (no?no imajo odprto od 20h do 23h).

Lahko si mislte, kako odve? se mi je bilo drug dan dri?ati, dopoldne v Kranjski gori in popoldne pa v Tamarju.
Odgovori