Badgastein, Mordor + Supervisor

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

Neda, Grebo, Mi?ko in jaz smo se v soboto kljub ne preve? obetavni vremenski napovedi odpeljali v Badgastein pogledat ledno areno. V dru?bi parih ?ehov smo napadli dva te?ja slapova. Neda in Grebo sta zlezla Mordor (WI5, 250m), midva z Mi?kotom pa Supervisor (WI6, 250m).

Slika

Vreme je dr?alo, led je bil odli?en, ?e nebi pihalo kot pri norcih, bi bilo prav u?iva?ko.

Slapovi so v primerjavi z na?imi precej veliki in ?e bo ?e kdo ?elel it pogledat te ledne po?asti, je od Ljubljane do Malnitza 2,5 ure vo?nje, potem pa ?e 20 minut z avtovlakom (povratna karta za avto je 27 EUR). Slapove se vidi s ceste, do njih je pa dostopa dobro uro.
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

?e slikc!
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

Slika
Mordor levo, Supervisor desno. Pri Supervisorju je najbolj "zanimiv" prvi cug po tankem ledu z varovanjem na napol zavrtane vijake.

Slika
Neda in Grebo

Slika
Midva z Mi?kotom + 2 ?eha. Plezali smo vzporedno.
misko

[smilie=hi ya!.gif] Odbit amfiteater, 10 velikih slapov na kupu, definitivno razlog za obisk...mogo?e se za odtenek dlje vozi? kot v Log, a je vredno obiska. Razen tega da je pihalo par ur, pa idealno. Spet en izmed avotvlakov (Kandersteg-CH), ki te pripeljejo v dolino ledu. Slapovi lahki in te?ki, predvsem pa druga?ni(ve?ji & strmej?i), kot pri nas.
Poleg vsega "sranja" [smilie=love sick.gif] ki se ti navadno dogaja v slapovih je Grebo pokasiral fapo-ledu v roko, ki je zatekla enormno, mene je navilo v me?a, tako da sem mislu it dol :shock: (po enmu baru je blo bolj? :idea: ), so pa Neda,Grebo in Malen?ek dobr fajtal in super plezal. Predvsem je blo pa kul odabzajlat dol po narejenih abotih in pit pivo v Planincu.
Danes Vogel, smu?e, sonce, sneg z Krepcem in Chouke-com v powder in jump-i, carsko, noro dober vikend. oh yeah [smilie=happy.gif]

ps:posledi?no me danes vse boli in [smilie=happy.gif] sem
ortic

to pa res kr dobr zgleda!
se splaca kej tazga zlest, pol percek kr bl tekne! 8)
Zadnjič spremenil ortic, dne 27 Feb 2006, 19:11, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Poison Ivy
Prispevkov: 255
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:35
Ime in priimek: Ivana Odič

V Logarski je pa najbol? narjen slap Rinka, kar ?e nekaj pove. Ostali slapovi so samo ?e W, ni? ve? WI.
Na sprehodu do Rinke ali neposre?eni izvidnici, sva s Samotom poslu?ala bobnenje iz okoli?kih hribov, je blo kr noro, ej. Nevarnost plazov ene 5+ :P
Od Rinke naprej ni blo shojen in tudi ko?a na Okre?lju je bila zaprta.
Potem, na skoraj praznem parkiri??u sta nama dva Maribor?ana iz Kozjaka namignila, da zna biti v Robanovem kotu bolj?e, zato sva takoj ?vignila tja. Dostop do Lob?kih slapov sem ?e poznala, ampak tam ni bilo ni? bolj?e, vse sesut. :???: S ?tajersko ni?, Maribor?ana sta obra?ala v Matkovem kotu, pa ?e nekaj drugih tudi, ki so naju o tem obvestili ?e zjutraj, tako da tja sploh nisva ?la, ?eprav je bil to najin prvi jutranji plan. :(
Vsaj ni bilo treba su?it premo?ene opreme zve?er je edino, kar lahko re?e optimist :D
"Maybe true. Maybe not true. Better you believe." - Sherpa saying.
Uporabniški avatar
tagajstna
Prispevkov: 185
Pridružen: 15 Mar 2005, 13:45
Ime in priimek: Neda Podergajs

Never ever give up!!
Uporabniški avatar
en Matej
Prispevkov: 220
Pridružen: 10 Feb 2005, 22:48
Ime in priimek: LJ

Br?lan?ek, dej drugi? odpri novo temo.

Tistele reke ledu zgledajo pa kar konkretne. Bravo fantje in dekle!
Samo brez panike.
Odgovori