Maniti kuk - Varjanta

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
Uporabniški avatar
Spasiba
Prispevkov: 690
Pridružen: 09 Apr 2005, 15:01

Seveda sva na dostopu ?e mal bluzila, ampak sva kar kmalu pri?la pod Zub, to je tista fali?na skalna oblika, ki jo gleda? iz stene Ani?a kuka na drugi strani. Nekako sva se strinjala v tem, da je stena prava, strinjala sva se tudi v tem, da sestop poteka okol po desni strani, nikakor pa se nisva mogla strinjati v tem, kje smer poteka, saj se ni nobenemu tudi malo sanjalo kje le ta je?

?udna skica kaj ?tef?, sem reku, on pa: pizda, mislm da gre tmle. Tako nekako so potekali pogovori, mogo?e je bilo ?e ve? preklinjanja in mogo?e se je ?e ve? stavkov kon?alo z ?, vendar sva nekako pri?la do tega, da smerka poteka ?isto v levem delu stene in se odpravila pod njo.

Seveda da je bila najina odlo?itev napa?na - pri?la sva pod ene sluzaste previsne kamine, ampak midva ?e vedno kao - sej po skici ?e kar zgleda :) , uglavnem najdeva eno vstopno poko, ki jo ?tef napade, vendar ga ona kru?ljivo rumena skalna oblika gladko odbije. N?, grem tle levo pogledat u tale kamin?ek, zgleda da je tole prete?ko za naju, mogo?e pridem okol.

Slika

?ez petnajst minut sva spet skupaj na vstopu in se praskava po glavah, jest nisem imel ve? ideje in sem se ?e nakako videl pri frikanju, takrat pa ?tef preseneti: Dej jebe? to skico, men je tinca rekla, da gre? tm kjer je lahko, sej ve? - i??e? prehode, pa to; dejva midva eno najbolj lahko linijo najdt, pa greva. Jest sem bil nad idejo navdu?en, saj bi si s skico lahko samo obrisla rit, frikat se mi pa tud ni dal. Malo bolj desno opaziva kompaktno sivo skalo in se tretji? nave?eva (v tretje gre rado :) ). Meni je kar malo ?al, da si nisem izboril prvega cuga, saj iz ?tanta izgleda fenomenalno.

Slika

?tef pridno name??a varovala, jaz ga pridno varujem. ?tefu tam sredu cuga v roki ostane en grif, s katerim se kresne po u?u :cool: in ker je dec in ker je arkada cela, ?tef suvereno pleza naprej. Vendar me za?ne malo zebst - ?tef dej zabi en ?tant k bo? lohka dobr sedel, jest bi tud plezu, in ze se sli?i petje klina, in povelja ki sledijo, jaz pa ko mladi bikec u plate. Frendi in jebe in klini le?ijo v zdravih pokah, le kaka luska ostane v rokah oziroma je na meji da zgrmi v dolino, kar seveda pravi, da se tu ?e dolgo ni noben potikal, zadihanost odpravim na majhni poli?ki, kjer izbijem klin (tenx orti?) ter se skobacam na en balkon?ek pod previsom, kjer ?tef veselo varuje. Na vrsto pridem jaz, ovesim se z robo in zaplezam, levo za robom sledim rampici in pridem do navpi?ne zajede, nad katero se ?e vidi nekak?en izstop, ?e bi bila nasvedrana, bi tistih pet metrov lepo preplezal v razkoraku (Cvi?ek to je poslastica zate :wink: ), vendar je zajeda slepa, oz. se ne da varovati. Stojim ?e pet minut in sem spet brez ideje, vendar ker tudi slepa kura zrnje najde, se meni odkrije prehod na varno. V poko na tleh ruknem enga kamelota 1, gor dam ta dolgo gurtno in zaplezam v navpi?no plato v pre?ko, z rokami se dr?im za ?kraplje v katerih je ?e voda, z nogami pa na trenje pod katerimi je ene sto metrou prepada - noro, desno zapre?em eno zelenjavo z gurtno in ponovim podobno stvar ?e v levo, vendar da so grifi ?e bolj?i in stopi ?e ve?ji :) :) :) ?e par metrov pa pridem v izstopni kamin, v katerem raste drevo, na katerega se vsedem in po?akam ?tefa, ki potegne ?e pol cuga ven iz kamina na polo?en svet.

Slika

Skoraj bi si ?estitala, vendar naju je pogled v vi?ave opomnil na to, da imava do vrha ?e slabih 100 metrov, ki pa ni niti plezarija niti sprehod, zato zvijeva ?trik in se greva spet iskanje najla?jih prehodov.


Slika

In tako se v slabi urici znajdeva na vrhu 740 m visokega Manitnega kuka.


Takrat pa sledi roka in fukat, pa tud eno ?okolado sva pojedla, ves ?as pa sva gledala steno Ani?a kuka tako malo zvrha :)

Slika


Slika

Sestop poteka po grebenu v desno stran (lahko sestopi? tudi v gozdi?ek), kjer pride? na sedlo, pod katerim se spusti? po meli??u pod Zub, kjer sva pobrala ruzake in se odpravila v kanjon.

Kdor je v ponedeljek popoldne ?e ostal v kampu, ko sva pri?la, je videl na najinih obrazih en velik nasmeh, saj nama je smer pustila en lep vtis (?tefu je pustila ?e ?ljivo, vendar mislim da ni zamere :) ),

ja verjetno pa sva plezala prvi cug Kite (5a - F.Knez, S.Karo, J.Jegli?, S.Sveti?i?), potem pa sva namesto v ene kamine v desno (po skici) poiskala izhod levo. V prvem cugu je bil zabit en klin.


Slika

N?, probite - je le mal druga?e kot na svedrovce lezt, sploh ?e si v paklenici :)
Myspacebuttonisbroken
Uporabniški avatar
project manager
Prispevkov: 111
Pridružen: 10 Feb 2005, 14:12
Kontakt:

...in potem sta ?e Celjski steber za?latala al kwa...
...takla mamo, pa kola se dajemo...
Uporabniški avatar
Spasiba
Prispevkov: 690
Pridružen: 09 Apr 2005, 15:01

Heh, ja mal za razplezat :P
Myspacebuttonisbroken
Uporabniški avatar
tweety
Prispevkov: 281
Pridružen: 20 Apr 2005, 19:28
Ime in priimek: Jernej Turn?ek, Ljubljana

Zakaj men slike ne delajo?
Uporabniški avatar
runti-san
Prispevkov: 125
Pridružen: 06 Maj 2005, 14:48
Ime in priimek: Andrej Podlesnik

... najbr? zato, ker link na slike ni dostopen...

Bravo borca!!! Sli?i se kr zanimivo...
Uporabniški avatar
Angel Ann
Prispevkov: 145
Pridružen: 06 Dec 2005, 01:32
Ime in priimek: ana, lj

bravo vi2!
ej spasiba, a ves da je na gore ... ljudje na kratko opisana zgodbica, ki se vama je z nejco zgodila na valentinovo...
altius, CITIUS, fortius..
Uporabniški avatar
STEF72
Prispevkov: 23
Pridružen: 25 Dec 2005, 20:53
Ime in priimek: ?tefan?i? Dejan LJ-Je?ica

a take ta pokvarjene tud gor dajejo
Odgovori