Pod Prisojnikom, alpinisti?ni izpiti

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

Moram objavit veselo novico, da smo kanditati na?ega farajna dosegli 100% uspeh na alpinisti?nem izpitu. Naredili smo Neda, Bor?i, Matej, Rado, Robert in jaz. Jana in Jernej delata drug teden. Hvala Dejanu, Orti?u in Slejcu za dodatne in?trukcije.

Gor sem se odpeljal pod vtisom govoric o bumbarjih, ki ne plezajo ve? kot III in me?ejo predvsem mati?arje, pa ni bilo ?isto tako. In?truktorji so na teko?em z novo opremo (npr. reverso in t-block namesto garde), kak?no stvar smo skupaj se?trikali pa tudi kdaj so pogledali skozi prste. No, Robas je ?e vedno nadiral vse po vrsti (ampak ne tudi metal), pa ?erkezi je malo sitnaril, ko je na?el en plonk cegelc na tleh, ampak se je kar dalo pre?ivet.
Uporabniški avatar
bikec
Prispevkov: 317
Pridružen: 19 Maj 2005, 11:12
Ime in priimek: anže martinčič

?estitke vsem!
Kdaj bo ap ?ur :)
fuk je kranjcem v kratek čas
Uporabniški avatar
en Matej
Prispevkov: 220
Pridružen: 10 Feb 2005, 22:48
Ime in priimek: LJ

Kot je rekel Gregor.
Izpit se o?itno da naredit. Pisni je precej trotl ziher, ?eprav so nekatera vpra?anja za lase privle?ena. Na prakti?nem je treba predvsem razmi?ljat in odpu??at komisiji njihove muhe, pa se lahko precej nau?i?. Na vsaki to?ki dobi? drug pogled na alpinizem, opremo, ... Ve?ina ?lanov komisije ima dobre ?ivce in resen namen nas kaj nau?iti. Pogosto tudi pogledajo skozi prste.

Za ?ur bomo po?akali ?e Jano in Jerneja.

Hvala vsem mojim in?truktorjem.
Samo brez panike.
Gostja
Prispevkov: 6
Pridružen: 28 Jun 2005, 16:21
Ime in priimek: Andreja Tomsic, LJ

?ESTITAM VSEM!!!!

Posebej pa ?e Gregorju in Mateju, s katerima smo skupaj za?eli spoznavati lepote alpinizma v A? 2003.
Uporabniški avatar
CVIČEK
Prispevkov: 237
Pridružen: 22 Feb 2005, 14:13
Ime in priimek: Borut iz Dolenjske

se strinjam z Gregorjem in Matejem...
?e bi lansko leto vsaj enkrat ponovil zimsko tehniko nebi imel popravca saj ni nek bavbav
za naprej pa nas zdaj ?e precej ve kaj je treba znat in 100% v bodo?e nebi smel izostat
tudi jaz se zahvaljujem CARICAM in CARJEM iz MATICE!
sm ?e ad u?eraj navit, sm hodu s palcam in tu brez pa??kau
Uporabniški avatar
project manager
Prispevkov: 111
Pridružen: 10 Feb 2005, 14:12
Kontakt:

itak, da ?estitke...rispekt !!!!
...takla mamo, pa kola se dajemo...
Uporabniški avatar
WildRose
Prispevkov: 389
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:22
Ime in priimek: Saša Bobič

?estitke vsem novope?enim alpinistom in alpinistki! :razz:

Ja n?, ?e vas komisija ni dost matrala, vas bo treba pa na sprejemu tolk bol nabutat :badgrin:- no mercy!!

Se vidmo v ?etrtek :wink:
Kako naj pogledam resnici v oči, ko pa prasica vedno miži!
CyberSam
Prispevkov: 377
Pridružen: 04 Feb 2005, 13:31
Ime in priimek: Samo Krmelj

Lelp, lepo.
Zdej pa lah vi en Turnc organizirate, kjer boste vsem zainteresiranim pokazal novitete, k ste se jih nau?il.

?estitke tud z moje strani.
misko

?estitke za uspeh!!! :shock: :shock: :shock: 8)
Uporabniški avatar
tagajstna
Prispevkov: 185
Pridružen: 15 Mar 2005, 13:45
Ime in priimek: Neda Podergajs

Prosim, da se ne zanemari dejstvo, da sem za pridobitev naslova Alpinistka morala opravit doktorat iz abzajla - pardon, spusta - na dveh cepinih.
Priporo?am vsem bodo?im kandidatom, da zadevo pred izpitom preskusijo v "realisti?nih" razmerah gnilega snega pod Prisankom.

Gri?o, ?e enkrat hvala za in?trukcije.

Cvi?'k, diplomo dobi? na ferajnu.
Never ever give up!!
Uporabniški avatar
Rado
Prispevkov: 191
Pridružen: 10 Feb 2005, 07:24
Ime in priimek: Rado

Tudi jaz sem bil prijetno presene?en na prakti?nem delu izpitov in nekoliko za?uden na teoriji. Dale? najbolj obse?na pola z vpra?anji je bila na temo prehrane, medtem ko npr. varovanju okolja ni bilo namenjeno niti eno samo vpra?anje. Tudi iz varstva pred plazovi mislim, da sta bili samo eno ali dve zelo splo?ni vpra?anji.

?e nekaj morda koristnih napotkov za Jano in Jerneja:

- Pri zabijanju klinov se ?imbolj potrudita. Jaz sem dobil + to?ke, ker sem en klin zabil tako, da sem ga komaj izbil, z drugim pa se je ?e Robas matral par minut, da ga je dobil ven.

- ?e ?elita fascinirati in?truktorje, pozabita na: ?trik, gurtne, abzajl, ferajn, jebe... Temu se re?e: vrv, trakovi, spust ob vrvi, alpinisti?ni odsek, zati?i,...

- ?e bosta ?e kaj trenirala iskanje z ?olno, skrijta 2 ?olni. Mene je to precej zmedlo, ker sem vedno treniral iskanje samo ene.

- ?eprav jih ni na spisku, se nau?ita vozle, kot so: najlonski, napenjalni, ambulantni...

- Dokler ve? kaj po?ne? in dokler to dela? varno, skoraj ne more? pasti na prakti?nem delu. Vsaka opustitev varovanja pa se takoj kon?a s padcem Npr. nekdo je padel, ker si pri spustu ob vrvi ni uredil samovarovanja, drugi zato, ker se je pri spustu na 2 cepina spu??al na obe vrvi. Logi?no.

Pa veliko potrpljenja in sre?e!

LP
Rado
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

Neda, doktorat iz spusta na dveh cepinih dobi?, ?e se upa? na to zares spustit preko stene, tisto na ravnem je za pusije :evil:

Druga?e je pa Robas ?e bolj navdu?en, ?e sploh ne more zbit klina. Meni pol sploh ni bilo treba prena?at Mateja na hrbtu.

Samo, se strinjam, da bi lahko vrnili farajnu kak?no urico, ki ste jo vi vlo?ili v na?e u?enje. Se zmenimo ob priliki.
Uporabniški avatar
Jana
Prispevkov: 22
Pridružen: 20 Dec 2005, 08:31
Ime in priimek: Jana Urh Lesjak, Ljubljana

Jernej in Jana imava popravca iz zimske tehnike- sva ?ist narobe skopala trapez pri norve?ki, pa na?la ?olni, a eno napa?no in eno prepozno.
Na vseh ostalih preizku?njah sva prav po mati?arsko blestela; in?trukcije od vrlih Mati?arjev so pri?le zelo prav (predvsem Dejanove, pa od Simona, Bla?a in ostalih).
?estitke prejemava v obliki denarnih prispevkov za uno lopatko z barvicami.
Odgovori