Repov kot

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

V?eraj sem po ?ihtu za kondo ?ibnil v Repov kot in tik pred son?nim zahodom zlezel Slap v Repovem kotu.
Kwa ?m re?t ... 35 metrov haklanja. Veliko trdnega ledu.
Priporo?ljivo tudi za te?ajce, saj se da vrh slapu na?timat odli?en top-rope, al pa ?raufe not na?raufat za naprej lezt. A ne, Samo, Magi? :x
Fant s kladivom
Prispevkov: 86
Pridružen: 04 Feb 2005, 17:55
Ime in priimek: Ljubljna, Gasper Podobnik

Sva bla tudi midva z Zako v nedeljo pri slapu in je res primern za tecajnike. Gaz vodi do slapa ( je vodila) in izpod slapa okoli do zgornjega stanta (ploscica + rusevje). Imela sva dva 60 m strika. Vsak dvakrat sva splezala slap in se varno odpravila domov.

Hvala tovarisu Simonu za idejo in nasvet za to fajno nedeljo!
:P
Uporabniški avatar
Magajver
Prispevkov: 75
Pridružen: 22 Feb 2005, 14:13
Ime in priimek: Magi

Zaradi pomanjkanja ?asa, mi je v?eraj predstavljal dopoldansko rekreacijo. Slap je ?e vedno odli?en, dasiravno je zaradi s pr?i?em zasutih tolmunov plezljiv samo spodnji skok.
Pomanjkanje plezarije je nadomestilo ga?enje na dostopu, turo pa mi je popestrilo sre?anje s simpati?no skupinico Mati?arjev, ki je napadla Slap nad ?agano pe?jo.
Kako lepo je opazovati mlade plezalce, ki vriskajo? od u?itka mlatijo po ledu. ?e Janku Plevelu (ta ge je prvi zlezu leta 1980) bi se raztegnilo ?egavo lice.
Uporabniški avatar
jelena
Prispevkov: 195
Pridružen: 18 Feb 2005, 12:06
Ime in priimek: Jelena Kljaji?, Ljubljana

Hvala, Magi, take vzpodbude rabmo. Bilo je zelo fajn, Miha je naredu najbolj ziher ?tant mo?en, ?aka pa ga je ravno tko profesionalno podrla. Zraven smo razbijali ?e Maja, Jana in Primo?. Res pa je, da je za nami ostal bolj mal slapa. Predvsem zaradi temperature, se razume. :D
Odgovori