Logarska - Razto?nik

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
Uporabniški avatar
WildRose
Prispevkov: 389
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:22
Ime in priimek: Saša Bobič

Potem, ko sem v petek ?e zdavnaj pokopala upe , da se bo na?el frej konec ?trika v kak?ni ledeni navezi in sem se navijala na Grosupeljski boulderici, me je presenetil Radotov sms. Na njegovo ?alost (in moje veliko veselje) so mu po snegu splavali na?rti za sobotni podvig, pa se je, dobra du?a kot je, spomnil mene in mojega ?icanja. Sledil je telefonski maraton z iskanjem cepinov za sposojo ? kot zakleto so takrat vsi nedosegljivi ? na koncu smo jih na?li - v Ivan?ni Gorici! ? Bo?ti, ?e enkrat hvala!
Ob primerno zgodnji uri, z upanjem, da se bo le na?el kak?en lokalc, ki se mu ne spi v soboto zjutraj in skidal sneg, sva se odpravila v Logarsko pod slap Razto?nik. Ob oceni 5-, imenu Fran?ek Knez in skici s tremi 90o skoki, sem dobila kepo v ?elodcu :? Rado ?e ve kaj dela, sem si mislila, oprtala ruzak in alo, gremo. Seveda sva bila tam pred vsemi in to je za vodilnega pomenilo odmetavanje nekaj debelih cm sne?ne odeje. No, vsaj led spodaj je bil b.p. Nobeden od tistih treh skokov ni imel 90o in plezanje je bilo zame ?ista u?ivancija (razbijanje v Mla?ci se je le pokazalo za koristno). Med posameznimi razte?aji je sicer nekaj sprehajanja, ki pa ni odve?, saj je narava poskrbela za ?udovito kuliso v obliki skalne strehe. Ob pogledu nanjo tudi soplezalec ni ostal hladen in je zadevo temeljito fotodokumentiral :wink:
Sama sva lezla do predzadnjega razte?aja s slabo narejeno sve?ko in podstavkom ala kristalni kozarec, tam pa naju je dohitela ?tajerska trojna naveza in nama zavozlala ?trik. V zahvalo sva jima prepustila kidanje zadnjega razte?aja :evil:
Sestopila sva po levi strani, spla?a se najprej pre?it v levo, da se izogne? grapi, ki se priklju?i slapu, nato pa po bregu navzdol. Baje gre tudi po grapi, malo po slapu in potem za streho spet levo v breg. V vodni?ku sestop ni opisan.
?asa je bilo ?e dovolj, volje tudi, pa sva se zapodila ?e v slap Ivovec. V desni krak je ravno vstopala naveza, zato sva midva izbrala centralnega. Ta je bil pa ?e lepo skidan in naluknjan, ne predolg in ravno prav strm - ?e?nja na vrhu sadne kupe. ?e abzajl po sosedovem ?triku in zaslu?eno pivo.
Pa imam ?e en lep plezalski dan za sabo, dva ledena lepotca ve? v zbirki, nekaj izku?enj ve? in predvsem po Radotovi zaslugi, ve? samozavesti, znanja in upanja, da bom kdaj kak?nega zlezla tudi naprej :roll:
Slikce so pa v Radotovi galeriji.
Uporabniški avatar
Rado
Prispevkov: 191
Pridružen: 10 Feb 2005, 07:24
Ime in priimek: Rado

Divja ro?ca je pozabila omeniti, da sva enega od vrhuncev ture do?ivela ?e na poti v Logarsko, ko se je nek lokalni junak odlo?il dokazati, da se golfa da parkirati natanko v izvir presihajo?ega studenca pod Iglo.

V zadnjem razte?aju prvega slapu sva bila dele?na tudi nazorne demonstracije, kako se v trojni navezi NE pleza (razen ?e nisi prista? heavy piercinga z derezo):

Slika

Ocena slapu bi se po mojem mnenju lahko gibala okrog 4. Zna pa biti, da se bo komu, ki ga je plezal za mano, ?e lepo skidanega in naluknjanega, zdel ?e za kak minus la?ji.

Preostale fotografije

LP
Rado
Odgovori