Zakaj (ne)hodim plezat v Jar?e

O vsem, kar res ne paše nikamor drugam...
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

Jani napisal/-a:Se nekaj bi povedal kar se tice tega, da bi blo dobr jarse met za sole. Ja, jarse so ravno tok previsne, da so malo pretezke za zacetnike. Tko da ne vem kako zacetniki uzivajo tam.
Levo steno bi se dalo naredit zelo prijazno za za?etnike, ?e bi dodali ?tant pod veliko streho. Na bolderci je te?ko kazat vrvne manevre, ker je prenizka.
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

Najvi?ja In?tanca napisal/-a:Predvsem pa zakaj vidim samo sebe?

?i?ka: plezalna stena v ?i?ki stane mese?no 81.000 sit. Najeti jo MORAMO od oktobra do konca maja, to je 8 mesecev = 640.000 sit. Torej moramo prodati najmanj 20 kart po 25.000 sit, da je pokrita na tri?ert, ostalo prispeva odsek. ?tekate, odsek podari 20 svojim ?lanom 140.000 sit. Kar je ?isto prav, problem je samo to ker ne more podariti VSEM svojim ?lanom po 7.000 sit. Eni dobimo, drugi ne.
Jar?e: so letos stale par sto tiso? za obnovo, na uro nas stanejo 3.000 sit (lahko da tudi ne, o tem pozneje). Druga?e je ra?unica podobna kot prej.
Zakaj samo letne karte?
Steno moramo pla?evati celo ?olsko leto, ne samo takrat ko se petim od Vas sprdne da pridete na njo. Krivi?no bi bilo do tistih, ki imajo letno karto da bodo potem dva meseca plezali v gu?vi. ?e jo ?elite imeti, bo to zgledalo tako, dnevni obisk oktobra bo 500 sit, dnevni obisk februarja bo 5.000 sit. ?tekate? Lahko Vam povem tudi druga?e, ?e letos ne bo zanimanja za steno je drugo leto pa? ne bo ve?, farajn bo razdelil odve?nih 500.000 sit kolikor sedaj zapravi za stence med najbolj?e ostali rekreativci pa se bomo lahko obrisali za sofinanciranje plezanja pod nosom.
Pa lep de?even vikend vsem. Upam da boste ?li na fitnes in od?teli 10.000 sit za mese?no karto.
?e si ?e podpisal najemne pogodbe za letos in dela s tem farajn o?itno zgubo, bi lahko za test ponudil dnevne karte recimo po 1000 SIT (kar je 200 SIT ceneje kot na Parmovi in ?e enkrat dra?je, kot te pride termin plezanja ?e ima? letno karto). ?e ne bo plusa, pa vse skupaj skenslaj.

Druga?e pa ljudje ne pri?akujte ?ude?ev pri ceni. Najemnina skladi??a ali ?esa podobnega v Ljubljani je 10 EUR/m2, torej za en tak prostor kot je v ?i?ki (prazen, brez stence) pride letna najemnina 1.5 mio SIT. Zares poceni lahko pleza? samo, ?e ti nekdo podari prostor in si potem sam zbije? stenco (kot npr. v Grosupljem).
Uporabniški avatar
bikec
Prispevkov: 317
Pridružen: 19 Maj 2005, 11:12
Ime in priimek: anže martinčič

Uf, kon?no debata :)

Najprej odgovorim Malen?ku. ?e nism dost nazorno napisu u 1. postu bom ?e enkrat. Mamo 5 od 6 smerc pokritih s ?triki, ki so novi na steni (drga? niso glih novi) in se da z njimi plezat brez problema. Najla?ji smerci na vsaki steni sta opremljeni s kompleti v popolnosti. Tko da za samo plezanje ne rabi? velik ve? kot za bolderco (pas in varovalo).
?istilka bi lahko bila problem samo v ?etrtek, ko smo zadnji v telovadnici, druge dni so za nami fuzbalerji, jogistke,... Tko da se v garderobi lahko vsak po mili volji razteguje in ga noben ne bo 2 uri vn vrgu.
To so odgovori na tehni?ne plati plezanja. Za denarne ste pa ?e dobili.
Tko da men se zdi, da vs je ve?ina brez pravih argumentov :evil:
lp

Aja, pa ?e neki. Pri terminih nismo mel nobene besede. To se bo zdej spremenil. Maja se bom z ravnateljico dogovarju, kdaj bi nam bolj ustrezal. Je pa problem, ker majo not ?e 20 let polocaje in kriminaliste, ki se vrjetno ne bojo radi umaknil na "slab?i" termin.

Pa ?e neki. Za malo stenco ni veliko upanja. Ta ravnateljica vrjetno nikoli n ebo pustila. Baje pa obstaja zelo velika vrjetnost, da bo ?e enkrat izvoljena. :(
fuk je kranjcem v kratek čas
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

bikec napisal/-a:Najprej odgovorim Malen?ku. ?e nism dost nazorno napisu u 1. postu bom ?e enkrat. Mamo 5 od 6 smerc pokritih s ?triki, ki so novi na steni (drga? niso glih novi) in se da z njimi plezat brez problema. Najla?ji smerci na vsaki steni sta opremljeni s kompleti v popolnosti. Tko da za samo plezanje ne rabi? velik ve? kot za bolderco (pas in varovalo).
In ?e slu?ajno pride liho ?tevilo ljudi? Potem mora? ?akat, da te bo kdo zihral. In ?e se en spomni, da bo plezal minutke ali "drkal" dolo?en gib, je tistemu su?nju spodaj tudi zelo zabavno.

Jaz ti vsekakor ?elim, da bi napolnil stenco, povedal sem ti le argumente, zakaj so meni treningi na bolderci bolj v?e?, kadar imam na izbiro oboje. So pa dejansko termini v Jar?ah pol cenej?i. ?e se izka?e, da je glavni problem za prazne stence cena karte, bi se morda lahko odlo?ili samo za 2 dobra termina v Jar?ah, zrihtali grife in bi plezali za ceno 12 jurjev/leto.
Uporabniški avatar
Jani
Prispevkov: 66
Pridružen: 31 Mar 2005, 17:03
Ime in priimek: Janez Vratanar, Ljubljana

Zivjo bikec,

Ne vem ce smo vecina brez argumentov. Sej ti pravim da se nardi boljsi trening na bolderci kot pa v Jarsah. Problem je premal grifov in lah samo
ene in iste smerce drkas.

Kljub vsemu pa je zanimivo to, da je Siska tut zlo malo obiskana. Ne vem, saj en mesec nazaj je blo tko. Lahko da je zdej drgac. Mogoce smo pa tut mal preleni letos:).

LP Jani
JV - Jebi Veter
Uporabniški avatar
bikec
Prispevkov: 317
Pridružen: 19 Maj 2005, 11:12
Ime in priimek: anže martinčič

hehe :p

No resno, grifou je ?e mnogo, tko da bi se dal ote?it kerokol smerco. Lahko se tudi javi? za postavljanje smeri (ko/?e bo zlaufalo). Drga? pa ja, ?uta? mn na veliki steni, sam psiha pa neprimerno bl dela ;)
Je bolj vaja za skalo kot ?i?ka 8)


A lahko admin pobri?e moj podvojen post :oops:
fuk je kranjcem v kratek čas
Uporabniški avatar
Sigy
Prispevkov: 134
Pridružen: 10 Jan 2006, 17:09
Ime in priimek: Žiga Erman

Jaz mam bl pavzo, ampak...

Ni mi pa jasno, kako se lahko od ljudi pricakuje nakup celoletnih vstopnic, ce so bili tremini objavljeni sele konec novembra, s tem da je treba upostevat, da so termini v pon, tor ,sre in cet.
Ce pleza plezalec, ki si treninge dobro organizira, sta dva termina popolnoma odvec. S tem, da je siska v pon in sre. Naj mi kdo razlozi v cem je smisel!! Ce ze obstajata dve lokaciji, kjer se da trenirati, zakaj se termini pokrivajo. Nihce ne more 100% zapolnit te termine, saj bi koncal med skurjenimi veterani...
En trening v Jarsah in eden na bolderci v tednu, ko gres vrjetno plazat v naravo je cez glavo dovolj. Ce gres plezat ven v soboto, potrebujes priblizno 2-3 dni pavze, zato bi bil torek(sre) v siski idealen termin za obnovitev moci, nato pa cet v jarsah za trening vzdrzljivosti v moci, pred vikendom. Termin v cetrtek bi mogel pa zajemati malo vec casa, tam od 17-21, da bi se lahko skozi dan lahko izmenjali tako zacetniki in veterani. Zacetnike bi stisnil v zacetni uri.
Glede na to, da sem ze velikokrat pomagal pri sestavljanju smeri in bi mi bilo to tudi v veselje, se sprasujem, kako da me ni noben poklical, ko je bilo treba poprijeti za delo. Mislim Bikec, da se prevec zanasas na moc tega foruma. Saj mu vsi ne posvecamo toliko pozornosti kot ti. Naslednjic, k rabs pomoc na steni, me poklic, en dan prej in bom z veseljem pomagal, ne pa da me Jernej klice 1h prej.
Glede na to, da sem videl in slisal veliko zanimanje za plezanje, kjerkoli, od nasih tecajcev - zacetnikov, se se dodatno cudim, da je stena neobiskana. Koga briga, ce je previs in je tezko, kdor ma motivacijo bo to oviro hitro premagal. Siska je itak se bolj zajebana za zacetnike kot Jarse. Tko mamo pa veliko sp-jev, ki me sprasujejo, kje lahko plezajo. In veliko drugih, ki si samoiniciativno zakupljajo termine v siski in grosuplju... jarse pa prazne, pa ma stena 10x vec potenciala kot siska in grosuplje skup.


lp
khm.. plezanje, kaj je to?
Uporabniški avatar
bikec
Prispevkov: 317
Pridružen: 19 Maj 2005, 11:12
Ime in priimek: anže martinčič

No supr. Te bom prej poklicu ko bomo kej rabl pomo?i :)
Glede terminov sm ap ?e napisu. Bom spomlad zbiral ?elje.
fuk je kranjcem v kratek čas
Pero
Prispevkov: 76
Pridružen: 17 Feb 2005, 14:24
Ime in priimek: Ljubljana, Peter Kumse

Kaj cem zdej, enkrat pridem pogledat da vidm ce se mi splaca karto kupt.

Drugac je pa Sigy vse napisu.

Mejte se!
Climb more, suck less
Uporabniški avatar
Galc
Prispevkov: 52
Pridružen: 18 Maj 2005, 15:44
Ime in priimek: Gregor Gale, Menges

Termin ob torkih, na katerga v?asih celo pridem, je prekratek.
Odgovori