Strah pred sve?ami

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

Spet za kondo, v ?etrtek popoldne ... Tokrat malo dlje - na Gorenjsko - in za spremembo s "ta priljubljeno" soplezalko.
Stiriofobija - ura in pol ga?enja v devi?kem pr?i?u, pa "ta polo?en" razte?aj, ki ga je ukrotila Ur?ka, pa sve?a s sanjskim ledom in ... abalakovi, "lots of them" ...
Pet ur samote v dolini Belega potoka ... lepo.
Dejan
Prispevkov: 137
Pridružen: 09 Feb 2005, 13:07
Ime in priimek: dejangrigillo

V?eraj popoldne sva bila tam z Maticem Klanj??kom. Simon, hvala za gaz, dostop je bil pol kraj?i, abalaki so pa sploh super. Ne pa tko kot moja forma. Dva mesca pavze je ?ist tuma? za lest kej konkretnega.

Evo ?e neki fotk.

Zavesa stra?i ?e od dale?:
Slika

Ta polo?en razte?aj je le podalj?ek dostopa:
Slika

Proti zavesi:
Slika

Tle se pa za?ne:
Slika

Matic pri drugem vrtanju. Kmal potem, ko sem ga vzel ven, sem vise? k ?unka, pomislu le: "Bravo Ur?ka!":
Slika

Ob pogledu na narjene abalakove, tud pomisli? ne, da bi ?el pe? dol. Dobr sta tole opremla :)
Slika

Vse skupi je trajal ?tir ure. In dal spoznanje, da je konc zajebancije in bo treba spet mal trenirat!
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

Si ne morem pomagat, ampak pro?enj meni ljubih person pa? ne morem prezreti ... in evo mene ponovno v Belem potoku.
V dolino vodi sedaj ?iroko uhojena gaz. Delam dru?bo Marku in Jerneju. Kirurg, biokemik, kemijski tehnolog, sneg, gamsi ... ta svet je res utrgan, ne? :?
Dobre razmere so zavohali tudi ostali. Dva Avstrijca, pet Radovlji?anov ... v kotlu pod izstopno sve?o ?akamo na napad kak?ne tri ure ... Presene?en sem nad dejstvom, da se nekaterim lednim plezalcem o?itno ?e vedno zdi povsem normalno, da se med name??anjem varovalnih vijakov obe?ajo v orodja!! :!: Mal ve? zgibov bo treba delat, al pa la?je slapove plezat, se mi zdi ... :twisted:
Turo smo zaklju?ili v samoti, prav tak?ni, kot smo si je cel dan ?eleli. Zahajajo?i son?ek, zrak pome?an z vonjem po snegu, ki ga veter pometa z drevja, ti?ina ki jo pla?i le ?uborenje re?ice na dnu soteske. Res ne vem, kdo od nas je komu kaj podaril ...
misko

ej Slejc a ma? pa neko razmerje z stiriofobijo, a kej talajo zastonj tam, da si ve?krat v sezoni v istmu slapu?? :D hehe
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

Pla?ujem za grehe izpred ... 10-ih let. Prvi vzpon, pa to ... posve?eni vedo :D
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

Simon, trije nadebudne?i se dogovarjamo, da bi v sredo popoldne sko?ili pogledat tvoje sve?e. Lahko glede na razmere ?ez vikend pri?akujemo normalne razmere, ali moramo sve?e s seboj prinest?
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

Po moje boste imeli fajne razmere. ?e (?e spet) se da abzajlat, je pa zga?en tudi sestop, tko da se boste na vrhu slapu zna?li pred hudo dilemo. :D
Fajn plezite! In ... pri?akujem oceno ...
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

S sestopom ne bo dileme. Bo zraven testni zaj?ek za spuste na dveh cepinih, samo krpico snega moramo najti :)

O ocenah bom pa v prihodnje raje tiho. En dan po tistem, ko sem na forumu pametoval o te?avnosti Luciferja, me je Mi?ko peljal ?ez tisto streho v Dunji in izjavil, da ni te?ja 5+. Pol naj pa ?lovek ve, kaj je te?ko.
Uporabniški avatar
en Matej
Prispevkov: 220
Pridružen: 10 Feb 2005, 22:48
Ime in priimek: LJ

Testni zaj?ek lahko tokrat testira kve?jemu dobre abalakove al pa kline. Sneg je bolj za smu?anje, kepanje itd.
Lahko pa probamo luknjo skopat pa bivakirat. :lol:
Samo brez panike.
Gost

Z Andrejem Magajverjem sva bla v stiriofobiji dones dopoldne.

Sve?a ?e vedno zlo stoje?a, led in razmere odli?ne-potrdil Magajver.
UF!! Kak?na sve?a! Impresija. Za tist dober ob?utk strahospo?tovanja prej. Pa naravne zadetosti potlej. Za mene, seveda, k nimam tolk izku?enj.

O oceni: mene je navijal za ?est pa ?e mal, Andrej ji je dal pa seveda 5.
Se ji pa pozna, sve?i, da so jo mnogi v zadnih dneh plezal.
Predvsem ?tengce za noge ?e kako prav pridejo.

Ime pa pomoje pride od ?tirih ?raufov, ki so jih ta prvi privil v sve?o, pa ven odvijal. Pri nama so bli trije- pod tretjim sem, precej pre?vicana, res kar fobi?no pogledovala tja gor. Ampak u?ivat pa vseen nisem pozabla.

Upam, da bo popoldanska grupa mati?arjev tud u?ivala. ?koda, ker smo se zgre?il. Vsi ?tevilni te?ajci-ke, ki ste ?ez zimo treniral-e v Mla?ci pa ?e kje- zlo priporo?am, da te?ite in?truktorjem, da vas peljejo v ta led. Da ga ne bo odjuga prehitr podrla.



Aja, aja, ...pa ?e to. Nazaj grede, na pot prot Kranju-konc avtoceste Jesenice, me je ustavu policaj. Bi mogla pla?at 80jurjev, pa ?e izpit bi mi lohk vzel. Zarad prehitre vo?nje, menda. Se mi sploh ni zdel, da grem hitr, hudi?a! Pa sem povedala policaju, da sem plezala, in da nimam dnarja za ledne ?raufe, kaj ?ele za kazen, pa me je spustu brez kazni. Menda da se tud on mal z alpinizmom ukvarja. Hvala, policaj plezalc, torej. Bog ti povrni. Na tem mestu se ti priklanjam. Fajn plezaj.
In... tudi vam.

jana - pa ne sirota jerica
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

Tudi popoldanska grupa mati?arjev je u?ivala.

Simon, hvala za on-line pomo? pri navigaciji. Skoraj bi zlezli napa?en slap. In seveda hvala za pripravljene abalakove.

Led je ?e vedno suh in odli?en.

Okoli ocene smo se zedinili, da se takega slapu ne da ve? realno ocenit. ?ezenj je ?lo ?e toliko ljudi, da so ?ez celo sve?o stopni?ke in na pol metra luknje, ki so ravno prav velike in pod takim kotom, da pade cel Quarkov okel notri.

Potem smo se ?e malo obe?ali po podrti smreki, zadnji ?tant pa smo postavili Pri Potokarju na Dovjem.

Slika
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

GregaM, dobr si se izvleku iz prime?a odgovornosti ocenjevanja. Diplomatija radi, bogami! :D

Tole sem pa ob 12:49 dubu na SMS od Magija ...

Dons sm pa drugic v dveh dneh lezu Stiriofobio tokrat z Luco in se enmu njegovmu frendom. 2h15 od avta do avta, res lepo.lp

Magi, ?estitam! Po Mi?kotu nisem ve? najbolj nedomiseln Mati?ar ... :D
Sicer pa car ... kva, a ste gor pa dol letel :? Tole je pa men ?e meja vesoljskosti! :wink:
Uporabniški avatar
en Matej
Prispevkov: 220
Pridružen: 10 Feb 2005, 22:48
Ime in priimek: LJ

Ja, luknje in ?tengce izjemno olaj?ajo zadevo...

?e par fotk v galeriji.

Lp. M
Samo brez panike.
Uporabniški avatar
project manager
Prispevkov: 111
Pridružen: 10 Feb 2005, 14:12
Kontakt:

...kot da ta slap kandidira za naziv "hi?ni led AO Matica" :!: ....

...bilo je fino fajn.. 8) ..sami sebi smo se zdeli suvereni v svojih vlogah tokratne epizode "Sam da dol naum ruknu" ...kvarki so odkvarkali svoje, ni bilo panike sploh in zadnji ?tant je bil nasploh uspe?nica....skratka popoldancem ni ni? manjkalo, zato se spet pojavlja dilema: topla pomlad - da ali ne...vsekakor vpra?anje vredno resne analize (s pollitrskimi argumenti kakopak), kadar naproti pride taka u?ivancija kot je bila v?eraj?nja popoldanska rekreacija...:mrgreen:
...takla mamo, pa kola se dajemo...
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

labro napisal/-a:GregaM, dobr si se izvleku iz prime?a odgovornosti ocenjevanja. Diplomatija radi, bogami! :D
Da ne bo? reku, da se izmikam. V takem optimalno naluknjanem stanju bi lahko bila slaba petka ali 5-, ampak se mi zdi bedno zbijat oceno tistim, ki so mi zgazili dostop in naredili luknje.

Je pa ravno prav visoka, da bi lahko v kak?ni surovi sve?kasti obliki dobila tudi 5+. Ti najbolj ve?, kak?no ste na?li pred 10 leti.

Druga?e pa smo od rukzakov do rukzakov rabili 2 uri, od tega je ?lo ene pol ure za fotografiranje.
Odgovori