Bele vode

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

V soboto zjutraj smo se Neda, Pija, ?aka in jaz odpravili v Bele vode proti bivaku Gorizia. S seboj smo vlekli cel kup zimske opreme, nato pa se son?ili v poletnih razmerah. Z Nedo sva kar v gojzarjih zlezla na Malo Lojtrco po smeri Ive-Piemontese. Zve?er nas je pri?el obiskat ?e moj bratranec Boto, sicer ?lan Akademskega AO. Je sli?al od svojega biv?ega na?elnika Jakata, da se na matici dobi najbolj?e bejbe in je pri?el v in?pekcijo.

Zve?er je kuhanega vina prehitro zmanjkalo, zato smo se tola?ili z "abotnimi mati?arskimi forami", kot se je izrazil akademec. Po no?nem stiskanju med dvema mati?arkama je mnenje spremenil in ves zadovoljen odhla?al v dolino. Mi pa smo se spravili pujsat po ferati Pot stoletja.

Slika
Na?a hi?ica

Slika
Mala Lojtrca - Ive Piemontese

Slika
Akademski vohun v puhastih copatkih

Slika
Pot stoletja

Slika
Sredi poti ?trli iz snega kamnit kurac. Babe so popadale na kolena.
Akademka
Prispevkov: 33
Pridružen: 21 Mar 2005, 14:14
Ime in priimek: Tina Horvat AAO Lj.

Hm, hm, tole z akademskim vohunom je pa zelo sumljivo!!! Da se slu?ajno zopet ne dogaja izjema, ki potrjuje pravilo tradicionalnega sovra?tva med Akademci/kami in Mati?arji/kami???
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

Hm? Morda bi pa specifika tozadev?njega primera zanimala bralce/ke Jane?
Akademka
Prispevkov: 33
Pridružen: 21 Mar 2005, 14:14
Ime in priimek: Tina Horvat AAO Lj.

A se ti zdi, da smo Akademci in Mati?arji sami po sebi tako zanimivi za bralke in bralce Jane?
Sploh pa o na?em internem razvratu jaz ne bi obve??ala javnosti ...
Uporabniški avatar
CVIČEK
Prispevkov: 237
Pridružen: 22 Feb 2005, 14:13
Ime in priimek: Borut iz Dolenjske

Bralce direkta bi gotov zanimala Akademka.
sm ?e ad u?eraj navit, sm hodu s palcam in tu brez pa??kau
Uporabniški avatar
bikec
Prispevkov: 317
Pridružen: 19 Maj 2005, 11:12
Ime in priimek: anže martinčič

Bralce direkta zanima ?ist vse :?
fuk je kranjcem v kratek čas
Uporabniški avatar
Stef
Prispevkov: 206
Pridružen: 09 Jul 2005, 16:01
Ime in priimek: ?tefan Wraber, okolica Orto bara

Posebno pa jih zanimajo fotke iz na?ega foruma :shock:
takle mamo, ce je vojna, je vojna za vse...
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

Sploh pa o na?em internem razvratu jaz ne bi obve??ala javnosti ...
Ma? prav! Saj je tud o eksternem nisi.
Ah, pol pa ni?! Pa sem ?e mislil, da bom lahko spet kaj v tan?ice zavitega in ?udovitega prebral ...
Akademka
Prispevkov: 33
Pridružen: 21 Mar 2005, 14:14
Ime in priimek: Tina Horvat AAO Lj.

No, Slejc, ne bit ?alosten. ?e te zanimajo ?udoviti teksti, se naro?i na na?o prijateljico Jano in ni vrag, da ne bi prav v vsaki ?tevilki na?el, kar si ?eli?.
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

Ma, ve? kaj? Se raje ne bi naro?il. Ne biti u?aljena, ampak se je prijateljica tolk spremenila, da je ne spoznam ve?.
Recimo, zadnji? berem in objavite tole ...
Ro?natim pra?i?em sem porezala u?esa
Velika dama slovenske poezije, pisateljica, ?ansonjerka, re?iserka, dobitnica viktorja za ?ivljenjsko delo in (zavrnjene) Pre?ernove nagrade je ro?natim pra?i?em z ostrim jezikom porezala u?esa.
Samosvoja in trmasta umetnica je z dilemo porezati ali ne, opravila v samici: "To je [bila] moja stalna dilema. Pravzaprav sem z njo raz?istila v samici. Ugotovila sem, kaj v ?ivljenju je pomembno in kaj ne. Samota in gro?nje odlu??ijo nepotrebne zadeve. Ugotovi?, kaj ti je pilo kri in tratilo ?as."

Zmeraj so trkali ob pravem ?asu
?enska, ki je ... [leta] 2006 skoraj negibna od utrujenosti in zamaknjena od skoraj misti?nega do?ivetja sedela na leseni klopci pred premierjevo hi?ko, pila kavo, kadila cigaro in do?ivela ?ast in slavo najlep?e Evropejke. "Vse se je zgodilo po naklju?ju," se danes smeji samozavestna, mladostna gospa v najlep?ih letih, ki ?ivljenje zajema z veliko ?lico, "zmeraj sem trkala ob pravem ?asu in sku?ala za?etno napetost na vso silo razbiti s planinskimi dovtipi in morda kak?nim ?ilcem doma?ega."
No, prosim?! Za?elim si pravljic, dobim pa tole!

Mah, ?e ?e Jani ne, sva z dopisovanjem vsaj Nedi in Malen?ku dvignila branost.
Dobro plezaj ?ez vikend, pa treniraj, da ne bodo spet kak?ni no?ni sestopi po poteh - preko katerih so polo?eni spe?i mo?je - na programu. Adieu!
Akademka
Prispevkov: 33
Pridružen: 21 Mar 2005, 14:14
Ime in priimek: Tina Horvat AAO Lj.

Veseli me, da redno spremlja? Jano. Samo malce si zame?al vse skupaj. Teh dveh citatov niti pod razno nisi prebral v Jani, me pa prav zanima, kdo in zakaj je njun avtor.

Sicer pa, kako lepo vreme!!!!! Kot nala?? za trening pri Darkotu na Kofcah! In zlomka, za plezarijo mi bo spet zmanjkalo ?asa.





[/quote]
Odgovori